Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

cubus2

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 8,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Fakt jest taki,ze niektorym sie wydaje ze moga obrazac i drwic.....:(

Nie wydaje mi się, aby ktoś kogoś tu obraził.

Jeżeli mogę wyrazić swoją opinię, to uważam PANI zachowanie za nie fair. Jestem właścicielem firmy budującej kominki. Nie po to szkolę pracowników, inwestuję w nich, przekazuję swoją wiedzę, płacę za nich ZUS i podatki, aby "kręcili" na boku fuchy (przynajmniej oficjalnie). Tym bardziej, że podpisali umowę o zakazie konkurencji i takie działanie może narazić ich na poważne konsekwencje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok.Rozumiem.I to by mi wystarczylo.Krotko i na temat-bez zbednych komentarzy.Dziekuje i pozdrawiam.

 

 

 

Taki prysznic Ci nie zaszkodzi. Gdzie indziej brutalniej uczą rozumu debiutantów...

 

Co do szerzenia na forum nielegalnych poczynań, radze uważać. Bo net to

nie gnojownik, choć niektórzy takie o nim mają mniemanie. Ślad pozostaje...

pamięć nieograniczona...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

O rozpowiadanie to Pan mnie oskarzyl.Tym razem-ze niby bredze....brak slow.Nie pozwole sie obrazac.Poza tym-dziewczyno???Brak znajomosci jakichkolwiek zwrotow grzecznosciowych.Najlepszy doradca na tym forum???Nie wydaje mi sie.Mam dosc czytania Pana komentarzy.Nie zycze sobie kolejnych.Zegnam.

 

Zły moment i na dodatek zła pora w wejściu do topiku jak niniejszym to uczyniłaś.Wątek ma tytuł który notorycznie jest zaśmiecany właśnie takimi prowokacjami.Powiedział by ktoś"w wolnym kraju żyje to mi wolno":yes::yes::yes: ale jednak.Nie tu zadałaś to pytanie a to ,że cię tu obrażono jest zwyczajną normą.:mad:.Dorabianie własnej ideologii jest tu swego rodzaju modą.Forest i nie tylko znany z ciętego języka na FM i jak domniemam nie tylko tu nie rozróżnia czyś kobietą czy menem wsio rawno-bez różnicy .Rozmawiaj w ich ojczystym języku np.Forest co ty bredzisz facet ,nie żarzysz o co pytam???Pieprzysz po próżnicy swoje wywody a to przekłada się tylko na gu wni ane nikomu nie służące teksty.Będzie ci tylko lżej nic po za tym.

Jeśli chodzi o twoje zapytanie to rzeczywiście takie sprawy powinnaś załatwiać sama nie na forum publicznym bo tu może cię spotkać to co cię właśnie spotkało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Co jak co, ale akurat staram się dbać o kulturę języka pisanego ... a w imię złotej zasady że jak czasami słowem nie przyp...sz to człek nie otrzeźwieje, warto w takich wypadkach współczesnemu pokoleniu (mniemam że Efka80 to młoda osoba) wyjaśnić zasady współżycia społecznego, żeby ich rodzice i dziadkowie się za nich nie wstydzili ...

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje jeszcze raz LIWKO za krotka i wyczerpujaca odpowiedz.Bez zbednych komentarzy.Uderz w stol.....:cool:

Pozdrawiam

 

Praktycznie 2 strony zajęte przez panią efkę, która tu w temacie "kominki nasze" zapałała chęcią zatrudnienia pracowników na czarno, bez podatków, ubezpieczeń, itp....

 

Oczywiście obywatel NIKT, stary bywalec tego forum jak zwykle po swojemu skomentował to dosyć obszernym postem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Przedstawiam wykonywany właśnie kominek z" piecykiem" ( bez ognia ) na 1 piętrze. Widziałem podobne rozwiązania w Austrii i u FORESTA przeniosłem przyłącze do komina nad strop. Dodatkowo "piecyk" ma "okap" ,który wspomaga chwytanie ciepłego powietrza do małego systemu DGP. Kominek w trakcie realizacji ale już pokazał co potrafi. Wkład KOBOK 780x500 z boczną szybą.

IMG_0218.jpg

IMG_0420.jpg

IMG_0443.jpg

IMG_0433.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Przedstawiam wykonywany właśnie kominek z" piecykiem" ( bez ognia ) na 1 piętrze. Widziałem podobne rozwiązania w Austrii i u FORESTA przeniosłem przyłącze do komina nad strop. Dodatkowo "piecyk" ma "okap" ,który wspomaga chwytanie ciepłego powietrza do małego systemu DGP. Kominek w trakcie realizacji ale już pokazał co potrafi. Wkład KOBOK 780x500 z boczną szybą.

 

Czopuch zainstalowany odwrotnie kielichem do dołu, zgodnie z ogólnie panującym kolejnym mitem, że należy robić z tzw. dymem. Należy robić zawsze kielichem do góry. Rurka ma prawie „kilometr” więc paląc mokrym drewnem już widzę ten wypływający z kielichów czarny szuwaks i ten smrodek w domu. Brawo. Nikomu nie polecam robić takich wynalazków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja myślę, że to taki sposób na reklamę może był.

Jakaś pyskówka... dąsy...

Szukam o co kaman.

A tu, proszę: nazwa firmy, adres.

I uśmiechy szerokie na koniec.

Fajnie.

Może efka80 pokaże kominek swój (albo nie swój) made in ta firma.

 

Dziekuje.A może i byl.A moze to prowokacja :D

W kazdym badz razie dziekuje za dobre slowo

A kominek pokaze napewno:D:D:D

Pozdrawiam WSZYSTKICH

:yes::yes::yes::yes::yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czopuch zainstalowany odwrotnie kielichem do dołu, zgodnie z ogólnie panującym kolejnym mitem, że należy robić z tzw. dymem. Należy robić zawsze kielichem do góry. Rurka ma prawie „kilometr” więc paląc mokrym drewnem już widzę ten wypływający z kielichów czarny szuwaks i ten smrodek w domu. Brawo. Nikomu nie polecam robić takich wynalazków.

 

Niestety masz rację. Niekiedy widuję rury prawidłowo zamontowane,

kielichem do góry, natomiast pierwsza rura zaczyna się na wkładzie,

zamiast wchodzić do króćca. Potrzebna jest odpowiednia redukcja, by

ten problem przeskoczyć. Jeśli komin ma wyczystkę i nie będą wędzić

drewna, może się uda...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety masz rację. Niekiedy widuję rury prawidłowo zamontowane,

kielichem do góry, natomiast pierwsza rura zaczyna się na wkładzie,

zamiast wchodzić do króćca. Potrzebna jest odpowiednia redukcja, by

ten problem przeskoczyć. Jeśli komin ma wyczystkę i nie będą wędzić

drewna, może się uda...

 

Komin ma wyczystkę ale dotychczas wykonałem 98 % w/g "mitu z dymem" .Wyjątkiem były wkłady Tarnawy ,które "zmuszały" do stosowania zasady kielichem do góry.

Swoją drogą ciekawe..nigdy na szkoleniach ( na którym byłem ) ,to nie był problem . Liczę na to ,że uda się inwestorom nie palić mokrym drewnem :) . Postaram się stosować do reguły K.D.G. ... A może ktoś ma inne zdanie niż kominiarz i eniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komin ma wyczystkę ale dotychczas wykonałem 98 % w/g "mitu z dymem" .Wyjątkiem były wkłady Tarnawy ,które "zmuszały" do stosowania zasady kielichem do góry.

Swoją drogą ciekawe..nigdy na szkoleniach ( na którym byłem ) ,to nie był problem . Liczę na to ,że uda się inwestorom nie palić mokrym drewnem :) . Postaram się stosować do reguły K.D.G. ... A może ktoś ma inne zdanie niż kominiarz i eniu?

 

Inne zdanie?

Toć to by była kolejna polemika niekończąca się... bez efektów (wniosków) końcowych. Polemika dla polemiki. ZAPEWNE SAM SPECJALNY (dawniej NIKT) WYSTUKAŁBY Z 200 postów w takiej polemice.

Zresztą to nie temat na tego typu dyskusje

Edytowane przez bohusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...