Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

cubus2

Recommended Posts

Witam!

To i ja pokażę swój kominek :wiggle:

wkład Oliwia 18 kw bez szprosa z kratki.pl, obłożony marmurem carrara, mamy rozprowadzone na górę DGP, na razie sprawuje się dobrze, a palimy dechami z budowy...

 

http://images40.fotosik.pl/1898/0508c659e8407784.jpg

 

http://images40.fotosik.pl/1898/4806e123ce142323gen.jpg

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam!

To i ja pokażę swój kominek :wiggle:

wkład Oliwia 18 kw bez szprosa z kratki.pl, obłożony marmurem carrara, mamy rozprowadzone na górę DGP, na razie sprawuje się dobrze, a palimy dechami z budowy...

 

 

 

pozdrawiam

 

Witaj...

 

tak się zastanawiam czy dechy po budowie to dobre rozwiazanie dla kominka, Jakby nie buło to zapewne deski sosnowe i mają sporo żywicy....

moim zdaniem zabrudzisz sobie cały kominek....

 

wszystjy trąbią że powinno być drewno liściaste i sezonowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://images34.fotosik.pl/511/70945461709eadd8gen.jpg

 

 

http://images47.fotosik.pl/1672/aeb7a3a2e8b0d02fgen.jpg

 

Mam tylko takie zdjęcia z robienia obudowy. Mamy rozprowadzenie ciepłego powietrza na górę do 4 pokoi. W pokojach przy kominie z kratek leci bardzo gorące powietrze, natomiast w pokoju, który jest oddalony od komina jest trochę gorzej, najwyżej założy się turbinkę. No ale na razie jeszcze nie mieszkamy, przepalamy codziennie około godzinki-dwóch i na dole jest temperatura ok 8-10 stopni a na górze ok. 10 stopni. Na razie nie mamy innego źródła ciepła bo montaż pompy dopiero na wiosnę.

Pozdrawiam:bye:

Gosia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, że dechy to kiepskie rozwiązanie, wiem o tym ;). Ale co z nimi zrobić? Na wiosnę pewnie będziemy palić ognicha z dziećmi :D .Odpadki z więźby i inne, mam tego całą górę. A na koniec palenia wrzucam klocek z liściastego i przykręcam wszystkie wloty (żeby nie było, że tylko deskami) i tli się przez całą noc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj...

 

tak się zastanawiam czy dechy po budowie to dobre rozwiazanie dla kominka, Jakby nie buło to zapewne deski sosnowe i mają sporo żywicy....

moim zdaniem zabrudzisz sobie cały kominek....

 

wszystjy trąbią że powinno być drewno liściaste i sezonowane.

 

Wszyscy?! Faktycznie zacznij czytać to forum dokładniej...:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"tak się zastanawiam czy dechy po budowie to dobre rozwiazanie dla kominka, Jakby nie buło to zapewne deski sosnowe i mają sporo żywicy....

moim zdaniem zabrudzisz sobie cały kominek....

 

wszystjy trąbią że powinno być drewno liściaste i sezonowane. "

 

Większość pali resztkami z budowy , podejrzewam ,że większość tych resztek ma mniejszą wilgotność od zakupionego "sezonowanego" drewna.

Wydaje mi się ,że ważniejsza jest wilgotność niż to czy drzewo miało liście czy igły.

 

więc Gosiaczek szkoda tych desek do ogniska ,

ładny kominek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest mniej wiecej tak jak się traktuje swoje rzeczy

- tanie paliwo do samochodu i owszem

- taniej jedzenie z budki dlaczego nie

- wakacje last jak najtnansze

- i tak dalej

pytanie brzmi czy jak Gosiaczek miała by brunnera za 5 tysi ojro też by dechy spaliła ?

 

Mam kilka palet i deski pozostałosc po tarsie ale kurcze nie potrafię tego włozyc do spartherma

w kozie to owszem cała pomalowana podbitka poszła z dymem na chaju chodziłem tydzien pewnie komin zniszczyłem ............

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

f 5

Czy w brunerze za 5 tys "ełro" jest inny ogień? do takiego cacka jest inny komin?

Ale każdy może swoje zdanie.

A porównanie z paliwem do samochodu chybione : tam jest aparatura wtryskowa, pompy , wtryskiwacze i tu czystość paliw jest bardzo ważna(mam na myśli nowoczesne silniki)

Czy jest inny płomien to nie wiem ale moze ten płomien się inaczej ogląda bo konstrukcja wkładu jest tak zaprojektowana i wykonana ze szyby pozostaja dłuzej czyste ?????

Chodziło mi tylko o pokazanie ze warto zadbac o rzeczy na ktore sie wydaję zarobioną kasiurke.

 

Gosiaczek nigdy by nie kupiła przede wszystkim wkładu za 5 tys.euro i dlatego nie ma problemu i głowa mnie nie boli :D ...

A chyba zgodzę się ze Sterowcem40, nasze dechy to przynajmniej suche na wiór są. Dzięki Sterowiec40:)

 

Gosiaczek to sprobuj jeszcze tam troszke wegle zapodać , są tacy co tak robią na forum.

Podobno nic się nie dzieje.

Moze z drugiej strony jestem zbyt ostrożny i obchodzę sie z wkładem jak z jajkiem

tyle się naczytałem o pekających szybach , cieknących kominkach z Pw , pozarach sadzy i tym podobnych .....

 

Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

To i ja pokażę swój kominek :wiggle:

wkład Oliwia 18 kw bez szprosa z kratki.pl, obłożony marmurem carrara, mamy rozprowadzone na górę DGP, na razie sprawuje się dobrze, a palimy dechami z budowy...

 

http://images40.fotosik.pl/1898/0508c659e8407784.jpg

 

http://images40.fotosik.pl/1898/4806e123ce142323gen.jpg

 

pozdrawiam

 

Gosiaczku to jesli mozesz raz jeszcze pochwalic się kominkiem :)

następny raz prosimy o czystą szybę aby płomienie było widać.

Mam podobną bryłe kominka tylko prostą szybę moze dzis cyknę fotę bo bede na budowie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gosiaczku to jesli mozesz raz jeszcze pochwalic się kominkiem :)

następny raz prosimy o czystą szybę aby płomienie było widać.

Mam podobną bryłe kominka tylko prostą szybę moze dzis cyknę fotę bo bede na budowie

 

Dobra, masz to jak w banku :D. Szybkę wypucuję i cyknę fotki... (i dorzucę trochę sosenki, hi,hi,hi...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

'"Chodziło mi tylko o pokazanie ze warto zadbac o rzeczy na ktore sie wydaję zarobioną kasiurke."

 

f5 masz takie prawo , i wcale moimi uwagami nie namawiam cię do zmiany Twojego sposobu palenia.

 

Wydaje mi się ,że "najzdrowszym" dla kominka i komina jest aby się paliło a nie wędziło i pewnie są tu forumowicze co i węglem też próbowali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie neguję tego że ktoś pali dechami - po prostu wyraziłem swoje zdanie.... jest tak dużo żywicy które smolą kominek i osadzają się na ściankach w postaci smoły.... to samo jest w kominie.... jeśli do tego jeszcze przykręcany jest dopływ powietrza - to tym bardziej więcej smoły sie wydziela....

 

wiem że po budowie pozostaje sporo desek i pozostałości... tylko czy kominek jest dobrym miejscem do utylizacji śmieci?

 

niech wypowie się w tym temacie producent kominków lub zdun...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brunner to akurat firma której wisi czym się pali, byle suche. Żaden wkład, sosny się nie boi. Spartherm też. Trza tylko umieć tym palić...

Krótko zwięźle i na temat.Kurna kopie kruszymy na temat zdolności w paleniu,błędach a tu wielkie halo ,że se wkładają dechy sosnowe do kominka.Dechy a nie śmieci jak to wyżej pisze jegomość.:sick:.Trzymając się zasady"spełnione warunki"by kominek funkcjonował tak jak książka pisze to i dechy też pójdą,które tak naprawdę włożone jako wsad do kominka nie są dechami tylko drewnem pociętym do kominka.:no:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...