Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

cubus2

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 8,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Na południu Polski w okolicach Jeleniej Góry,powstaje kominek z rozbiórkowej cegły szamotowej. Ciężki ,z duchówką. Cegły użyto zarówno do wykonania ścian jak i do wypełnienia przestrzeni wewnątrz obudowy. ( kominek w trakcie realizacji), za chwile będzie pokryty tynkiem i popracujemy dalej nad jego dekoracją.

IMG_5282.jpg

IMG_5298-001.jpg

IMG_5303.jpg

proj_proszowka-kominek001a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast płyt izolacyjnych do ściany są przyklejone cegły szamotowe?

Na jaki klej są przyklejone?

 

NA ścianach za wkładem znajdują się cegły IZOLACYJNE.

Przyklejone na klej specjalistyczny.

Przesyłam kominek wybudowany przygotowany do dekoracji ( w/g) wcześniej przedstawionego projektu z małymi modyfikacjami.

Z lewej Pani Inwestor- Dobrodziejka Nasza.

IMG_5311.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

micula

Kominek jest bez odzysku ciepła ze spalin?

Dlaczego obudowa jest "murowana" cegłami na sztorc(wysoki kant)?

 

W Tym przypadku chodziło o wykonanie ciężkiej bryły ( liczymy na to ,iż cegły wewnętrzne nagrzeją się od wkładu i oddadzą następnie to ciepło na cegły zewnętrzne (obudowę) ,dzięki temu kominek powinien być "ciepły". Za wkładem na ścianach jest cegła izolacyjna -więc gdzieś to ciepło powinno ujść -kierujemy je na salon. Dodatkowo zastosowałem "myk" w postaci przeprowadzenia rury spalinowej przez wnętrze dochówki tak aby podnieś w niej temperaturę. Jeszcze nie wiemy czy to coś dało ale sądzimy z inwestorem ,że tak.

Odnośnie ułożenia cegieł na sztorc zdążył już Tobie wytłumaczyć FOREST.

IMG_5305.jpg

Edytowane przez micula
uzupełnienie wypowiedzi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawo micula

 

Brawo za niestereotypowe pomysły, a właściwie konkretne czyny.

A szczególnie brawo za skromność i mimo poteżnych wiadomości i umiejętności danie sobie prawa do niewiadomych.

Co najważniejsze pisanie o nich wprost i otwarcie.

Bo tak jak napisał WOJTEK, ten co naprawdę dużo wie, zdaje sobie sprawe jak jego wiedza jest skromna i niekompletna.

 

Sam czekam na efekty, które jak się domyślam opiszesz tu otwarcie, lub podeślesz mi na maila

[email protected]

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Szukam obecnie wykonawcy na kominek

 

http://images49.fotosik.pl/1521/9fa117a0e3b34c2am.jpg

 

szerokosc całej zabudowy 180cm

 

wklad od 85 do 100

 

Na zdjeciu mam zwykly zastanawiam sie jeszcze nad naroznym

 

Dostałem taka wycene co o niej sądzicie?

 

Wycena kominka

 

 

 

 

Wkład 88 cm - 4127

Obudowa - 3863

Robocizna - 2500

 

Razem 10490

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Szukam obecnie wykonawcy na kominek

 

http://images49.fotosik.pl/1521/9fa117a0e3b34c2am.jpg

 

szerokosc całej zabudowy 180cm

 

wklad od 85 do 100

 

Na zdjeciu mam zwykly zastanawiam sie jeszcze nad naroznym

 

Dostałem taka wycene co o niej sądzicie?

 

Wycena kominka

 

 

 

 

Wkład 88 cm - 4127

Obudowa - 3863

Robocizna - 2500

 

Razem 10490

Zarąbisty kominek ! Przyrąbał bym się tylko do wyceny obudowy . Myślę , że za 3860 zł jest do zrobienia !!:rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Kiedyś Forumowy Wiewiór zamieścił w tym wątku zdjęcie:

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?30120-KOMINKI-nasze-!!!&p=4668021&viewfull=1#post4668021

Były to czasy kiedy niekoniecznie pałaliśmy chęcią do siebie czyli "dawno i nieprawda".

Przez dłuższy czas "łaziło" mi po głowie i można powiedzieć że Niktspecjalny został w ten sposób ojcem chrzestnym (nie kojarzyć z tym co popełnił onegdaj F.F. Coppola :p) pewnego pomysłu, na realizację którego czekałem tylko dlatego że wcześniej nie zdarzyła mi się po temu sposobność.

Aż wreszcie przyszła - zaprojektowałem piękny kaflowy piec, tyle że cały urok zabierał mu wielki, biały - jak to zwykle bywa, grzejnik kaloryferowy stojący dosłownie pół metra od niego. Paradoksalnie rzecz biorąc spowodował on nie oszpecenie całości projektu, lecz jego upiększenie i rozbudowę, będącą w rezultacie tą "wisienką na torcie".

Zabudowanie kaflami kaloryfera dało też ciekawy efekt grzewczy - nagrzewanie się i częściową akumulację ciepła w samych kaflach, jako że grzejnik jest konwekcyjno - promiennikowy. Pomiędzy piecem a ścianą powstała naturalna wnęka na ułożenie drewna oraz umieszczenie przybornika kominkowego na stojaku.

Nieco trudności sprawiło znalezienie odpowiedniej głowicy termostatycznej do grzejnika, ale okazało się że są i takie "na drucik" produkowane.

Zabudowa z kafli białostockiej kaflarni Kafel-Kar, wnętrze pieca stanowi komorowo - opadowe palenisko akumulacyjne Termokaust.

Projekt i realizacja: Forest-Natura Pracownia Zduńska.

Pozdrawiam.

Marcinowy piec.jpg

Marcinowy piec 1.jpg

Marcinowy piec 4.jpg

Marcinowy piec 5.jpg

Marcinowy piec 6.jpg

Edytowane przez Forest-Natura
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Kiedyś Forumowy Wiewiór zamieścił w tym wątku zdjęcie:

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?30120-KOMINKI-nasze-!!!&p=4668021&viewfull=1#post4668021

Były to czasy kiedy niekoniecznie pałaliśmy chęcią do siebie czyli "dawno i nieprawda".

Przez dłuższy czas "łaziło" mi po głowie i można powiedzieć że Niktspecjalny został w ten sposób ojcem chrzestnym (nie kojarzyć z tym co popełnił onegdaj F.F. Coppola :p) pewnego pomysłu, na realizację którego czekałem tylko dlatego że wcześniej nie zdarzyła mi się po temu sposobność.

Aż wreszcie przyszła - zaprojektowałem piękny kaflowy piec, tyle że cały urok zabierał mu wielki, biały - jak to zwykle bywa, grzejnik kaloryferowy stojący dosłownie pół metra od niego. Paradoksalnie rzecz biorąc spowodował on nie oszpecenie całości projektu, lecz jego upiększenie i rozbudowę, będącą w rezultacie tą "wisienką na torcie".

Zabudowanie kaflami kaloryfera dało też ciekawy efekt grzewczy - nagrzewanie się i częściową akumulację ciepła w samych kaflach, jako że grzejnik jest konwekcyjno - promiennikowy. Pomiędzy piecem a ścianą powstała naturalna wnęka na ułożenie drewna oraz umieszczenie przybornika kominkowego na stojaku.

Nieco trudności sprawiło znalezienie odpowiedniej głowicy termostatycznej do grzejnika, ale okazało się że są i takie "na drucik" produkowane.

Zabudowa z kafli białostockiej kaflarni Kafel-Kar, wnętrze pieca stanowi komorowo - opadowe palenisko akumulacyjne Termokaust.

Projekt i realizacja: Forest-Natura Pracownia Zduńska.

Pozdrawiam.

 

 

Nie myślałem, że wkleisz tu zdjęcie pieca DO SUFITU !?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

A co ja zrobię że mam tą "przypadłość" i nie widzę nic przeciwko ... a ludzie domy na 2,6 - 2,7 metrów budują a nie na 3,6 - 4,5 jak w "epoce pałacowej" ... więc stereotypy łamać trzeba :p

Dla mnie proporcje bryły się liczą a nie to że piec kończy się na suficie czy 20 cm pod nim i robi za "osadnik kurzu", którego nie ma jak wytrzeć przez cały rok ...

W załączniku dwa piece - pół metra różnicy ... pierwszy z "zadęciem" historycznym (niemal wierne proporcje bryły pieca nie posiadającego korony), drugi - fantazja nie mająca odwzorowania historycznego.

Poza tym odkąd w Kozłówce byłem ... żadne piece do sufitu nie będą mi przeszkadzać ... nawet jak mieć będą 4,5 metra :rolleyes:

Pozdrawiam.

Secesja.jpg

Secesja.jpg

IMG_9215 - Kopia.jpg

Edytowane przez Forest-Natura
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...