Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

cubus2

Recommended Posts

  • 2 weeks później...
  • Odpowiedzi 8,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Jako ,że mamy sezon przeto pokazuję piec chlebowy + wędzarnie zimna i ciepłą + grill . Proszę wybaczyć odskocznie od tematu głównego ale nie znam innego forum a koniecznie chciałem się pochwalić:) Podstawa 300x110cm ( w części piecowo-grillowej 160 cm. Łuk z cegieł klinkierowych r-145 cm .

Całość około 400 cm wysokości.

IMG_5920.jpg

IMG_5924.jpg

IMG_5934.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako ,że mamy sezon przeto pokazuję piec chlebowy + wędzarnie zimna i ciepłą + grill . Proszę wybaczyć odskocznie od tematu głównego ale nie znam innego forum a koniecznie chciałem się pochwalić:) Podstawa 300x110cm ( w części piecowo-grillowej 160 cm. Łuk z cegieł klinkierowych r-145 cm .

Całość około 400 cm wysokości.

 

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?179555-Grille-w%C4%99dzarnie-kominki-ogrodowe

 

A tak po za tym, zajebisty:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako ,że mamy sezon przeto pokazuję piec chlebowy + wędzarnie zimna i ciepłą + grill . Proszę wybaczyć odskocznie od tematu głównego ale nie znam innego forum a koniecznie chciałem się pochwalić:) Podstawa 300x110cm ( w części piecowo-grillowej 160 cm. Łuk z cegieł klinkierowych r-145 cm .

Całość około 400 cm wysokości.

super
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako ,że mamy sezon przeto pokazuję piec chlebowy + wędzarnie zimna i ciepłą + grill . Proszę wybaczyć odskocznie od tematu głównego ale nie znam innego forum a koniecznie chciałem się pochwalić:) Podstawa 300x110cm ( w części piecowo-grillowej 160 cm. Łuk z cegieł klinkierowych r-145 cm .

Całość około 400 cm wysokości.

 

Fajnie, że powstają takie konkretne, sprawne i gustowne według mnie realizacje.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, że powstają takie konkretne, sprawne i gustowne według mnie realizacje.

Pozdrawiam

Dzięki Bahusz, Zgodnie z sugestią LIWKO następny grill + piec chlebowy + wędzarnie zimna i ciepła pokarzę na specjalnym forum co je Bachusz powołał.

Zrobiłem mam nadzieję ciekawą realizację z wykorzystaniem 200 letnich elementów drewnianych ...opiszę szczegółowo. Z Pieca jadłem już 30 razy coś co przypomina ...kociołek łasucha. Zrobię fotki albowiem gotuje obiady w piecu dzień w dzień. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KOLEGO FOREST - kobieta zapatrzyła się w Twój ( pokazywany przez Ciebie wcześniej kominek) i powiedziała TAKI jak ten ..tylko inny ...i co ja miałem zrobić ?

Losy powstania "naszego" kominka są godne małego serialu np. musiałem walczyć z generalnym wykonawcą aby nie wstawiał w takim domu" marketowego" wkładu.

Koniecznie miał być kominek z płaszczem wodnym i z boczną szybą -wkład się znalazł włoski MCZ. A następnie było już tylko ciężej....

Za kominkiem powstała ściana z drewutnią wielkości ...piwnicy. ( Pani inwestor NALEGAŁA). Jam ci zrobił zabudowę a kolega Adam G. Podjął się wykonać portal na wzór TWOJEGO portalu z "modyfikacjami" . Przy TWOIM kominku były komentarze ,że to nagrobek to niech teraz zobaczą ludziska ten "grobowiec" .

Nie ulega wątpliwości "żeśma się narobili" ale jak mówi mój kolega -wiejski murarz - "jesta łokej".

p. Szamotu+éa (4).jpg

p. Szamotu+éa.jpg

p. Szamotu+éa (1).jpg

p. Szamotu+éa (2).jpg

Edytowane przez micula
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KOLEGO FOREST - kobieta zapatrzyła się w Twój ( pokazywany przez Ciebie wcześniej kominek) i powiedziała TAKI jak ten ..tylko inny ...i co ja miałem zrobić ?

Losy powstania "naszego" kominka są godne małego serialu np. musiałem walczyć z generalnym wykonawcą aby nie wstawiał w takim domu" marketowego" wkładu.

Koniecznie miał być kominek z płaszczem wodnym i z boczną szybą -wkład się znalazł włoski MCZ. A następnie było już tylko ciężej....

 

Najważniejsze dla firmy to ruch w "interesie" Czyli realizacja zamówień zgodnych z profilem działalności firmy.

I bardzo dobrze, że taki ruch jest w branży kominkowej, tak wnioskuję na podstawie ilości zamówień na realizacje i materiały w swojej firmie.

 

Obudowa którą pokazał micula, według mnie ciekawa. Wykonana na wkładzie z PW, czyli prawdopodobnie tylko jako ozdoba, bez żadnych funkcji.

Uważam, że warto kliknąć na te fotki i dokładnie zobaczyć tą nietuzinkową realizację.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez bohusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KOLEGO FOREST - kobieta zapatrzyła się w Twój ( pokazywany przez Ciebie wcześniej kominek) i powiedziała TAKI jak ten ..tylko inny ...i co ja miałem zrobić ?

robowiec" .

Nie ulega wątpliwości "żeśma się narobili" ale jak mówi mój kolega -wiejski murarz - "jesta łokej".

O JESUUUUU:wtf: no ale gust itd, brak dyskusji...Nie zmienia to faktu ze ludzie zadziwiaja mnie niezmiennie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz zmykam na WŁAŚCIWE forum ,ale... nie mogłem się powstrzymać. Przepraszam ,że nie w temacie ...ale przedstawiam "nasze najmłodsze dziecko", powstało pod Toruniem w ciągu ...14 miesięcy, chciało by się powiedzieć z doskoku. Piec chlebowy , wędzarnia zasilana dwoma paleniskami ( zimne i ciepłe) , grill i ...atmosferka.

Pozdrawiam i zapraszam do naśladownictwa. Jeśli ktoś będzie zainteresowany chętnie doradzę,podpowiem.

006.jpg

032.jpg

050.jpg

043.jpg

038.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz zmykam na WŁAŚCIWE forum ,ale... nie mogłem się powstrzymać. Przepraszam ,że nie w temacie ...ale przedstawiam "nasze najmłodsze dziecko", powstało pod Toruniem w ciągu ...14 miesięcy, chciało by się powiedzieć z doskoku. Piec chlebowy , wędzarnia zasilana dwoma paleniskami ( zimne i ciepłe) , grill i ...atmosferka.

Pozdrawiam i zapraszam do naśladownictwa. Jeśli ktoś będzie zainteresowany chętnie doradzę,podpowiem.

To jest cudo, klimatyczne jak w Toskanii. Nastepne moje marzenie. Pieknie wyszło
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest cudo, klimatyczne jak w Toskanii. Nastepne moje marzenie. Pieknie wyszło

Dzięki GOSIA@ za dobre słowo.... pewnie Ciebie jeszcze na świecie nie było ( lata 70) jak popatrywałem na Wielkopolskie piece wolno stojące gdzieś po wsiach mam jeszcze przeźrocza na ORWO z tamtych wypraw i autentyczne klimaty z pieczenia chleba..jako uczeń technikum spożywczego specjalność piekarnictwo widziałem przygotowania do wypieku i sam proces ,który już wtedy .pachniał ...cepelią. Nawet wtedy nie marzyłem ,że kiedyś na swojej działce zrobie własnymi rękami coś takiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki GOSIA@ za dobre słowo.... pewnie Ciebie jeszcze na świecie nie było ( lata 70) jak popatrywałem na Wielkopolskie piece wolno stojące gdzieś po wsiach mam jeszcze przeźrocza na ORWO z tamtych wypraw i autentyczne klimaty z pieczenia chleba..jako uczeń technikum spożywczego specjalność piekarnictwo widziałem przygotowania do wypieku i sam proces ,który już wtedy .pachniał ...cepelią. Nawet wtedy nie marzyłem ,że kiedyś na swojej działce zrobie własnymi rękami coś takiego.
Prawie byłam;-) ja teraz planuje wędzarnię, to mniejszy problem i własnie piec do wypieku chleba i pizzy. Duzy problem;-) KOniecznie tez ziemiankę, z ziemianka to juz w ogole kłopot, bo chyba Ci od tradycyjnych wymarli:(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cytat: bo chyba Ci od tradycyjnych wymarli....

TRADYCJA wykonywania ziemianek jest żywa mam to z partyzantki:) Co chcesz wiedzieć? Zajeździj pod Toruń a zaproszę do ziemianki gdzie dziki całe czekają w maceracie ,gdzie poszło 35 ton piaskowca na ściany , albo pod Warszawę gdzie sklepienia z ręcznie formowanej cegły są godne krzyżackich zamków.Jam Ci To uczynił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cytat: bo chyba Ci od tradycyjnych wymarli....

TRADYCJA wykonywania ziemianek jest żywa mam to z partyzantki:) Co chcesz wiedzieć? Zajeździj pod Toruń a zaproszę do ziemianki gdzie dziki całe czekają w maceracie ,gdzie poszło 35 ton piaskowca na ściany , albo pod Warszawę gdzie sklepienia z ręcznie formowanej cegły są godne krzyżackich zamków.Jam Ci To uczynił.

o jesuuuu, o jesuuu juz Cie kocham:D masz foty??????nie mow hop, bo sie zjawię;-)FOTYYYYYYY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Jako ,że mamy sezon przeto pokazuję piec chlebowy + wędzarnie zimna i ciepłą + grill . Proszę wybaczyć odskocznie od tematu głównego ale nie znam innego forum a koniecznie chciałem się pochwalić:) Podstawa 300x110cm ( w części piecowo-grillowej 160 cm. Łuk z cegieł klinkierowych r-145 cm .

Całość około 400 cm wysokości.

 

Wyglada fantastycznie! Czy moge zapytac gdzie kupiles project?

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyglada fantastycznie! Czy moge zapytac gdzie kupiles project?

Pozdrawiam :)

Projekt powstał na tekturze po opakowaniu kartonowym narysowany budowlanym ołówkiem z najważniejszym zapytaniem "tak ma być"? i z najważniejszą odpowiedzią "Tak ma być " Reszta to trochę znajomość praw fizyk,i zasad budowlanych, doświadczenia i naszego ...inwestora -dobrodzieja,który pozwolił nam Trochę" poszaleć" w swoim ogrodzie. Napisz na priva lub [email protected] a podyskutujemy o tym "czego CI potrzeba" i na tej podstawie opracujemy projekt. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...