Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

cubus2

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 8,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

to może i ja się pochwalę niemal już skończonym kominkiem wykonanym z cegły rustykalnej ręcznie formowanej

[ATTACH=CONFIG]375614[/ATTACH]

 

 

Szkoda, że kosztem "rozmachu" w karoserii, nie kupiłeś lepszego "silnika"....Kominek wypas! Mało teraz takich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Kominek ...

 

img_1256.jpg

 

Kominek narożny z firmy kratki. Zabudowa bez używania wełny. Komin obudowany cegiełką rustykalną jasno czerwoną, fuga ecru, kraki wentylacyjna i nawiewowa ulokowane z prawej, mniej widocznej strony. Wyczystka zamaskowana cegiełkami. Zostaje zamontować kratki i pomalować część wokół kominka. Działa, daje klimat, bez znaczenia co myślą przeciwnicy kominków ... szybę trzeba już wymyć ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i przestanie palić mokrymi paletami co je znalazł na budowie...

 

Umyję, ale paletami nie paliłem jeszcze, zasadniczo drewno po-budowlane oddałem za darmo, chętni byli... rozpęczniałe płyty OSB, deski najeżone gwoździami ... zabrali wszystko. Ludzie palą tym w piecu, gwoździe wybierają i oddają na złom - serio serio, na szczęście to przyjezdni byli, w okolicy dominuje ogrzewanie gazowe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

swoją drogą pierwsze co spaliłem w kominku to były stemple budowlane. Kominkarz poszedł "na łowy" do pierwszego rozpalenia i przytargał te kawałki stempli bo miały 12% wilgotności. Niby sosna ale Pan Kominkarz stwierdził że lepsza sucha sosna niż mokry dąb.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

swoją drogą pierwsze co spaliłem w kominku to były stemple bud

owlane. Kominkarz poszedł "na łowy" do pierwszego rozpalenia i przytargał te kawałki stempli bo miały 12% wilgotności. Niby sosna ale Pan Kominkarz stwierdził że lepsza sucha sosna niż mokry dąb.

 

A kominkarz chodził z miernikiem wilgotności? Ciekawe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...