Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

cubus2

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 8,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Może kogoś zainspiruje. Może komuś ułatwi podjęcie decyzji, ze chciałby podobny, albo właśnie takiego nigdy w życiu... Miało być połączenie nowoczesnego z rustykalnym. Moim zdaniem wyszło całkiem. Do pomalowania została belka, kolor jeszcze nie wybrany, wiec na razie jest jak jest.

http://images61.fotosik.pl/610/f5ecc5a115e794afmed.jpg

Edytowane przez Cleopatra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może kogoś zainspiruje. Może komuś ułatwi podjęcie decyzji, ze chciałby podobny, albo właśnie takiego nigdy w życiu... Miało być połączenie nowoczesnego z rustykalnym. Moim zdaniem wyszło całkiem. Do pomalowania została belka, kolor jeszcze nie wybrany, wiec na razie jest jak jest.

http://images61.fotosik.pl/610/f5ecc5a115e794afmed.jpg

 

Możesz zrobić zdjęcie belki drewnianej od spodu? Tak by było widać przestrzeń miedzy wkładem a belką. Na pierwszy rzut oka ładnie , ale niepoprawnie. Obawiam się że brak tam osłony termicznej belki. Może się zapalić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eniu, palę w kominku od pół roku i jeszcze się nie zapaliło... Nie mam niestety zdjęcia od spodu, belka jest odsunięta od wkładu i zabezpieczona, zaizolowana czymś tam. Jak będę na budowie to zrobię dokładne zdjęcie.

 

na drewniane półeczki należy się bacznie przyglądać, ja osobiście ten element kontroli wprowadziłem na stałe w metodologię przeglądów kominiarskich, okazuje się, że w większości przypadków półki zainstalowane są za blisko i są niefachowo izolowane, w większości przypadków bywają przypalone a w sporadycznych przypadkach wręcz zwęglone. Warto tam zaglądać, warto to sprawdzać

półka.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co fachowym okiem powiecie o tym kominku?

 

[QUOTE=Arturo72;6071183]

 

 

 

 

 

[ATTACH=CONFIG]204139[/ATTACH]

 

To urządzenie grzewcze nie mieszczące sie w zadnych typowych ramach bardzo nietypowe

 

Tu cycat i zarazem odpowiedz na Toje pytanie

Ja mam specyficzny kominek i specyficznie w nim palę ;)

Mam kominek akumulacyjny,który nie pozwala mi narazie rozgrzać salonu do ponad 24,5st.C,obojętnie ile wsadziłbym drewna,palę w nim tylko w weekendy i to wieczorem,tak od 18.00 do ok.22.00 i może dlatego tak się dzieje.

Mimo DGP pozostałe pomieszczenia nagrzewają się przy takim trybie palenia o max.1,5st.C i to dopiero po ok.3-4h od momentu rozpalenia kominka.

Wg mnie reku mało co w takim przypadku pomaga(100m3/h),prędzej otwarte drzwi do pokoi i coś tam z DGP.

 

Narazie nie stwierdziłem,że jest za gorąco przez kominek,wręcz przeciwnie,w weekend kominek to piękna sprawa przy "posiedzeniu" salonowym ;)

 

Za to stwierdziłem,że kominek akumulacyjny to także piękna sprawa,pozwala patrzyć na ogień bez typowych kominkowych przegrzewów.O to mi chodziło bo kominek z założenia nie miał służyć do grzania tylko do tworzenia atmosfery i dla widoku żywego ognia ;)

Strzał w dziesiątkę z kominkiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie jakich nie mało na tym forum ale chyba w odpowiednim temacie. Który kominek wybrać do swoich potrzeb od 13 do 18KW: Hajduk Volcano 1VT lub Volcano 2PT, Kobok Horizontal 780, Arysto A10, Pama Diablo P i Unico Dragon 4B – lista dosyć szeroka? Wspomnę tylko, że po moim wyborze jeden z tych wkładów będzie służył do ciągłego palenia i ogrzewania domu z poddaszem użytkowym o powierzchni 150m2 (bez kotłowni i garażu 118m2) wyposażonym w wentylację mechaniczną z reku. Kominek umieszczony w centralnym miejscu parteru, DGP do czterech pomieszczeń na górze i (być może) kotłownia i garaż na dole.

Proszę wszystkich o radę i opinie, może ktoś już używa jednego z wymienionych do podobnych celów z podobną instalacją w domu o podobnej kubaturze ?

Podziękował

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie wkłady z mojej listy są w podobnych pieniążkach i wszystkie mi się podobają:p Dlatego moje pytanie: który i dlaczego właśnie ten ????? Sprecyzowałem warunki w jakich będzie pracował i myślałem, że na tym forum ktoś, coś konkretnie doradzi a tu lipa.

pytka dlaczego wybrałeś właśnie Volcano ? Tylko dlatego, że to Hajduk i podobny do Sparther-ma? Czy pod uwagę brałeś jakieś inne rozwiązania, parametry techniczne, konstrukcyjne, firmy ??? Napisz coś więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Wkład kominkowy jest ostatnią rzeczą jaką powinno się dobierać do projektu całości kominka i całej instalacji kominkowej. W przypadku bardzo zbliżonych pod względem zarówno wyglądu, parametrów technicznych i osiągów, o tym wyborze decydują już naprawdę niuanse ... ot chociażby to co będzie preferował i z jaką firmą współpracował wykonawca kominka, to czy przyjedzie z drugiego końca Polski czy z salonu kominkowego znajdującego się w "sąsiedniej wsi" (powody obiektywne), tudzież czy klameczkę albo rameczkę na szybie będzie miał inną od reszty i bardziej podobającą się Pani Domu (powody subiektywne).

Nie wymagaj żebyśmy na odległość i nie widząc jak będzie wyglądał Twój kominek wybrali Ci konkretną palenisko spośród kilku praktycznie na tym samy poziomie technicznym, podobnym dizajnie i w tej samej półce cenowej. Każdy z nich będzie OK pod warunkiem że sam kominek będzie zrobiony prawidłowo.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę ściemniał, wybrałem volcano ponieważ najbliżej mi było do spartherm ze względu na podobieństwo i prostotę zabudowy .W ostatniej chwili zrozumiałem że to za dużo kasy dla kominka w którym nie będzie palone codziennie [ogrzewanie na pellet kocioł 30 kw 310 m2 podłogi].pod uwagę brałem i 18 jotula i dovre panorama,lecz zakup ich mijałby się z celem ze względu na moc,której pewnie bym nie wykorzystał.Dużo czytaj i pytaj ,wybór powinien być na spokojnie.Ja potrzebowałem na to ca 6 tygodni i dziesiątki godzin na czytaniu opinii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Tomekluka ... fajne ... dobre ...

Coś więcej "prosiemy" ... kanały znajome, drzwiczki do paleniska też ... ale samo palenisko, i wykonawca niekoniecznie ... A warto, warto tak szerzej ... :rolleyes:

Koncept przedni... i wykonanie niezgorsze ...

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Tomekluka ... fajne ... dobre ...

Coś więcej "prosiemy" ... kanały znajome, drzwiczki do paleniska też ... ale samo palenisko, i wykonawca niekoniecznie ... A warto, warto tak szerzej ... :rolleyes:

Koncept przedni... i wykonanie niezgorsze ...

Pozdrawiam.

No to palenisko, kanały są od znanego Piotra:)

Obudowa z płytki szamotowej 3cm + pół cegły rozbiórkowej. Miałem pewne obawy co do nagrzewania się tego pomysłu, ale okazało się że całkiem dobrze sobie to radzi. Cegła robi się przyjemnie ciepła, po mocnym paleniu nawet bardzo. Jak popale parę dni z rzędu to jest tylko lepiej.

Wykonanie ekipa ogólnobudowlana :) mogę spokojnie polecić

Rozprowadzenie dodatkowe dpg po reszcie domu.

Co do paleniska to jak Piotr wyrazi chęć to pewnie lepiej je opisze. Dodam, że jego pomysł działa fajnie.

Pozdrawiam

T.

Edytowane przez tomekluka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...