Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

cubus2

Recommended Posts

O! ktoś mnie pierwszy raz nazwał branżystą. Dokładam zatem i to do kolekcji tytułów, które tu już otrzymałem (osioł, oszust, ignorant, kaznodzieja hipochondryk).

Jakby więc kolega Kozioł był tak dobry i powtórzył, bo zginęło gdzieś w gąszczu ciekawych i rzeczowych wypowiedzi.

W przeciwieństwie do tych mających cię obrazić inwektyw, ta nie powinna ci przeszkadzać. Ani nie obraża, ani nie jest daleka od prawdy. Masz tak dużą wiedzę, że na pewno poradzisz sobie. Oczywiście jeśli zechcesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

[ATTACH=CONFIG]306022[/ATTACH]

 

Witam, taki mam parter, niewielki domek szkieletowy, sam już nie wiem co tu zastosować. Kominek z DGP, bez DGP, piec akumulacyjny wolnostojący, kominek akumulacyjny. Dom dobrze docieplony, lubimy palić w kominku ale nie chcemy sauny w salonie. Będzie raczej rekuperacja. Może ktoś mnie uświadomi bo zaraz zaczynam a dalej nic nie wiem. Proszę o pomoc.

 

Pozdrawiam

 

Ponawiam pytanie jak prosiłeś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O! ktoś mnie pierwszy raz nazwał branżystą. Dokładam zatem i to do kolekcji tytułów, które tu już otrzymałem (osioł, oszust, ignorant, kaznodzieja hipochondryk).

Jakby więc kolega Kozioł był tak dobry i powtórzył, bo zginęło gdzieś w gąszczu ciekawych i rzeczowych wypowiedzi.

Ja bym dodał -pozytywnie zakręcony ceramik

@ Koziol77

Zapytaj kilku fachowców konkretnie o koszty różnych rozwiązań, porównaj, doczytaj co piszą ludzie, którzy etap wyboru mają za sobą, słuchaj fachowców i wybierz najlepszą opcję dla Twojej chałupy. Ja doradzałbym piecyk, kominek kumulacyjny, jak już pisałem DPG na pewno nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Koziol77,w przypadku domu szkieletowego sprawa się komplikuje=brak masy.Żebyś mnie źle nie zrozumiał,nie jestem zdunem,nie mam firmy,jestem osobą prywatną,neutralną.Żeby w twoim domu było długo ciepło po wygaśnięciu ognia w kominku,powinien to być kominek akumulacyjny,DGP,szybko nagrzeje,ale i szybko spadnie temp.,ponieważ twoje ściany nie mają dużej akumulacji ciepła.Ta zaś jest tym większa im większa będzie masa.Jak coś pomyliłem koledzy poprawią.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

13 - 17 tys.

Tyle wyniesie Cię kominek z materiałów szamotowych, wykonany na palenisku i nasadzie o których wspomniałeś. W podwójnym "płaszczu" i z podwójną szybą w Nadii. Dopiero wtedy ma sens robienie czegoś takiego, a i samo palenisko oraz całość układu potrafi pokazać wiele i odwdzięczyć się piękną pracą przez długi czas przyszłego użytkowania.

Czy zatrudnić do tego kogoś, kto się na tym zna, czy przypadkowych ludzi, pierwszy raz widzących to o czym piszemy, po których wpakowane pieniądze można uznać często za wyrzucone w błoto - to już Twoja rzecz.

Poniżej dwie realizacje (jedna jako projekt) na tym o czym piszę. Jedna z dodatkową oblicówką z betonu architektonicznego, druga nieco bardziej rozbudowana.

Obydwie na palenisku Nadia 10 z podwójną szybą, nasadą w postaci krążków żeliwnych i w dwupłaszczowej zabudowie ciepłej. Obydwie realizacje wyposażone w DGP wymuszone.

1.jpgIMG_4790 - Kopia.jpg

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, ze wstępne pieszczoty mamy za sobą. Zaczynasz zadawać pytania na temat.

 

Nadia i krążki to złe połączenie. To znaczy według producenta i wyznawców tej religii, może nie...;)

 

Poczytaj na moim blogu "Zaklęte krążki" i "Moda na kumulację"....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Jestem całkowicie innego zdania, które mogę poprzeć konkretami - już zrealizowanymi kominkami i wykonanymi na nich pomiarami :yes:.

Pozdrawiam.

 

Nie widziałem Twojego wpisu, wklejając swój...Z pewnością sporządziłbym go inaczej, by nie nadepnąć na odcisk handlarzowi kratek.

 

Twoje dowody przeciwko moim :D Nie, nie będzie szopki na forum. Opinia pozostaje...Kratki nie mają na razie nic, co by się nadawało do akumulacji. Oczywiście dla Kozła ten zestaw pseudo kominka akumulacyjnego jest, być może, szczytem marzeń. Nie wykluczam, że będzie, być może, nawet zadowolony. Szczególnie, że porównanie naszych opinii będzie mu obce

 

A Nadia to bardzo fajny wkład kominkowy. Najlepszy jaki do tej pory wyprodukowano w tej firmie...

 

http://blog.kominki-batura.pl/szkolenie-po-budmie-i/

Edytowane przez Kominki Piotr Batura
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Piotr ... nasze zdania są w tym temacie zbieżne ...

Nadia 10 z zestawem krążków żeliwnych czy też Nadia 8 z zestawem krążków ceramicznych, nie będą typowymi układami akumulacyjnymi, ważącymi nie wiadomo ile -set kilogramów.

Ale jest to doskonałe połączenie gwarantujące prawidłową temperaturę na wejściu do komina i pełne wykorzystanie możliwości tych palenisk.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Jestem całkowicie innego zdania, które mogę poprzeć konkretami - już zrealizowanymi kominkami i wykonanymi na nich pomiarami :yes:.

Pozdrawiam.

 

Dwupłaszczowa zabudowa - hmm szukam i nic nie znalazłem na ten temat. Czyli Forest powiadasz, że akumulacja i DGP ?? Poczytam chętnie o tej zabudowie tylko gdzie. Wykończenie to już inna sprawa. Ten projekt jest b, ładny. Forest, robisz projekt z rozpiską jak i co ??? Oczywiście odpłatnie !!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Nie poczytasz o tym nigdzie, bo są to już kwestie wykonawcze, które stosuje kilka zaledwie firm w naszym kraju.

Jak chcesz to mogę Ci poopowiadać o nich i pokazać konkretne przykłady z dokumentacji fotograficznej.

Ale nie myl akumulacji z wykonaniem kominka w technologii "ciepłej" zabudowy. Bo za kwotę o jakiej wspominasz od początku, nie masz co o tym nawet myśleć.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ja się czegoś douczę!

Czy ja dobrze rozumuję albo ze mnie tłuk. Chodzi o kręgi kumulacyjne, w pierwszej fazie grzania odbiorą dużo ciepła z rury spalinowej i obudowy wkładu. Potem ich temp się ustabilizuje i im dalej tym gorzej i będą (kręgi) podbijać temperaturę spalin? Tylko proszę bez bicia, mam prawo się nie znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

W instalacjach mieszanych, gdzie jest konwekcja, krążki "odbierają" spalinom tę część energii, która bezpowrotnie poszła by "z dymem" i oddają ją na bieżąco do układu grzewczego. Nie ma tam mowy o zjawisku które opisujesz.

W typowych ukłądach akumulacyjnych, krażki stosuje się zawsze w powiazaniu z doborem odpowiedniego do nich paleniska i całego pieca. A dedykowane są przede wszystkim do palenisk małych, i pieców (kominków) niedużych gabarytów, z reguły w kształcie klocka, lub pieców okrągłych. W powoiązaniu z automatyką. lub wprawną ręczną obsługą, także nie tracą nic z tego czym się wcześniej naładują.

Natomiast włożenie krążków na palenicho gdzie wkłada się na raz 10 i więcej kg drewna jest porażką ... skutkującą po pierwsze destrukcją masy akumulacyjnej w ich postaci i właśnie stratami energii w miejsce uzyskania grzewczej korzyści.

Należało by jeszce rozróżnić materiał - ceramikę i żeliwo, używane na krążki. Pierwszy potrafi zakumulować dużo więcej, ale też i dużo dłużej tę energię trzymać. Żeliwo sporo szybciej oddaje ciepło.

Kiedyś bardzo psioczyliśmy z Piotrem na sam pomysł zrobienia krążków z żeliwa. Z perspektywy czasu mogę powiedzieć, że to dobry pomysł ... tylko przez długi czas nie było właśnie naprawdę odpowiednich palenisk do tego produktu.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwupłaszczowa zabudowa - hmm szukam i nic nie znalazłem na ten temat. Czyli Forest powiadasz, że akumulacja i DGP ?? Poczytam chętnie o tej zabudowie tylko gdzie. Wykończenie to już inna sprawa. Ten projekt jest b, ładny. Forest, robisz projekt z rozpiską jak i co ??? Oczywiście odpłatnie !!!!

 

Nigdzie nie poczytasz...:D

http://blog.kominki-batura.pl/piecokominek/

http://blog.kominki-batura.pl/piecokominek-czesc-ii/

http://blog.kominki-batura.pl/piecokominek-czesc-iii-2/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...