Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

cubus2

Recommended Posts

Witam. Mam problem z obudową kominka i proszę o podpowiedź jak rozwiązuje się podobne sprawy.

7 marca zamontowano mi obudowę narożnego kominka z kamienia Via Lactea #2. Zauważyłam zasmarowane jakąś mazią pęknięcie. Odpowiedziano mi, że to skaza kamienia i po przepolerowaniu będzie niewidoczna. Niestety polerowanie jedno, potem drugie nic nie dało. Ciągle widać pęknięcie w centralnym miejscu kominka (nad rogiem drzwiczek). Okłamano mnie, bo nie była to żadna skaza, a przełamanie kamienia przy montażu. Moim zdaniem najuczciwsze rozwiązanie to wymiana uszkodzonej płyty. Trzeba było wyciąć nową i nie kleić połamanej.

Kilka dni temu poprosiłam o zmianę płyty frontowej, ale kamieniarz zignorował mój telefon. Ponieważ nie było odpowiedzi po sześciu dniach zadzwoniłam ponownie. Zaproponowano obniżkę ceny o 700 zł (przy kwocie 5200 zł). Moim zdaniem śmieszne. W końcu kwota spadła na 4 tys. Mam ultimatum, albo płacę te cztery tysiące, albo zabierają mi obudowę i zwracają zaliczkę. Taka kwota za pęknietą obudowę to dużo. Spotkaliście się z podobnymi sytuacjami? Jak je rozwiązano?

Może to forum nie jest właściwe na taki wpis, ale skoro dotyczy kominków to dobrze byłoby i w opisanym temacie mieć jakąś orientację. Pozdrawiam.

 

Kominek.jpg

Edytowane przez szarobiały
dodanie zdjęcia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam.

Nieładnie ze strony wykonawcy że próbował Ci przemycić kiszkę.

Ale sytuacja jest jasna i klarowna - albo akceptujesz tę wadę i płącisz za kominek 1200 zł mniej. I nie masz pretensji do wykonawcy.

Albo nie płacisz nic i pozbywasz się kłopotu a wykonawca zabiera od Ciebie wszystkie "zabawki" i doprowadza do stanu zastanego.

Cóż więcej w tym temacie mozna powiedzieć ... ?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolałabym zapłacić kwotę mniejszą. Mam na budowie brygadę od wykończeniówki i czas mnie trochę goni, a tu znowu szukanie kamieniarza itd.

Dziękuję za radę, muszę pomyśleć.

Skoro kamieniarz stawia mi warunki ja chyba mogę postawić swoje. Zostawia mi kominek w takim stanie i płacę tylko za materiały ( mniejwięcej tyle co zaliczka)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolałabym zapłacić kwotę mniejszą. Mam na budowie brygadę od wykończeniówki i czas mnie trochę goni, a tu znowu szukanie kamieniarza itd.

Dziękuję za radę, muszę pomyśleć.

Skoro kamieniarz stawia mi warunki ja chyba mogę postawić swoje. Zostawia mi kominek w takim stanie i płacę tylko za materiały ( mniejwięcej tyle co zaliczka)

 

On nie stawia Ci warunków tylko zgodnie z prawem postępuje - zaproponował dość znaczne obniżenie kosztów. Skoro produkt posiada wadę to możesz żądać albo wymiany, albo obniżenia kosztów albo zwrotu gotówki. Jeżeli sądzisz że i tak chce za dużo to bierz pieniądze i szukaj od nowa.

 

PS.

Masz szczęście że trafiłaś na uczciwego wykonawcę który się nie miga od zwrotów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym trafiła na uczciwego wykonawcę to nie montowałby mi pękniętego kamienia. Chyba, że tak robi się zawsze, że to norma w tej branży. Najchętniej poszłabym na wymianę płyty frontowej i to zaproponowałam. Niestety nie chcą tego zrobić, za duże ryzyko. Kamień pękł przy klejeniu i w tym momencie trzeba było reagować, w porę. Ludzie, którzy pracują w tej branży są profesjonalistami i tłumaczenie mi, że po przepolerowaniu "skazy" nie będzie śladu było kłamstwem. Gdzie tu uczciwość wykonawcy ? Edytowane przez szarobiały
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przejedź się na skład kamienia, pooglądaj płyty, marmurowe szczególnie,

zobaczysz ich strukturę i naturalne łączenia, oraz sztuczne łączenia w kamieniołomie przed pocięciem na paski,

oraz zaprawki szpachlowe z kamieniołomu po pocięciu.

to tylko kamień, a nie gres polerowany. może propozycja sprzedawcy jest uczciwa.

swoją drogą 5200 za sam kamień zapłaciłeś, czy za wszystko, bo to jakby diametralna różnica ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

No ... jak zapowiesz temu co kleił kamień że będzie stawiał cały kominek jak ją uszkodzi ... to masz jakieś szanse są że cała będzie ...

I tutaj trochę pofilozofować by trzeba w temacie "porządnych firm" wykonujących tylko częściowo kominek, tudzież o odpowiedzialności jednoosobowej (jednofirmowej) jaką powinna być obarczona taka instalacja.

Im więcej osób macza paluchy w kominku, w instalacji wodnej, w elektryce, tym większe prawdopodobieństwo przedobrzenia ... przepraszam - spartolenia ...

Jak ktoś będzie czytał przygodę Szarobiałego to dwa razy się zastanowi nad "porządną firmą kominkową" robiącą tak naprawdę pół roboty ... w dodatku najczęściej łatwiejszej ...

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja firma stawiająca obudowę kominka jest porządna i współpracuje z kamieniarzem, który robił moją obudowę. W naszym wypadku mieliśmy plany na jeszcze inne kamieniarskie prace i dlatego rozliczamy się z kamieniarzem oddzielnie. Gdybyśmy z firmą kominkową rozliczali się za całą pracę przy kominku to i tak podwykonawcą byłby ten sam kamieniarz. Pozdrawiam.

 

Jeżeli podpisalibyśmy umowę na całość z firmą kominkową, to ona musiałby ponosić koszty sp....roboty kamieniarza. Najlepiej, żeby każdy odpowiadał za swoje błędy.

Edytowane przez szarobiały
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Tak ... ale nie miał byś teraz dylematu pod tytułem: co będzie jak kamieniarz uszkodzi całą konstrukcję kominka podczas jego demontażu ...

Sprawa jet prosta, stawiam Ci kominek wraz z kominem - to ja jestem opdowiedzialny za komin, łącznie z jego obróbką dekarską wykonaną przez mojego podwykonawcę dekarza - nawet jeżeli ten sam dekarz kładł by Ci cały dach...

Robię Cie kominek z kamieniem za "ileśtamkilknascietysięcy" zł - wykonuję go w całości pomimo tego że ten sam kamieniarz montował Ci parapety, kładł posdzkę i wykonywał schody ... Bo w takim układzie ten sam kamieniarz jest w tym momencie moim podwykonawcą i pracuje dla mnie ...

Proste jak drut :rolleyes:

I tylko tak to działa w prawidłowy sposób.

Ty masz "posprzątane" ... ale ten wątek przeczyta być może pare setek innych inwestorów i zastanowi się nad tym ... :)

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:bash: Dlaczego wcześniej o tym nie pomyślałam ?

Ale może warto było opowiedzieć moją historię, jak piszesz, dla dobra "przyszłych inwestorów"

Serdecznie dziękuję za wyjaśnienia.

Czytam dziś dwie skrajne opinie na temat moich problemów kominkowych. Jedną przedstawiają budujący swoje domy na blogach budowlanych, którzy też borykają się z najróżniejszymi fachowcami. Druga to zdanie wykonawców na tym forum. I cóż, jaki wniosek ?

"Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia" to chyba najwłaściwsze określenie.

A swoją drogą szkoda, że coraz mniej solidności, uczciwości, rzetelności. Byleby zrobić, zarobić i się nie narobić. A za błędy, które mogą się zdarzyć, niech płaci ktoś inny (absolutnie nie winowajca). Pozdrawiam

Edytowane przez szarobiały
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wyszlo u nas :-) kamien naturalny łupek grafitowy

 

http://zmniejszacz.pl/zdjecie/190/1284427_image-b70f5b27c5d74d86b1a91e184cf131779e7a98a9113d128891bd7e53dae42f23-V.jpg

http://zmniejszacz.pl/zdjecie/190/1284424_image-a548aedab7f245eee6d04eba1a65f298008279267f2531797f00b587b1a31d80-V.jpg

http://zmniejszacz.pl/zdjecie/190/1284426_image-e5fbcaf19f42ad9af4c84bbd708608df50a0d003957ba4f6514c5c6c6eaa420d-V.jpg

http://zmniejszacz.pl/zdjecie/190/1284495_image-5d1dfc3d7267e29512b4130a044d6d980a66c8128c8c97814e8f147b71de6be5-V.jpg

http://zmniejszacz.pl/zdjecie/190/1284428_image-8eca5a7684d206a903db16746377311012e5e3cecdd14d83331a0cbef9b8cd5b-V.jpg

 

 

Drodzy doświadczeni koledzy i koleżanki :), podpowie mi ktoś jaki to wkład? Szukam czegoś dość nowoczesnego i znalazłam to zdjęcie kilka stron wcześniej, niestety bez informacji o wkładzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zalam
Witam.

Dolne tak ze 3 razy a górne ze 2 razy za małe ...:rolleyes:

Ale fakt - kompozycyjnie bardzo przyjemne.

 

Agnieszka i Michał ... zamiast dwoch osobnych kratek na frontach zabudowy, powinniście użyć dwoch narożnych (i to o wysokości 9 cm) i na dole jednej - także narożnej. Suma ich przekrojów zapeniła by Wam dopiero odpowiednie wartości przepływu powietrza, wpływającą w dużej mierze na brudzenie się sufitu przed kominkiem.

Pozdrawiam.

 

Witam,

 

Pierwszy raz w tym wątku, żałuję, że nie przysłalem swojej połowicy tutaj wcześniej.

Ilośc kratek, jaką trzeba wstawić do obudowy kominka jest porażająca. Ludzie , tak jak my wcześniej oglądając zdjęcia w necie , patrzac na wizualizacje nie widzą kratek. Uważam to za świństwo , pokazywanie zdjęć w katalogach kominkow bez kratek, ktore najcześciej sa w sasiednim pomieszczeniu , albo schowane za ściana. Bo pozniej czlowiek kupuje wklad , montuje go na srodku salonu i z kazdej strony strasza go kratki :)

 

Mamy maly wkład kominkowy, w całosci montowany przez firmę.

 

Małżonka prawie się poplakała jak zobaczyła ilośc kratek jakie nam zrobili. Na wizualizacjach od projektantek nie było zadnych :) Większość karetk jest brzydkich, u nas dodatkowo nie można było ich nigdzie ukryć.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy doświadczeni koledzy i koleżanki :), podpowie mi ktoś jaki to wkład? Szukam czegoś dość nowoczesnego i znalazłam to zdjęcie kilka stron wcześniej, niestety bez informacji o wkładzie.

 

podobny do BEF TREND V10 lub 12 z czarnym carconem, natomiast przy tak dużej szybie powinna być gilotyna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Zalam ... to, że większość projektów kominków lub ich wizualizacje wykonywane przez architektów wnętrz czy dizajnerów, nie posiadają żadnych otworów wlotowych i wylotowych bierze się z niewiedzy tych osób, kóre o technicznych aspektach wykonywania kominków i ich późniejszego użytkowania nie mają zielonego pojęcia.

Każdy (prawie) projektant wnętrz myśli "oczami" i bierze modne wzorce z katalogów i folderów firm zachodnich, a tam ... są takie komnki i owszem ... ale wykonywane z materiałów szmotowych i w zabudowach z nowoczesnych kafli wielkoformatowych. Paleniska tam pokazywane są jak najbardziej przystosowane do tego typu, zamknętych zabudów kominkowych (bez żadnych kratek). Tyle że ceny takich kominków oscylują wokół 30 - 60 tys. zł.

Więc przeflancowywyje się to na nasz rodzimy grunt, wsadzając do obudów bez żadnych kratek, albo z ich minimalną ilością, paleniska kompletnie do tego nie przystosowane. A wszystko okleja się wełną ze sreberkiem i gipsem w kartonie żeby było jak najtaniej.

Co do frim kominkowych - jeżeli taka firma zapewnia w swoich kominkach jak największe pole przepływu powietrza to znaczy że już jest naprawdę firmą godną polecenia. Była by jeszce lepsza gdyby mogła przedstawić swojemu klientowi wizualizację jak taki kominek będzie wyglądał, jeszcze przed przystąpieniem do jego wykonania.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Witam, mam już postawiony kominek, będzie miał dwie półki - jedną nad paleniskiem, drugą pod samym kominkiem. Pytanie - czym obłożyć półki? Da się płytkami? Jak to będzie z fugą? Jak obłożyć półkę od spodu? Wyceniono nam neolith, ale cena wyszła powalająca, szkoda mi kasy. Myślałam o zakupie płytek, np. kwarc albo star galaxy i docięcie ich jak przy normalnym układaniu płytek. Proszę o pomoc :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...