Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

cubus2

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 8,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

WITAM,

Przedstawiam kominek ( w trakcie realizacji) z wykorzystaniem motywu "drzewa" Tym razem zamiarem naszym było uzyskanie reliefu drzewa na dość dużej powierzchni kominkaa "wiatr" wiejący od okna zawiewa liście w kierunku wejścia do salonu. Wkład z płaszczem wodnym (montowany przez inwestora) ,my tylko dekoracja i kamień. techika łaczona mozaika i sgraffito. Dla klimatu objęliśmy we władanie również słup w salonie.

P1220038.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM,

Przedstawiam kominek ( w trakcie realizacji) z wykorzystaniem motywu "drzewa" Tym razem zamiarem naszym było uzyskanie reliefu drzewa na dość dużej powierzchni kominkaa "wiatr" wiejący od okna zawiewa liście w kierunku wejścia do salonu. Wkład z płaszczem wodnym (montowany przez inwestora) ,my tylko dekoracja i kamień. techika łaczona mozaika i sgraffito. Dla klimatu objęliśmy we władanie również słup w salonie.

 

Nie żebym wazelinował ale jesteś prze pierun - jak to mówią na Podhalu ! Piknie to robisz .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie nie podziękowałeś to ci powiem z żalu jednego ,że nie wiem jak będzie wyglądać to co się wysypie od czasu do czasu na runo leśne i płytki???;):)

Specjalnie dla niktspecjalny Bardzo dziękuję za dobre słowo o naszej pracy. Części kominków narażone na brudzenie się popiołem są wykonane najczęściej z mozaiki kamiennej lub litego kamienia..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, pozwólcie że pokażę swój kominek w trakcie realizacji, wkład Bryski XL z szybą boczną bez szprosa, a obudowa to nic specjalnego prosta bryła bez udziwnień....

Mam pytanie do fachowców, mianowicie jak pierwszy raz w nim rozpaliłem to tak się zaczęło dymić z kratek nwiewowych że sąsiedzi myśleli, że mi się chałupa pali :) Wiem że pewnie zrobiłem błąd że nie zapaliłem w nim zaraz po podłączeniu do komina a dopiero po zrobieniu zabudowy, ale czy tak musi za pierwszym razem się dymić? Czy przy kolejnym rozpaleniu już będzie ok?

pozdrawiam

DSC_9173.jpg

DSC_9283.jpg

DSC_9255.jpg

Edytowane przez siloj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kratki mogły być większe. Jak to kominek z wełną w środku (a na to wygląda), będzie Ci capił niemiłosiernie. Powiększ powierzchnie kratek co najmniej dwukrotnie. Zarówno wlotowych, jak i wylotowych. Dymienie z kratek przy pierwszym paleniu to standard.

 

Zrób porządek z kratkami zanim zaczniesz palić, bo wełna jak już zacznie śmierdzieć , to nie przestanie, mimo późniejszych zabiegów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dizęki Panowie za odpowiedź i poradę. Co do Waszych przypuszczeń to zgadza się, jest to obudowa wyłożona wełną w środku.

Mam jeszcze jedno pytanie: czy tego typu kominki potrzebują jakieś dodatkowe "wyczystki" w przewodzie kominowym na ewntualne skropliny? Bo jeśli chodzi o zwykłą wyczystkę to mam zrobione drzwiczki za ścianą kominka.

Pozdrawiam

Edytowane przez siloj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedną wyczystkę już masz .....a jak włożysz w nią aparat fotograficzny to zrobisz np. fotką całego wkładu aż do wylotu z komina ???

 

... myślę że mogę zrobić takie zdjęcie, choć nigdy nie próbowałem. Wiem że niektórzy robili pod główną wyczystką jeszcze taką małą bo mówili że tam dadzą jakiś pojemnik na skropliny jakby była taka potrzeba. Nie wiem nie znam się na tym dlatego też zapytałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja się podłączę do tematu. Chciałbym się Was zapytać czy dobrano mi odpowiedni kminek. Kominek będzie stał w salonie o powierzchni 36m2, z niego będzie zrobione rozprowadzenie ciepłego powietrza /grawitacyjne/ trzema przewodami do pomieszczeń na piętrze.

Polecono mi kominek o mocy 16 kw, a dokładnie zastanawim się nad kupnem kominka w kratki.pl o nazwie zuzia 16 kw lewy/prawy.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...