Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

cubus2

Recommended Posts

Witam.

Szczegóły ... na ostatnim widać jak mogą wyglądać brzydkie i nie pasujące nikomu do niczego, drzwiczki komina systemowego (żadnej firmy nie nadają się do umieszczania na widoku) ... drzwiczki piekarników - dla mnie osobiście obłędne, niby takie same jak naszych rodzimych producentów, ale jak się położy jedne obok drugich to mało kto wybiera tańsze (niestety te tańsze to właśnie nasza rodzima produkcja) ... część kuchenna w nowoczesnym wydaniu z wnęką na drewno, samo palenisko (trzon kuchenny) i ażurowe, żeliwne drzwiczki wnęki ...

Pozdrawiam.

PS. Micula ... Ty wiesz ... to po co będę pisać ... jeszcze u kogoś nudności sprowokujemy ...;)

Malinowa laleczka 7.jpg

Malinowa laleczka 15.jpg

Malinowa laleczka 9.jpg

Malinowa laleczka 11.jpg

Malinowa laleczka 12.jpg

Edytowane przez Forest-Natura
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Rozumiem, że ta elokwentna konwersacja jest w ramach przywracania wątkowi normalności ?! Normalny to on już był . Parę lat temu, jak forumowicze wklejali swoje kominki. Wystarczy otworzyć którąś z tamtych stron. Teraz jedyną atrakcją jest obserwować kto się lepiej poślini. Forest czy Liwko....

 

Swoja drogą to można spokojnie nazwę zmienić. BRANŻA - KOMINKI NASZE! Bo kominków nie branżowych i tak jak na lekarstwo. Forumowicze wolą się tu nie pchać....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Zauważyłem że przestali się "pchać" od około dwóch lat ... Od mniej więcej tego czasu FM nabrało całkiem innego charakteru i tempa ... co niektórzy po prostu nie nadążają ...

A swoją drogą jest to w tej chwili jedno z nielicznych miejsc w internecie, gdzie można zobaczyć coś ciekawego i niestandardowego w temacie i to w takim nagromadzeniu ...

"Elokwęcję" ograniczyłem do minimum ...

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Swoja drogą to można spokojnie nazwę zmienić. BRANŻA - KOMINKI NASZE! Bo kominków nie branżowych i tak jak na lekarstwo. Forumowicze wolą się tu nie pchać....

 

I o tym była mowa już wielokrotnie.

 

Forest, ten temat nie musi zapier...alać i nie jest to temat, tak jak napisał eniu, branżowy! Powinien się toczyć własnym tempem, bez twoich darmowych, żałosnych reklam. Kominki masz ciekawe, co nie zwalnia cię z obowiązku szanowania nas, forumowiczów.

Chcesz przenieść swoją całą stronę tu na forum? Przecież masz jakąś stronę, nie prawda? To napisz mi w jakim celu jak nie dla reklamy? A te twoje żałosne tłumaczenie pozostawię bez komentarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat Napisał Piotrrrr Zobacz post

Witam,

 

Chciałem zapytać o opinię na temat wkładów kominkowych z firmy Jarmołowicz z Przysuchy ?

Szukam niedużego wkładu do domu 80m2. Standardowego, raczej wersji ekonomicznej w cenie do ok 1000zł.

Przysucha leży akurat dość blisko, dlatego zainteresował mnie ten producent.

 

Będę wdzięczny za podpowiedź, dzięki !

Czy można prosić o wskazówkę ?

 

taaaa... to jak doradzi ktoś albo choć powie żebym sobie poszedł bo temat jest dla potencjalnych Klientów i kominków powyżej 10 000,-pln ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

bez twoich darmowych, żałosnych reklam

Liwko ... tak podpisywałem swoje realizacje w tym wątku kilka lat temu i nie zamierzam tego zmieniać obecnie. Tak jak nie zamierzam zmieniać też tego że od wielu lat pokazuję tutaj swoje zdjęcia niezależnie czy płacę w tym czasie za profil reklamowany czy też nie. I czy inni wykonawcy - złodzieje kradną moją własność intelektualną zamieszczając potem te zdjęcia na własnych stronach internetowych. Nie będę dla "widzimisie" tego czy innego forumowego pajaca w ilości sztuk jedna zmieniał swoich wieloletnich przyzwyczajeń, które nota bene pasują wielu innym Forumowiczom, którym dzięki temu otwierają się dopiero oczy w temacie kominków i tego jak mogą wyglądać i w jaki sposób można je wykonać.

Napisałem Ci już że jeżeli Tobie to nie pasuje to droga wolna - możesz iść "na skargę" ... :p

 

Piotrrrr ... jaki producent taki odzew ... nie dziw się ... ani to ładne ani technicznie poprawne ani tanie ... (to moje subiektywne zdanie)

Pozdrawiam.

Edytowane przez Forest-Natura
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... co nie zwalnia cię z obowiązku szanowania nas, forumowiczów.

 

Słuchaj panie "policjant" jeśli ktoś tu kogoś nie szanuje to myślę, że jesteś to właśnie Ty zaśmiecając non stop swoimi mdłymi uwagami o ktore nikt Cię nie prosi . Masz problem to zgłoś adminowi i już , zrób to raz a dobrze i nikt nie musi o tym wiedzieć ani o tym czytać ,niech sprawe załatwi jeśli wogóle jest co załatwiac bo nie wydaje mi się i nie truj wkółko !* Dobrze , że jest jeszcze ktoś kto chce tu coś pokazać.

 

p.s.

To jest ostatni Twój post jaki przeczytalem bo trafiłeś na moją listę ignorowanych więc proszę nie odpisuj mi , nawiasem mówiąc teraz wątek nabrał nowego znaczenia :)

Edytowane przez ceel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już ci kiedyś pisałem, że osobiście takie aranżacje mi się nie podobają, jednak wykonanie bomba. A skoro inwestor zadowolony... Zapewne robi też wielkie wrażenie na gościach :)

 

WIELKIE drzewo-WIELKIE wrażenie:) Z taką lekka odrobiną śmiałości powiem ,,że na gościach robi to wrażenie..ponieważ kominki wykonywane przez nas są budowane wg. zasady 2 x K

Wtedy gość najczęściej pyta inwestora .Kto ci to K robił ?i ile Cie to K kosztowało.?

Przyznaję ,że umieszczam tutaj często swoje prace dla reklamy ale i dla frajdy ,że mam do pokazania coś innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WIELKIE drzewo-WIELKIE wrażenie:) Z taką lekka odrobiną śmiałości powiem ,,że na gościach robi to wrażenie..ponieważ kominki wykonywane przez nas są budowane wg. zasady 2 x K

Wtedy gość najczęściej pyta inwestora .Kto ci to K robił ?i ile Cie to K kosztowało.?

Przyznaję ,że umieszczam tutaj często swoje prace dla reklamy ale i dla frajdy ,że mam do pokazania coś innego.

 

2xK :D

Szacun za ostatnie zdanie. Tym bardziej, że przy płatnym profilu ;)

 

Na temat bredzenia ceela nie mam zamiaru się wypowiadać. Mam tylko nadzieję, że faktycznie dodał mnie do ignorowanych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liwko! Najbardziej lubię jak kończysz tym emotikonem z jęzorem, jak gdzieś na FM bolało Ciebie, że podważam super właściwości WM to też mi taki zapodałeś. Jak to się teraz w sejmie nazywa? Mowa nienawiści, czy cuś.

 

Forest, fajny ten Twój kombajn, tylko powiedz... od kiedy w pomieszczeniu , w którym znajdują się wloty do grawitacyjnych przewodów kominowych – dymowych można stosować wentylację mechaniczną, wyciągową? Przepisy się zmieniły? Zasady strumieni powietrza, spalin czytaj fizyka, czy co???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Hmm ... myślisz o kuchni tradycyjnej i wyciągach mechanicznych nad nią?

No zawsze to lepszy duet niż kuchenny "nieśmiertelny" (czarny humor ...) tandem - piecyk gazowy z otwartą komorą spalania w kuchni bez wentylacji i kuchenny okap z wentylatorem ... użytkowane równocześnie :rolleyes:

Nie no tak na poważnie to od bodajże ośmiu lat (o ile mnie pamięć nie myli - a data jest charakterystyczna bo nastąpiła w roku owym zmiana VAT'u) nie postawiłem ani jednego urządzenia ogniowego w domu, pozbawionego bezpośredniego dopływu powietrza z zewnątrz do samego paleniska. Obojętne czy to był kominek w wkładem, kominek z otwartym paleniskiem, piec kaflowy, piec chlebowy czy też kaflowa kuchnia. Przy kuchniach dodatkowo przestrzegam by zawsze była wentylacja grawitacyjna (małym wyjątkiem są domy z "reku" - ale wtedy uzgadniam takie rzeczy w projektantem tej instalacji).

Odkąd w Austrii i Niemczech spotkałem trzony kuchenne z całkowicie szczelnymi (przy zamkniętych drzwiczkach oczywiście) paleniskami, czerpiącymi powietrze z zewnątrz chałupy i przeznaczonymi do ichniejszego budownictwa energooszczędnego, gdzie "reku" jest na porządku dziennym, tym bardziej takie pomysły przekazuję samym inwestorom i wspólnie je następnie wdrażamy.

Zresztą prawodawstwo nasze budowlane też to w ten sam sposób rozstrzyga.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam czy jest tu gdzieś admin ???.Ja to wreszcie liwkowi dałbym bana tak aby zobaczył jak to jest,tak aby poczuł ,że czasami trzeba koparkę przymknąć.:p :) .Przecież te wypowiedzi już bardzo powszechnie znane służą tylko jemu.Kąśliwe pozbawione merytoryki :p służą tylko jemu........................ale ..............aleeeeee.Nie chcem ale muszem ;););) wątek jest o naszych kominkach o czym w pierwszym wejściu pisał przeca :

 

KOMINKI - jedna z najważniejszych rzeczy w naszych domkach. Moja ciotka szuka aktualnie "extra kominka" i poprosiła mnie o pomoc. Pokażcie swoje kominki, najlepiej z jakiegoś kamienia!!! :roll:

 

 

Podrawiam wszystkich!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...................... Normalny to on już był . Parę lat temu, jak forumowicze wklejali swoje kominki. Wystarczy otworzyć którąś z tamtych stron. Teraz jedyną atrakcją jest obserwować kto się lepiej poślini. Forest czy Liwko....

 

Swoja drogą to można spokojnie nazwę zmienić. BRANŻA - KOMINKI NASZE! Bo kominków nie branżowych i tak jak na lekarstwo. Forumowicze wolą się tu nie pchać....

Już dawno o tym pisałem i gdzieś jest taki tema założony przeze mnie.

 

eniu jak na to wpadłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....Słuchaj panie "policjant" jeśli ktoś tu kogoś nie szanuje to myślę, że jesteś to właśnie Ty zaśmiecając non stop swoimi mdłymi uwagami o ktore nikt Cię nie prosi . Masz problem to zgłoś adminowi i już , zrób to raz a dobrze i nikt nie musi o tym wiedzieć ani o tym czytać ,niech sprawe załatwi jeśli wogóle jest co załatwiac bo nie wydaje mi się i nie truj wkółko !* Dobrze , że jest jeszcze ktoś kto chce tu coś pokazać.

.....

 

Święta idą to i Święte słowa.

Edytowane przez niktspecjalny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forest może w Austrii, czy Niemczech można, ale u nas nie. Nie ma szczelnych kuchni kaflowych. Ten okap nad kuchnią ile kubików ma na godzinę 800? czy więcej, prawdziwa gastronomia. Myślę sobie, że spokojnie wyciągnie spaliny z kuchni przy zamkniętych oknach i otwartym kanale doprowadzającym powietrze, jaki ten kanał jest DN100? Może skompensuje 20% wywiewu nie więcej. Widziałem takie coś ostatnio wykonane przez prawdziwego rosyjskiego zduna, zrobił super, ale okap dal nad kuchnią grawitacyjny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...