Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

cubus2

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 8,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam.

Z dychę i tak by go raczej nie było ...

Ale byłbyś ze dwa level'e wyżej jeżeli chodzi o potrzebną Ci wiedzę i orentację w temacie żeby skuchy nie popełnić przy wyborze ...

Pozdrawiam.

Edytowane przez Forest-Natura
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Masz rację ... powiem więcej ... większość pytających traktujemy tutaj z bardzo wielką estymą. W Twoim przypadku dwóch naprawdę dobrych fachowców zaproponowało Ci nawet bezpośredni kontak telefoniczny (nawet osobisty) i całkowicie bezpłatną i niezobowiązującą poradę oraz kompetentne zajęcie się Twoim problemem. Nie poczujesz się tak nawet w żadnym hipermarkecie budowlanym ...

Coś musiałeś zchrzanić że nic z tego nie wyszło :)

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj sobie dokładnie, napisałem 'coś w ten deseń' Czy uważasz , że w kwocie 10 000 da sie coś wykombinować, nie powiedziałem, że nie podjadę. Chcę wiedzieć jakie mają inni doświadczenia albo co mogą doradzić. W samych Katowicach znajdzie sie z 10 firm. Każdy chce coś sprzedać, sam jestem handlowcem. Powiedz jakie masz zdanie na ten temat a nie zapraszaj do salonu. :)

 

Naiwny jesteś. Po co Ci wiedza? Co tam wątpliwości... Twój problem załatwią "obrońcy idei forum" po cichu, w zaciszu priv-a..."Będziesz Pan zadowolony!"...

 

Jak mogłeś nie rozpoznać fachowca po charakterze pisma?!:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naiwny jesteś. Po co Ci wiedza? Co tam wątpliwości... Twój problem załatwią "obrońcy idei forum" po cichu, w zaciszu priv-a..."Będziesz Pan zadowolony!"...

 

Jak mogłeś nie rozpoznać fachowca po charakterze pisma?!:D

 

Cholera ale jaja

Jakoś do tej pory, mam problem z odpisywaniem na priv, trwa to nieraz parę dni, a z reguły nie odpisuję bo jakoś brak czasu.

Ale nie przyszło mi do głowy, że na priv, oferowane są tutaj na forum usługi... i produkty.

Jeżeli tak jest to faktycznie makabra i swego rodzaju patologia.

Miałem doniesienia o "łapaniu klientów" poprzez to forum, ale traktowałem to jako coś niewiarygodnego.

 

Wyścigi szczurów i lisków

Edytowane przez bohusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiadać na priv wypada i jest wyrazem kultury forumowicza. Natomiast inne praktyki podsumowałeś....

 

Poprawie się... zobowiążę żonę i syna aby odpowiadali na priv

Jakiś szablon typu:

W sprawach produktów i usług, prosimy o kontakt osobisty, lub telefoniczny, bezpośrednio z firmą, w godzinach pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawie się... zobowiążę żonę i syna aby odpowiadali na priv

Jakiś szablon typu:

W sprawach produktów i usług, prosimy o kontakt osobisty, lub telefoniczny, bezpośrednio z firmą, w godzinach pracy.

 

To, że Forest zna się na robocie to wiem. Byłem nawet kiedyś u niego w salonie, nie poczułem się nadzwyczajnie ale nie o to chodzi. Chcę znać kilka opinii ludzi którzy się na tym znają, siedzą w tym, maja to już za sobą itd. Że akumulacja będzie dobra- ok. Jak nie to to co bo mam określony budżet. Pisałem, że będzie rekuperacja, do tego sie już nikt nie odniósł. Naprawdę o tak wiele pytam ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lechoski, skoro trudno to może fach trza zmienić?!;)

Bez dgp i to wymuszonego bedzie trudno, szczegolnie jesli chodzi o lazienke, ktora jest za podwojnymi drzwiami i ma wejscie z wiatrolapu(!)

To chcialem powiedziec.

Plaszcze tu raczej odpadaja a jakiekolwiek kumulacje, blanki i inne bez rozprowadzenia nie zapewnia tam ciepla. Podobnie z ta sypialnia, gdzie powietrze na pieterko bedzie schodami doskonale leciec i skutecznie owa sypialnie omijac.

Inna sprawa, czy lazienke ogrzewac kominkiem i czy kominek ma byc podstawa ogrzewania domu czy w znacznym stopniu uzupelniac.

Jesli uzupelniac czy zapewniac cieplo w 70-80% to wolostojacy taki lub inny z odrobina kafla zatrzymujacego cieplo bylby moim zdaniem o.k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płaszcza wodnego nie chcę bo mam ogrzewanie elektryczne, w podłodze folie grzewcze. Chę oczywiście uzupełniać ogrzewanie jak tylko się da. Lubimy widok ognia i chcemy palić przez kilka godzin jak będzie potrzeba, dokładac jak nam się spodoba. Ten piec ( link był wcześniej ) pozwala ja 1 załadunek i palenie do 2 h, przerwa 4 h i dopiero znowu załadunek. Tak nie chcemy, czy to oznacza, że tylko kominek- piec już nie. Chcemy wygląd kafloka, czy to kominek, koza kaflowa, piecokominek nie wiem, nie znam się. Poprostu nie mam zamiaru wywalić kasy, a to nie bedzie wcale ogrzewać nam piętra albo bardzo mało. Dom szkieletowy więc akumulacji nie ma wcale.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płaszcza wodnego nie chcę bo mam ogrzewanie elektryczne, w podłodze folie grzewcze. Chę oczywiście uzupełniać ogrzewanie jak tylko się da. Lubimy widok ognia i chcemy palić przez kilka godzin jak będzie potrzeba, dokładac jak nam się spodoba. Ten piec ( link był wcześniej ) pozwala ja 1 załadunek i palenie do 2 h, przerwa 4 h i dopiero znowu załadunek. Tak nie chcemy, czy to oznacza, że tylko kominek- piec już nie. Chcemy wygląd kafloka, czy to kominek, koza kaflowa, piecokominek nie wiem, nie znam się. Poprostu nie mam zamiaru wywalić kasy, a to nie bedzie wcale ogrzewać nam piętra albo bardzo mało. Dom szkieletowy więc akumulacji nie ma wcale.

Pozdrawiam

 

Ciężka robota przed nami, jak czytam to poplątanie z pomieszaniem Twojego chciejstwa, braku orientacji w tym co należy i rynkowego kociokwiku w połączeniu z podpowiedziami bez logiki i sensu...Ugryź się w jęzor, poczekaj aż Forest nie będzie miał focha i podjedź...Inaczej marnie to widzę.

 

Do Margota jeszcze możesz spróbować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem o umieszczeniu anemostatu wyciągowego obok kominka w suficie ale panowie od reku mi to odradzili mówiąc, że zbyt duża temperatura może uszkodzic rekuperator. Naprawdę mam mętlik w głowie. O domach szkieletowych czytałem ponad rok, wykonawca wybrany z pośród 3 ekip. Ogrzewanie przewertowałem od A-Z na forum. Nie mam pojecia co do kominka. Jasne gdybym miał z kupę kasy to biorę taki- jak nie dziala kupię inny. Kasę mam jaka mam więc proszę o poradę. Oczywiście, że mogę zadzwonic , zapytac itd, to już robiłem co rusz to coś innego. Wykonawca domu ( nie wybrałem go ) mówił mi na targach kilka dni temu, że spokojnie zwykła grawitacja, jedni fachowy od kominka ( DGP ) musi być, inni DGP bez wymuszania , 1-2 kratki na poddaszu w podłodze. Wiem, że dalej nic nie wiem jak to tu mówią.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpis czytałem, nie ma chciejstawa, Jaku idziesz kupić samochód to też nie patrzysz tylko na silnik ale na wygodę itd. o cenie nie wspomnę. Trzeba czasami iść na kompromis i dlatego tu zapytałem. Nie ma 20 ani 15 tys. Mam mniej i pytam co za to można w miarę rozsądnego zrobić Takie to jest niezrozumiałe ?

 

Kominki G. oczywiście odwiedze czy zapytam ale ceny maja z kosmosu. jak rozmawiałem to na start mi powiedzieli 25 tys. Może w 15 się zamknę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...