Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

cubus2

Recommended Posts

Ten jegomość z postu to zebrix a zabrix to DJ np.Znowu sie z deka mylłeś. Dobry jesteś w te klocki ale jak widać nieomylny :D

Jak jest okazja chętnie coś niecoś podpowiem, sam często przechodziłem "katusze niewiedzy"Dzisiaj już widzę więcej ale ciągle zbyt mało. Literówki angielskie ,JD to dla mnie inny świat. Jako ciekawostkę pokarzę kominek ,który zlecono mnie do "małego liftingu" . Kominek zrobiony przez fachowca i to pokazuje ,że jest jeszcze dużo do zrobienia na kominkowym forum.

P1070086.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Użyłem słowa "drewutnia" niewłaściwie w stosunku do wnęki w obudowie. Powinienem użyć słów zabrix-a " wnęka na drewno".

Przepraszam

 

Zrobiłem tak samo. Ułożyłem drewno zmarznięte i potem trochę wody na dole znalazłem. Jednak najlepsze są efekty akustyczne. W miarę schnięcia i kurczenia całość czasami siada w najmniej oczekiwanym momencie. Po czymś takim muszę nieraz uspokajać żonę mówiąc: Nie drżyj maleńka... Na ścianach wystarczy farba ceramiczna, a jeśli szkło, nad czym się zastanawiam, to barwione. Malowane lub podklejone folią. Przezroczyste jakoś kłóci się z drewnem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jest okazja chętnie coś niecoś podpowiem, sam często przechodziłem "katusze niewiedzy"Dzisiaj już widzę więcej ale ciągle zbyt mało. Literówki angielskie ,JD to dla mnie inny świat. Jako ciekawostkę pokarzę kominek ,który zlecono mnie do "małego liftingu" . Kominek zrobiony przez fachowca i to pokazuje ,że jest jeszcze dużo do zrobienia na kominkowym forum.

 

Masz racje.Patrząc na ten egzemplarz oj dużo, dużo.Pokusiłbym się raczej o tuning a nie lifting :yes::D gdybym chciał coś pozmieniać trzeba by było znać cechy tego pospolitego źródła pozyskiwania ciepła.:yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za pomysły

 

Najbadziej bije sie z myslami, czy zabudowywac g-k do samej góry (pod sufit), czy tylko do ok. połowy wysokości sciany...

Czy oby nie pomniejszę pomieszczenia, szczelnie zabudowywując od dołu do góry..

Zaprawdę powiadam Tobie nie używaj do zabudowy płyt G-K. To jest relikt przeszłości. Tak się kiedyś robiło jak nie było z czego robić . Dzisiaj masz do dyspozycji materiały ceramiczne ,płyty szamotowe,ub izolacyjne w postaci płyt krzemowo-wapniowych i już nie musisz kupować "wełny ze steberkiem"

Wyjdzie Cię szybciej i zdrowiej.

Edytowane przez micula
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

bardzo ładnie komponuje się ciemne drewno z cegłą... moim zdaniem bardzo ładnie pasuje do całego wnętrza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Kominek taki prawdziwy ,taki domowy, całość salonu plus kominek choć nie do końca widoczna ,ta całość :D:yes: przepięknie wyjąca :yes: kompozycją.Nasza branża chyba o tem czasami zapomina.Kominek w salonie to nie wszystko drodzy branżyszci. Jego otoczka ma także wielkie znaczenie.Ten przykład tłumaczy o czem zapominacie jak Was dopadnie ta zmora.:yes::D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TAK -przy zachowaniu pewnych warunków.

Aby Tobie doradzić koniecznie musiałbym znać odpowiedź na kilka pytań:

np. jakiej grubości i z czego jest strop na tym poddaszu.

wysokość, rodzaj komina liczona od tego poddasza..

Wiele czynników ma wpływ na prawidłową instalacje takiego kominka w takim miejscu.

napisz na priva lub zadzwoń.

Edytowane przez micula
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanie czy mogę zrobić kominek na poddaszu?

 

To konieczność czy fanaberia???Jeśli to pierwsze to możesz nawet i dwa gdy będziesz zasadę montażu kominka nie utożsamiać z piecem itp.Wszak w salonie KZPŁW nazywany jest przez branżę piecem do CO.Jeśli to drugie to turbina przy zastosowaniu DGP wpompuje ciepełko odwrotnie czyli na dół.............;);):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam , czy każdy kominek nadaje się do zabudowy ciepłej ? . Mam Uniflam 700 . Zajrzałam na ten forum w poszukiwaniu inspiracji obudowy i zaczełam się zastanawiać nad zmianą koncepcji obudowy G-K na ciepłą tak zwaną z kaflami ceramicznymi .

 

Zaprawdę powiadam Tobie nie używaj do zabudowy płyt G-K. To jest relikt przeszłości. Tak się kiedyś robiło jak nie było z czego robić . Dzisiaj masz do dyspozycji materiały ceramiczne ,płyty szamotowe,ub izolacyjne w postaci płyt krzemowo-wapniowych i już nie musisz kupować "wełny ze steberkiem"

Wyjdzie Cię szybciej i zdrowiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Do "ciepłej zabudowy"nadaje się każdy, natomiast stricte do akumulacji ciepła już nie ... ten o którym piszesz też nie za bardzo.

Ale kafle jak najbardziej cieplutkie będą.

Tylko czasem szkoda ładować w nie tanią zabudowę kaflową najtańsze palenisko ...

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Do "ciepłej zabudowy"nadaje się każdy, natomiast stricte do akumulacji ciepła już nie ... ten o którym piszesz też nie za bardzo.

Ale kafle jak najbardziej cieplutkie będą.

Tylko czasem szkoda ładować w nie tanią zabudowę kaflową najtańsze palenisko ...

Pozdrawiam.

 

TRZEBA PAMIĘTAĆ jednak.

Obudowa ciepła, wytrzyma wysokie temperatury.... przypadkowy wkład już nie.

Czyli wentylowanie, wentylowanie zgodne z zaleceniami i warunkami gwarancji.

 

 

Sytuacja odwrotna:

Nieraz dostarczając wkład kominkowy z naszej oferty do klienta informuje go zawsze, że:

Ten wkład wytrzyma, tutaj spoko, jednak proszę zwrócić uwagę z czego i jak wykonawca wykona obudowę - zabudowę. Szczególnie jak to zazwyczaj bywa taką obudowę "przy okazji" mają wykonać panowie od remgipsów - wykończeniówki - kafelkarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...