Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

cubus2

Recommended Posts

Czy waszym zdaniem piece Romotopa, są godne uwagi?

 

Zastanawiam się nad którymś z tych:

 

http://www.romotop.pl/piece-kominkowe-romotop/stromboli-03-metal-piec-kominkowy-

http://www.romotop.pl/piece-kominkowe-romotop/evora-t-03-plyta-stalowa-piec-kominkowy

 

piec ma stać w salonie który jest otwarty na kuchnie i jadalnie razem około 80m

Stromboli znany od lat, Evora, nowsza produkcja...Mam bardzo pozytywne zdanie na temat tych urządzeń. Kilka sztuk rocznie sprzedaję od kilkunastu lat.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Czy waszym zdaniem piece Romotopa, są godne uwagi?

 

Zastanawiam się nad którymś z tych:

 

http://www.romotop.pl/piece-kominkowe-romotop/stromboli-03-metal-piec-kominkowy-

http://www.romotop.pl/piece-kominkowe-romotop/evora-t-03-plyta-stalowa-piec-kominkowy

 

Evora ma CDP- czyli 100% poboru powietrza do spalania z poza budynku.

Jeśli natomiast wybierasz Stromboli to wersja "N" ma także CDP , ten pokazany przez Ciebie starszy typ Stromboli pobierał z pomieszczenia

 

Obydwa modele posiadamy na wystawie , możesz je zobaczyć na żywo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki, mam jeszcze pytanie czy ten system czystej szyby naprawdę się sprawdza? Jotul niema tego systemu, który Twoim zdaniem jest najlepszy?

 

Jotul to doskonały produkt, ale Romotop też nie w kij dmuchał...Różnica w cenie jaka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

77 (do krawedzi radiatora) + 10 daje 87.

jak sie uprzesz to zabudujesz

 

Witam, byłbym niezwykle wdzięczny za przedstawienie krótkiej listy artykułów, które powinienem nabyć do zabudowy tego wkładu. Chodzi o jak najprostszą i zajmującą jak najmniej miejsca zabudowę.

 

Chyba że może ktoś mi polecić jakiś mniejszy kominek narożny w podobnej cenie, a więc ok 3000,00 zł.

Dziękuję za pomoc.

Franki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie, z uwagi na niedużo miejsca na zabudowę kominka rozważam również zakup pieca obrotowego (tzw. kozy). Takiej jak np. piec obrotowy andora. Nie zastosuje tu co prawda systemu DGP, ale myślę, że ciepło wygenerowane przez piecyk pójdzie i tak w górę klatką schodową do pomieszczeń na poddaszu. Ma ktoś jakieś doświadczenia z takimi piecami? Dziękuję za Wasze opinie. Franki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Franki uważam ,że kominek w zabudowie będzie lepszy. Ciepło z nad kominka (z kopuły powietrznej) rozprowadź- porozkuwaj przez ściany otwory i ewentualnie strop tak a by jak najwięcej pomieszczeń ( nawet klatka schodowa ) miało swoje kratki nawiewne - trzeba to zrobić poprzez takie karbowane rury - ale to wszędzie wygląda tak samo. I tak nie ogrzejesz tym domu ale nie będzie tak źle. Będą pomieszczenie, gdzie będzie chłodniej - to te bez kratek z kopuły. To taki najprostszy system DGP. To ciepłe powietrze z "kozy" wcale nie pójdzie po całym domu. Będzie jakiś stały przepływ w tym samym strumieniu i tyle. Rozproszenie ciepła będzie bardzo powolne. Jakimś przyśpieszeniem jest właśnie ten system DGP, który grawitacyjnie do sąsiednich pomieszczeń wdmucha ciepłe powietrze i powinno być względnie miło. Nastaw się żeby było ładnie w salonie i miło popatrzeć na ogień - to jest przyjemne. Szybko też przekonasz się ,że dobrze jest mieć przy kominku trochę kamienia/płytek to coś czasem wypadnie tego żarku. Nie trzeba tak bardzo wtedy uważać przy podkładaniu czy wybieraniu popiołu. Warto to zaplanować i może wkomponować kamień na etapie budowy.

Pozdrawiam Czytających

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ViWaldik serdecznie Ci dziękuję za Twoją opinię. Będę jeszcze wdzięczny za dalsze przybliżenie tematu:

1. Czym najlepiej obłożyć taki narożny kominek, aby wyglądało to nowocześnie i nie zabierało dużo miejsca: Płyty G-K czy płyta Varmsen, czy bloczki sylikatowe, czy też płyty krzemianowo-wapienne?

2. Czy coś jeszcze należy włożyć pomiędzy kominek, a płytę, np. wełnę itd. Czy też w przypadku grzania rekreacyjnego sama płyta wystarczy?

2. Widziałem gotowe wąskie ramki ozdobne do niektórych kominków, nie trzeba czekać na realizację i nie zajmą one dużo miejsca, warto?

3. Rozważam zakup kominka narożnego bez szprosa za ok. 3000,00 zł. Pozostało mi trzech kandydatów: Maja, Torres i KFD EKO (najlepsza cena). Który byłby najbardziej godny polecenia?

Dodam jeszcze tylko, że posadzki w pokoju z kominkiem mam z płytek, więc żarki nie będą mi straszne :-).

 

Dziękuję za pomoc i pozdrawiam

Franki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Nie jestem monterem więc nie powinienem rozstrzygać spraw technicznych. Planowanie zacząłem zimą a realizacja późnym latem. Żona widziała to tak ja trochę inaczej i trudno było coś wypośrodkować. W końcu jakiś aranżer/stylista coś zaproponował ale nie trafiło to do nas. Długo poszukiwałem wyglądu kominka- zdjęcia, forum, sprzedawcy i przypadkowo trafiłem na kominek klasyczny (generalnie myślałem o nowoczesnym). To kominek , który był w eksploatacji pełniąc też rolę reklamy - w firmie od sprzedaży płyt kamiennych. Od razu oboje byliśmy pewni, że tak to ma wyglądać. Po wykonaniu kominka tak się wkomponował w pokój jak by był tam zawsze. Nic bym nie zmienił. Nadal mi się podoba a zresztą lubię ten magiczny widok ognia. Tak więc skup się na wyglądzie czy to będzie pasowało do wnętrza i czy technicznie podłączysz dolot powierza czy nie da rady - to rzutuje na wkład. Mały kominek z mniejszą kopułą to zapewne mniej energii/mniej ciepła do dystrybucji. Większy kominek - zawalenie pokoju pogorszenie wyglądu. Ja bałem się tego "za dużego" kominka ale wyszło elegancko i nie przywaliło chociaż wkład jest duży bo palę łupami 40 cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months później...
Montuje go w domu 240 m2 powierzchni użytkowej. Instalacja jest tak zrobiona, że przyjmie moc i będzie powoli oddawać ciepło do podłogówki. Grzanie będzie zarówno w wodę jak i ceramikę. Zobaczymy jak to wyjdzie w praktyce. Co do ceny to cena katalogowa standardowo jest dość wysoka :) Myślę, że wkłady kominkowe nie są tu wyjątkiem :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...