Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

cubus2

Recommended Posts

Witam.

Skasuj tu swój post i przenieś go do innego wątku - bardziej technicznego, ten służy do pokazywania kominków ;)

Tam postaramy się pomóc.

Pozdrawiam.

 

Oj Panowie Panowie myślałem że to forum jest dla nas tzn. ludzi którzy chcą uzyskać pewnej pomocy w określonym temacie. Może i ten wątek służy do pokazywania swoich pięknie wykończonych kominków ale to był bardzo dawno i już sami Panowie zmieniliście charakter tego wątku na przemądrzanie się, który z Was ma rację, a który nie. Nabijacie sobie tylko ilość postów i walczycie o miano LIDERÓW, REKORDZISTÓW tego forum i sztucznie pompujecie hierarchię wyższości. Jest to jedyny wątek na FM, gdzie nie udało mi się uzyskać pomocy.

Przepraszam jeśli kogo uraziłem ale czytając kilkadziesiąt ostatnich postów nie można odczuć że jest to wątek w którym nie można uzyskać pomocy jaką oczekiwałem.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam.

Jeżeli nie stać Cię na to żeby spełnić tak błahą prośbę o przeniesienie dyskusji o Twoim kominku do wątku bardziej technicznego zamiast zaśmiecać wątek do pokazywania już gotowych kominków (o co apelują sami Forumowicze) ... to wybacz ... ale nie rozumiem ... więcej czasu zajęło Ci napisanie poniższych bzdur i obrażenie się na cały świat ...

Myślę że znakomicie sobie sam poradzisz :)

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jeżeli nie stać Cię na to żeby spełnić tak błahą prośbę o przeniesienie dyskusji o Twoim kominku do wątku bardziej technicznego zamiast zaśmiecać wątek do pokazywania już gotowych kominków (o co apelują sami Forumowicze) ... to wybacz ... ale nie rozumiem ... więcej czasu zajęło Ci napisanie poniższych bzdur i obrażenie się na cały świat ...

Myślę że znakomicie sobie sam poradzisz :)

Pozdrawiam.

 

Forest przejrzyj swoje posty tylko z ostatniego miesiąca to zobaczysz jak ty zaśmieciłeś ten wątek, właśnie do pokazywania już gotowych kominków. Prowadzisz dyskusję z nabijaczami ilości postów przez kila dni właśnie na tym wątku, a prostujesz przypadkowego nowicjusza, który grzecznie prosi o pomoc.

Nie obraziłem się na cały świat ale jak widzę że dyskutujecie Panowie na tematy nic nie związane z tematyką tego forum, a mnie wytykasz zaśmiecanie to coś jest nie tak z Tobą Forest. Miłego wieczoru życzę.

Również Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

No to zdecyduj się czy dziękujesz mi za zainteresowanie czy mieszasz mnie z błotem ... bo nie wiem czy kajać się mam czy też przepraszać kogo czy jakąś samokrytykę wygłosić ...

Chcesz pomocy - nie ma sprawy .. ale nie rób ze mnie durnia ...

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy (...) wybudowano mi wa salonie mały koszmarek, zupełnie odbiegający od tego, co miało być zrobione. Niestety nie mam już ani czasu, ani też funduszy, by wyburzyć całość. Dlatego może ktoś z Was podpowie jak to "coś" przerobić, by wyglądało w miarę przyzwoicie? Z góry dziękuję za wszelkie sugestie. Pozdrawiam.

 

Karina, czy Ty masz projekt tego kominka? To znaczy wiedziałaś jak to wszystko będzie wyglądac i działać przed przystąpieniem do budowy kominka? A umowa? Co w niej?

Piotr, dzięki (# 7491). A szczegóły techniczne... gdzie zamawiającemu podajesz: w umowie, czy, w projekcie?

Forest, czy Ty te „miary” podajesz inwestorom? Gdzie? (#7487). Chyba nie sądzisz, że to niestosowne pytanie.

 

„Malinowa laleczka” (#7502) prześliczna jest… caaalusieńka.

Plastry ziemniaków …. mniam. Ja bez soli zajadam.

A próbował kto marchewkowych? Ja uwielbiam. Na żeliwnej (maminej) kuchni przypiekam (po długości cieniuteńko krojone).

 

Panowie wykonawcy, jakie szczegóły zamieszczacie w projektach... w umowach?

 

Podobnie jak Karina jestem "niezadowolona". Mój kominek rozebrany.

Najgorsze jest to, że jak usiłuję wyegzekwować taki czy inny zapis w umowie, lub pytam o taki czy inny szczegół i usiłuję uwzględnić go w projekcie, to spotykam się z kategorycznym "nie ma takiej potrzeby" albo " to zastrzeżona działalność firmy" .

Ręce opadają.

Niewłaściwa umowa, niedokładny, niedopracowany projekt… i... takie „małe koszmarki” gotowe.

 

Mogłabym o tych swoich doświadczeniach z różnymi panami kominkowymi, osobny wątek założyć.

 

 

Tak chciałabym pokazać już mój zrobiony kominek. W tym wątku.

Chyba… „nie zaśmiecam”?

Pozdrawiam wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy Forumowicze! Zwracam się z ogromną prośbą do tych z Was, którzy mają doświadczenie bądź "oko" do kominków. Otóż wybudowano mi wa salonie mały koszmarek, zupełnie odbiegający od tego, co miało być zrobione. Niestety nie mam już ani czasu, ani też funduszy, by wyburzyć całość. Dlatego może ktoś z Was podpowie jak to "coś" przerobić, by wyglądało w miarę przyzwoicie? Z góry dziękuję za wszelkie sugestie. Pozdrawiam.

[ATTACH=CONFIG]154524[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]154525[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]154526[/ATTACH]

WITAJ,

Dzwoniłaś do mnie - fajnie .Zadałem Tobie kilka pytań ,na które miał odpowiedzieć Twój wykonawca kominka i co ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ale przy Miculi, Bagim i kilku innych naszych znajomych to wymiękamy ... bo u nich to wszystko ręczne rysunki ...

A u Piotra to tak jak pisał - złożenie w całości w warsztacie, oglądniecie przez klientelę i dopiero "wyjazd" z klamorami na budowę ...

 

A teraz dla porównania - żeby zrobić projekt taki jak u Margoda czy u mnie trzeba zainwestować kilkanaście tysięcy w program i następne kilka w sprzęt do jego obsługi. Potem po koło pół roku nauki i zarwanych kilkudziesięciu nockach dochodzi się do wprawy.

Ręczne naszkicowanie projektu w kilku czasami ujęciach to czasem kilkanaście podejść do tegoż projektu, kilkanaście kartek w koszu i kilkanaście godzin pracy bez podania kosztów przyszłym klientom. I tak kilkadziesiąt razy w roku ... a na wywiadówki do dzieci chodzi tylko żona ...

Zrobienie "na sucho" całego kominka to kilka dni pracy za którą trzeba zapłacić czasami dwóm swoim pracownikom tylko po to żeby klient przyjechał na 15 minut i powiedział czasem: "no ... może być ... ale wie Pan ... ja to jednak tę półeczkedałbym 5 cm w lewo ..." ... i następne dwa dni do zapłacenia pracownikom ...

 

Różni się to od "Będzie się Panu podobać ... za tysiąc pięćset" ... ?

Po prostu standardy inne ... :D

Pozdrawiam.

PS. W życiu zawarłem trzy umowy pisemne ... :oops:

Edytowane przez Forest-Natura
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

A teraz dla porównania - żeby zrobić projekt taki jak u Margoda czy u mnie trzeba zainwestować kilkanaście tysięcy w program i następne kilka w sprzęt do jego obsługi. Potem po koło pół roku nauki i zarwanych kilkudziesięciu nockach dochodzi się do wprawy.

Ręczne naszkicowanie projektu w kilku czasami ujęciach to czasem kilkanaście podejść do tegoż projektu, kilkanaście kartek w koszu i kilkanaście godzin pracy bez podania kosztów przyszłym klientom. I tak kilkadziesiąt razy w roku ... a na wywiadówki do dzieci chodzi tylko żona ...

Zrobienie "na sucho" całego kominka to kilka dni pracy za którą trzeba zapłacić czasami dwóm swoim pracownikom tylko po to żeby klient przyjechał na 15 minut i powiedział czasem: "no ... może być ... ale wie Pan ... ja to jednak tę półeczkedałbym 5 cm w lewo ..." ... i następne dwa dni do zapłacenia pracownikom ...

 

2 produkty Panowie trzeba miec na kryzys

 

1 dla tego ktory chce i ma

2 dla tego ktory chce i nie ma .... wiadomo czego

 

Moze przyjdą czasy ze kupujac kominek w markecie montaż bedzie gratis ?

do czego nasi bogaci bracia z zachodu są zdolni???

a pieniędzy to oni mają w 3 dupy i trochę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

IMG_4944.jpg IMG_4952.jpg IMG_4958.jpg IMG_4978.jpg IMG_4981.jpg

Oj mnóstwo rozwiązań jak widzisz ... to już zależy od wielkości samej kuchni, ilości miejsca i tego co chcemy się w niej zmieścić ...

Pozdrawiam.

PS.1

Dzięki za życzenia ...kartkę córa przechwyciłała jak zobaczyła znaczek ... wiosną jedzie na "wymianę" i ma obecnie pier..ca ... :D

PS.2

F.5 ... zajedź do "Salona" :D - zapraszał ...

Edytowane przez Forest-Natura
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ręczne naszkicowanie projektu w kilku czasami ujęciach to czasem kilkanaście podejść do tegoż projektu, kilkanaście kartek w koszu i kilkanaście godzin pracy bez podania kosztów przyszłym klientom. I tak kilkadziesiąt razy w roku

Dokładnie.

Nad OFERTĄ (do indywidualnego projektu jeszcze długa droga) z powyższej prezentacji przez cały dzień pracowały dziś dwie osoby. Co więcej to była druga oferta dla tego samego klienta. Wczoraj rozmawialiśmy (telefonicznie) o innym rozwiązaniu, miało być HKD 2.2 z kesselmodul.

Przechwytywanie.jpg

Dziś rano klient "przypominał sobie" o takim drobiazgu: piec ma stanowić podstawowe i prawdopodobnie jedyne źródło ciepła w domu. Tak więc trzeba było wytoczyć "większą artylerię". Taką, co by raz na dzień lub dwa napalić w piecu i cieszyć się ciepłem w całym domu. Takie HKD 2.2 XL SK potrafi jednym załadunkiem drewna wyprodukować 64kWh!!! Przez jeden wieczór z powodzeniem można naładować nim bufor o pojemności 1500l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że rzeczywiście wszystko można. U nas tylko komin trochę wystaje na kuchnię więc nie będzie żle.

Musimy zmieścić dwa piekarniki, schowek na drewno z takimi pięknymi drzwiczkami , indukcję z piekarnikiem no i oczywiście jakieś palenisko do tego żeby w tym wszystkim palić i coś ugotować i jakieś 180cm na to, chyba że trzeba więcej.

 

 

Margod. U nas zanim zaczęlismy mysleć o budowie to była kuchnia kaflowa i kominek z rozprowadzeniem ciepła w planie. Bez względu na to gdzie i jaki dom powstanie. Czy będzie gaz, prąd czy cokolwiek. Każdy ma swoje priorytety i marzenia.

 

PS Forest , a w jakie miejsce się córa wybiera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie.

Nad OFERTĄ (do indywidualnego projektu jeszcze długa droga) z powyższej prezentacji przez cały dzień pracowały dziś dwie osoby. Co więcej to była druga oferta dla tego samego klienta. Wczoraj rozmawialiśmy (telefonicznie) o innym rozwiązaniu, miało być HKD 2.2 z kesselmodul.

[ATTACH=CONFIG]155344[/ATTACH]

Dziś rano klient "przypominał sobie" o takim drobiazgu: piec ma stanowić podstawowe i prawdopodobnie jedyne źródło ciepła w domu. Tak więc trzeba było wytoczyć "większą artylerię". Taką, co by raz na dzień lub dwa napalić w piecu i cieszyć się ciepłem w całym domu. Takie HKD 2.2 XL SK potrafi jednym załadunkiem drewna wyprodukować 64kWh!!! Przez jeden wieczór z powodzeniem można naładować nim bufor o pojemności 1500l.

 

Jeszcze nie jest powiedziane, że jutro powie Ci : wie Pan co , ale w sumie to chyba przesada z tymi kanałami i ogrzewaniem kominkiem. Nie myślałem, ze to aż takie będzie. Zróbmy jednak zwykły, taki z kamienia....dla klimatu...:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałam się zapytać czy takie położenie cegły ( cegła z cegielni hofmanowskiej ) blisko wkładu kominkowego na obudowie kominka to poprawnie wykonana praca. Czy tam nie powinno być jakiegoś odstępu aby ta cegła się nie nagrzewała? Wczoraj zauważyliśmy, że kawałek cegły odpadł, zastanawiamy się czy to nie jest właśnie spowodowane nagrzaniem się cegieł podczas palenia w kominku.

 

Jak to jest u osób, które aja kominek wykończony cegłą?

U nas dla przypomnienia wyglada to tak, chodzi o cegly polozone od frontu, tam gdzie dochodza do wkladu kominkowego

http://fotoo.pl//out.php?i=425063_mac-5401.jpg

Edytowane przez Spartankaa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kawałek cegły, który odpadł, nie musi być świadectwem źle wykonanej pracy. Miedzy cegłami a wkładem powinna być ok 3-5 mm szczelina dylatacyjna. Jej brak powoduje ścinanie najbliższych cegieł, lub odsuniecie całego murka przez rozszerzający się, pod wpływem ciepła wkład.

 

 

Ładny kominek. Szkoda, że kratek nie zrobiliście z boku. Czy ta widoczna kratka, to jedyna dekompresja obudowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuję, nie wiem czy dekompresacja to dokladnie to co ja mam na myśli :-) Kominek ma rozprowadzenie ciepla do 3 pokoi na górze i jednego na tym samym poziomie co kominek.

Tu widać rury rozprowadzające ciepło jeszcze przed zabudową.

http://fotoo.pl//out.php?i=425065_2.jpg

 

U nas to miejsce wyglada dokladnie tak...czy tam jest 3-5mm szczeliny....?

 

http://fotoo.pl//out.php?i=458628_18.12.2012.jpg

Edytowane przez Spartankaa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...