Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

cubus2

Recommended Posts

A te drzwiczki nad kominkiem czynne? Czy tylko taki bajer. Kiedyś w piecach kaflowych się takie cudo stosowało zwane duchówką, choć prawidłowa nazwa brzmi podobno kawiarka.

 

W trakcie budowy wykonaliśmy duchówkę -mało tego przewód spalinowy przechodzi przez nią poto aby temperatura w duchówce była wyższa.

IMG_5305.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam.

Maysee ... wyłożenie tej wnęki za kozą dającą grubo ponad 200 stopni z korpusu, takim miękkim, użyłowanym i kruchym kamieniem organicznym jak Daino, to niezbyt szczęśliwy pomysł ... Kamień popęka prędzej czy później, i już po pierwszym sezonie zmieni barwę (zacznie żółknąć i brązowieć miejscami).

Brakło kogoś, kto by Wam to powiedział.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Maysee ... wyłożenie tej wnęki za kozą dającą grubo ponad 200 stopni z korpusu, takim miękkim, użyłowanym i kruchym kamieniem organicznym jak Daino, to niezbyt szczęśliwy pomysł ... Kamień popęka prędzej czy później, i już po pierwszym sezonie zmieni barwę (zacznie żółknąć i brązowieć miejscami).

Brakło kogoś, kto by Wam to powiedział.

Pozdrawiam.

 

OK, dzieki za cynk. Najwyzej nie bedziemy w nim palic. On ma wygladac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tam, oj tam, po prostu slyszalem juz tyle opinii, ze nic juz mnie nie obchodzi czy bedzie sie grzalo, pekalo, zmienialo kolory, odpadalo, kopcilo, czernialo, smierdzialo, cieklo, skraplalo, wialo, blaklo, zacinalo... jestem na takim etapie budowy (depresji budowlanej), ze wszystkie ekipy w koncu won z mojego noewgo domu!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukończony http://images10.fotosik.pl/1683/d89c8dcaac1f2912med.jpg

 

http://images8.fotosik.pl/2960/d6e8214b5828e038med.jpg

 

Wkład tarnawa, zabudowa cegła Cegielnia Hoffmanowska ,ściana płytka licowa ta sama cegła.

Kominek w oczekiwaniu na wykończenie drewnem

 

Lokalizacja okolice Włodawy

 

Poprzedni z wkładm Hajduk lokalizacja Zabuże koło Serpelic

Polecam spływy rzeką Bug

Warto odwiedzić http://www.nawsi.pl/wizytowka.php?dodatkowa=65

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje, obejrzałam jak ma Sally i podoba mi się jednak u mnie obok kominka (bez wnęk) pozostaje ściana o szer 150 cm. kusi mnie takie rozwiązanie ale mam też dylematy typu:

-wpływ ciepła z kominka na sprzęt - nie jest to duża odległość (choć widziałam rozwiązania nad komnkiem, ale to zbyt wiele dla mnie:no:);

- jak zgrabnie zaaranżować żeby współgrało w stylu nowoczesnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beata.i,

mam ten sam problem a nawet większy, no w sumie mniejszy, bo mi została wnęka 138cm (nieotynkowana). Na papierze wszystko było super, ale w czasie realizacji inspektor zabronił stawiania komina w ścianie (mówił cos o wyczystkach, nowych przepisach i takie tam) i wszystko się zepsuło;-( W tej chwili do ściany przyklejony jest komin o szer.38 i głegobość ok.50, jesli dojdzie wkład to będę miała taki klocek gł 50xszer 100 na ścianie. Gdzie przy 20 m2 salonie to jest "istotny" element. Zatem już wiem, że muszę zapomnieć o wkładzie prostym i małym białym portalu i pomyśleć o wkładzie narożnym (żeby "urwać" jakieś 40 cm z szerokości - na dorobianie "symetrii do komina" względem wkładu. Teraz jeszcze myślę jak ogarnąć to co pozostało ze ściany czyli 138 cm. To jedyne miejsce gdzie może być TV. Ostatecznym rozwiązaniem jest jeszcze powieszenie TV nad kominkiem, ale bardzo bym tego ne chciała... Ech...Pozdrawiam i czekam na ciekawe propozycji realizacji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

ale w czasie realizacji inspektor zabronił stawiania komina w ścianie (mówił cos o wyczystkach, nowych przepisach i takie tam) i wszystko się zepsuło

Nie chciał bym podważać niczyich decyzji, ale wydaje mi się że nie miał on racji, tylko okazał się niewiedzą i dyletanctwem.

Przenieście wypowiedzi do wątku dedykowanemu problemowi (jest takie o "telewizorach", tudzież kiepsko sytuowanych miejscach pod zabudowę w dziale Kominki) ... zamieśćcie tam zdjęcia ew. rysunki i na pewno jakaś pomoc się "zorganizuje".

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forest-Natura,

bardzo dziekuję za informację. Jak tylko podjedę na budowę (35 km) to zrobię zdjęcia i dokładne obmiary i mój problem przeniosę w odpowiednie miejsce. Co do decyzji o usytuowaniu komina, inspektor stanowczo powiedział NIE, że ani on ani nikt inny mi tego nie "odbierze". Ponieważ sama buduję ten domek, bez pomocy rodziny czy znajomych i że akurat na kominach znam się najmniej, poprostu dla świętego spokoju przystałam na to. To mniejsze zło. Uznałam, że z pomocą internetu jakoś ogarnę realizację i będzie to łatwiejsze niż ewnetualna walka z urzędnikami...Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beata.i,

mam ten sam problem a nawet większy, no w sumie mniejszy, bo mi została wnęka 138cm (nieotynkowana). Na papierze wszystko było super, ale w czasie realizacji inspektor zabronił stawiania komina w ścianie (mówił cos o wyczystkach, nowych przepisach i takie tam) i wszystko się zepsuło;-( W tej chwili do ściany przyklejony jest komin o szer.38 i głegobość ok.50, jesli dojdzie wkład to będę miała taki klocek gł 50xszer 100 na ścianie. Gdzie przy 20 m2 salonie to jest "istotny" element. Zatem już wiem, że muszę zapomnieć o wkładzie prostym i małym białym portalu i pomyśleć o wkładzie narożnym (żeby "urwać" jakieś 40 cm z szerokości - na dorobianie "symetrii do komina" względem wkładu. Teraz jeszcze myślę jak ogarnąć to co pozostało ze ściany czyli 138 cm. To jedyne miejsce gdzie może być TV. Ostatecznym rozwiązaniem jest jeszcze powieszenie TV nad kominkiem, ale bardzo bym tego ne chciała... Ech...Pozdrawiam i czekam na ciekawe propozycji realizacji...

 

znalazłam ciekawe rozwiązanie, ale cena narożnego kominka odstraszyła mojego M.

http://www.koloriwnetrze.pl/projekty-wnetrz/1267/kominek-i-tv ta aranżacja bardzo mi się podoba.

przeczytałam duuuuużo komentarzy i wiele dyskusji nt kominka i tV obo ostateczne chyba się nie zdecyduje.

cały czas jeszcze rozważam ale też biorę inną opcję gdzie kominek z boku, tyle że troche ciasno w salonie będzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...