Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

cubus2

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 8,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

A ja bym swój chiński marmur z radością oddała za ten przecudny kominek-drzewo. Może nie od razu dąb, ale chociaż kwitnąca jabłonka...Gdyby tak mieć salon chociaż na 350 cm. wysoki, już bym pędziła z kasą w zębach.

 

Zawsze można jakieś drzewko dobrać ...proporcjonalnie . Polecam się :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też miałam o te "wykroty" zapytać, ale strach się odezwać w takim doborowym towarzystwie. Ciekawam jak koledzy będą się wytrząsać nad tym kominkiem dookoła płytą paździerzową otoczonym. Czy to Pana pomysł Panie Micula czy inwestora? A drzewo opatentować i do zimnego Albionu ofertę wysłać. Herbami szlacheckimi można takie drzewa ozdabiać co w angielską tradycję wpisze się znakomicie. Ma Pan jeszcze jeden kominek ciekawy, też z drzewem targanym wichrem, liście gubiącym ( niestety nie potrafię cytować zdjęć) i ono jest inną metodą zrobione, malowane, z kafli? . Na połowie obudowy. Jak się pozbędę tego badziewia, to pomyślę. Widziałam tutaj coś równie pięknego - kominek z Klimtem. Klimt trochę się już opatrzył, ale np. A.Mucha. W ogóle szkoda, że nie trafiłam tu w ub. roku. Mój kominek na pewno nie byłby teraz zardzewiałą, toksyczną komorą gazową.

Panie Forest szacun za kuchnię, śliczna jest. Jednak pasuje też do nie mniej niż 20 m2. Podejrzewam, iż cena zaczyna się od kilkunastu tys. w górę. Nie stać by mnie było. Zresztą gotować nie lubię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli stoi na swoim fundamencie, nic mu nie będzie. trzeba tylko dylatacje z góry zrobić, żeby z drewnem się nie stykał. Od ściany miał być już odstawiony. konsultacje w tej sprawie były. Ale dobrze Daniel, że zwracasz uwagę na takie sprawy, bo lepiej chuchnąć wczas.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swój fundament kominek musi mieć i nie ma to nic wspólnego z obsiadaniem. Ja zamiast dylatacji napisałbym a przede wszystkim zrobił odstęp minimum 6cm od stropu. a na zdjęciach widać, że jest połączony. Nie ma opcji, żeby nie pękło. Odstępy między obudową a stropem wykańcza się w sposób kompletnie nie zintegrowany.http://images39.fotosik.pl/1992/be6ae06efb1dd8admed.jpg Tutaj wykonany przeze mnie kominek w domu drewnianym. Widoczny odstęp między obudową o stropem. Odstęp będzie zasłoniety przeklepaną blachą przez kowala. Blacha zamonowana będzie do stropu i swobodnie razem z nim obsiadała. A sama blacha teraz zachodzić będzie 1 cm na obudowę więc nic nie będzie widać
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domy drewniane z bala idealnie w pionie siadają?

Czy może jest możliwość, że siądą "po skosie"

Ciekawi mnie to

 

Powinny idealnie w pionie ale różnie to bywa . Czasami coś "przytrzyma" płaza lub belkę z jednej strony (np węgieł) i wtedy idzie w skos . Dobrzy cieśle wiedzą ile i gdzie siądzie i zachowują odpowiednie dystanse ........ale to temat nie na ten wątek . Pozdrawiam i życzę Wesołych Świąt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już odpowiadam. Domy siadają pionowo. Ale jak źle wykonana jest konstrukcja domu i nie ma docisku środkowej części obiektu to może taka sytuacja się zdarzyć. Dlatego ściany działowe na górze robimy np w konstrukcji muru pruskiego i wypełniamy cegłą dzięki czemu jest docisk środka domu i całość równo siada. Robi się też podciągi krokwii na stęplach oraz specjalne wiązary, co powoduje, że ciężar rozkłada się równo. No i ściany nośne...wszelkie otwory drzwiowe, okienne mają wstawione słupy, które całość trzymają w pionie no i kołki drewniane w balach, które zapobiegają przesuwaniu belek.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

węgieł nie ma nic wspólnego z tzw skosami!! Jedynie źle wykonane kołki w belkach bądź brak miejsca na osiadanie na słupach.

 

Chyba ,że domorosły cieśla zapomni o kołkach lub nie ma pojęcia po co one są wtedy węgieł trzyma a dalej płaz idzie w skos (np przy stolarce okiennej bądź drzwiowej) . A jeszcze jak na węgłach nie zrobi zamków to dopiero są wynalazki . Na forum Domy drewniane były opisywane takie przypadki .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli stoi na swoim fundamencie, nic mu nie będzie. trzeba tylko dylatacje z góry zrobić, żeby z drewnem się nie stykał. Od ściany miał być już odstawiony. konsultacje w tej sprawie były. Ale dobrze Daniel, że zwracasz uwagę na takie sprawy, bo lepiej chuchnąć wczas.

 

1. Na fundamencie swoim stoi.

2. Za całym kominkiem ( z nawiązką),jest postawiona ściana z Suporeksu 12 cm + oczywiście izolacja -płyty K-W.

3.Ostanie 60-70cm kominka to komora de-fleksyjna wentylowana 2 stronie Izolacja z płyt izolacyjnych 6 cm.

4. Nad komorą de-fleksyjną druga komora izolacyjna z płyt płyt 3cm wentylowana kratką tunelową .

5.Żaden z elementów konstrukcyjnych kominka nie styka się z drewnem konstrukcyjnym domu.

6. Przy okazji - nie ja wykładam dom z Bala płytami OSB od środka.

7. Dziękuję Piotrowi innym za konsultacje.

IMG_0709.jpg

DSC_0027.jpg

Edytowane przez micula
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super. Bardzo dobrze, Rewelacja. Ale mi nie chodzi o zabezpieczenia ppoż. Chodzi o konstrukcję. Nie może monolit całej bryły stykać się ze stropem. To nie grozi wybuchem pożaru tylko uszkodzeniem konstrukcji kominka. Czy to jasne?

W/g mnie bryła kominka nie styka się ze stropem. Poza tym nad kominkiem jest tylko wąski pas korytarza w kierunku antresoli. Inwestor zapewniał mnie też ,że dom stawiał w takiej technologi aby dać czas domowi na osadzanie.

Niektóre informacje musimy przyjąć jako pewniki. Gdzie jest granica odpowiedzialności kominkarza?

Edytowane przez micula
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...