Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

cubus2

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 8,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Jakiś czas temu pewna firma zamontowała nam kominek i coś mi nie pasuje z grzaniem.

Kominek solidnie rozpalony a ja stoję 40-50cm od szyby i jest ciepło a powinno być gorąco.

Kolejna sprawa to rura od DGP, zamontowana jest powyżej wylotowej kratk, czy tak może zostać?

Panowie niezbyt dokładnie wykończyli wewnątrz obudowę kominka i widać przez kratki wylewkę. Wygląda to nie ciekawie, więc włożyłam przez kratki wlotowe małe płyty z gipskartonu i oparłam o wkład żeby nie było widać nóżek. Czuję, że coś przekombinowałam :bash:. Znawcy kominków co o tym sądzicie?

Generalnie do była pierwsza rzecz zamontowana w domu i porażka od samego początku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu pewna firma zamontowała nam kominek i coś mi nie pasuje z grzaniem.

Kominek solidnie rozpalony a ja stoję 40-50cm od szyby i jest ciepło a powinno być gorąco.

Kolejna sprawa to rura od DGP, zamontowana jest powyżej wylotowej kratk, czy tak może zostać?

Panowie niezbyt dokładnie wykończyli wewnątrz obudowę kominka i widać przez kratki wylewkę. Wygląda to nie ciekawie, więc włożyłam przez kratki wlotowe małe płyty z gipskartonu i oparłam o wkład żeby nie było widać nóżek. Czuję, że coś przekombinowałam :bash:. Znawcy kominków co o tym sądzicie?

Generalnie do była pierwsza rzecz zamontowana w domu i porażka od samego początku.

 

Najprawdopodobniej palisz "wodą " . Spróbuj użyć suchego drewna. Mokre może dać Ci płomień , ale o cieple zapomnij. O innych kwestiach nie wypowiem się - nie widzę ( wrzuć zdjęcia )

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!!

Mam taki projekt kominka. Trochę mnie zastanawia aspekt praktyczny tego białego kamienia z którego zrobiona jest półka kominka.

Czekam na sugestie i pomysły co by tu ewentualnie zmienić/ulepszyć :)

mkom11 (2).jpgmkom02.jpg

 

P.S Półka pod wkładem będzie raczej kanciasta niż okrągła a jeśli chodzi o wnęki to stawiam na pierwsze rozwiązanie

Edytowane przez koza79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to mój kominek TarnaVva Primero 14kW + dedykowana podstawa w trakcie zabudowy. Za kilka dni powinien być gotowy. Zdjęcie z pierwszego przepalenia. Gęba już się cieszy :lol2:

Kominek w bloku na III piętrze, niestety bez możliwości doprowadzenia powietrza z zewnątrz. Powietrze zostało doprowadzone z przed pokoju z okolic drzwi wejściowych do mieszkania. Będzie rozprowadzanie na przed pokój i na górę na 2 pomieszczenia które są bezpośrednio nad salonem

 

 

robota idzie cała parą:

DSCN0600.JPG

 

 

 

 

już skończony, prawie.....

Jeszcze tylko pomalować, zrobić panele, dociąć szkło przed kominek i już

 

DSCN0621.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Zobacz w instrukcji obsługi i montażu ile cm producent paleniska zaleca pomiędzy nim a obudową, dolicz ściankę zabudowy (może być z różnych rzeczy zbudowana) i będziesz miał odpowiedź o minimum. Maksimum zależy tylko od formy wizualnej zabudowy.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to mój kominek TarnaVva Primero 14kW + dedykowana podstawa w trakcie zabudowy. Za kilka dni powinien być gotowy. Zdjęcie z pierwszego przepalenia. Gęba już się cieszy :lol2:

Kominek w bloku na III piętrze, niestety bez możliwości doprowadzenia powietrza z zewnątrz. Powietrze zostało doprowadzone z przed pokoju z okolic drzwi wejściowych do mieszkania. Będzie rozprowadzanie na przed pokój i na górę na 2 pomieszczenia które są bezpośrednio nad salonem

 

 

robota idzie cała parą:

DSCN0600.JPG

 

 

 

 

już skończony, prawie.....

Jeszcze tylko pomalować, zrobić panele, dociąć szkło przed kominek i już

 

DSCN0621.JPG

 

"Cielak" już się zalogował w nowym miejscu ...:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dasz 12 centymetrową cegłę, ścianka będzie miała 12 cm.

Jeśli tą cegłę postawisz na sztorc, wyjdzie 6 cm. Gdy zastosujesz

jako ściankę 2 mm blachę, ścianka będzie miała 2 mm. :)

 

A jeżeli standardowe odlewane płyty szamotowe OWO to będzie to 3 cm.

Edytowane przez bohusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!!

Mam taki projekt kominka. Trochę mnie zastanawia aspekt praktyczny tego białego kamienia z którego zrobiona jest półka kominka.

Czekam na sugestie i pomysły co by tu ewentualnie zmienić/ulepszyć :)

[ATTACH=CONFIG]98782[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]98783[/ATTACH]

 

P.S Półka pod wkładem będzie raczej kanciasta niż okrągła a jeśli chodzi o wnęki to stawiam na pierwsze rozwiązanie

 

wersja 2 zdecydowanie ładniejsza :) zapowiada się ciekawy kominek :) czekam na efekt koncowy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...