Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

cubus2

Recommended Posts

Na jakiej wysokosci powinien byc otwor w kominie (precyzyjnie, jego dolna krawedz) odprowadzajacy spaliny z kominka, aby wszystko poprawnie dzialalo?

Mam na mysli kominek do rekreakcji, bez DGP.

 

Czy sa jakiekolwiek standardy czy najpierw nalezy dobrac kominek?

 

My najpierw wybraliśmy wkład :o a później budowaliśmy do niego komin

spec od wkładów powiedzial nam, że otwór przyłączeniowy do komina powinien być na wysokości 2,3 m (co najmniej)

 

Ja kupilem dom w stanie surowym. Komin wraz z otworem juz jest.

2,3 m??? No to jestem w d...... Ja mam na wysokosci ok. 1,1 m.

Pewnie bede musial przerabiac... Tak myslalem, ze jest zle zrobione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Na jakiej wysokosci powinien byc otwor w kominie (precyzyjnie, jego dolna krawedz) odprowadzajacy spaliny z kominka, aby wszystko poprawnie dzialalo?

Mam na mysli kominek do rekreakcji, bez DGP.

 

Czy sa jakiekolwiek standardy czy najpierw nalezy dobrac kominek?

 

My najpierw wybraliśmy wkład :o a później budowaliśmy do niego komin

spec od wkładów powiedzial nam, że otwór przyłączeniowy do komina powinien być na wysokości 2,3 m (co najmniej)

 

Ja kupilem dom w stanie surowym. Komin wraz z otworem juz jest.

2,3 m??? No to jestem w d...... Ja mam na wysokosci ok. 1,1 m.

Pewnie bede musial przerabiac... Tak myslalem, ze jest zle zrobione.

 

ja z kolej slyszalam ze ma byc to 1,6 - 1,7 m...

to jak wkoncu z tym przylaczeniem?

niech ktos cos poradzi! :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze znajdzie się ktoś co podłączy kominek nawet na 1.1 metra od podłogi ale wysokość podłączenia do komina ma wpływ na prace wkładu przy otwartych drzwiczkach , dodatkowo długa rura spalinowa to zwiększona powierzchnia grzewcza , wzrasta moc całego urządzenia . Często producent zaleca MINIMALNĄ wysokość podłączenia mierzoną od góry drzwiczek do dołu otworu w kominie np . 1.4 Darek B http://www.kafle-kominki.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moglibyście mi podpowiedziec jaki byłby najlepszy kominek, który będzie znajdował się między kuchnią a salonem i będzie widoczny od razu na wejście z wiatrołapu. Myślałam o takim rozwiązaniu gdzie z przodu jest prosty kominek a z tyłu (od strony kuchni) miejsce na drewno. Jest takie coś?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piaskowiec cienkowarstwowy ? Takie ładne użylenie na łukach ? Czy aby nie jest to sztuczna okładzina ? ? Z tego co się orientuje to piaskowiec jest kamieniem mało zwięzłym i zdecydowanie nie podatnym na zginanie . Robiliśmy podobne obudowy z " giętego marmuru" czyli odpowiednich tynków koloryzowanych i żyły wychodziły jakby całość była wyciosana z jednego bloku kamienia .. Darek B http://www.kafle-kominki.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze znajdzie się ktoś co podłączy kominek nawet na 1.1 metra od podłogi ale wysokość podłączenia do komina ma wpływ na prace wkładu przy otwartych drzwiczkach , dodatkowo długa rura spalinowa to zwiększona powierzchnia grzewcza , wzrasta moc całego urządzenia . Często producent zaleca MINIMALNĄ wysokość podłączenia mierzoną od góry drzwiczek do dołu otworu w kominie np . 1.4 Darek B http://www.kafle-kominki.pl

 

No to pieknie... Musze wiec ten otwor zaslepic i zrobic nowy. Qrna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja w końcu mogę powiedzieć że skończyłem mój kominek. zostało włożenie kratek i woskowanie stiuku.

 

koszty:

1. wkład 4800,-

2. turbina, materiały, anemostaty i rury itp. 3000,-

3. stiuk 500,-

4. praca własna ( nie do policzenia)

 

 

a wygląda tak.

http://img151.imageshack.us/img151/826/kominekcu7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mundzia!!! :o :o :o

Najpierw mnie zachwyciła Twoja kuchnia, a teraz osłabłam na widok kominka :D Jest przepiękny, właśnie dziś się spierałam z firmą robiacą nasz kominek, bo usiłują mnie przekonać do marmuru albo granitu. A ja chcę właśnie taki, piaskowiec plus klinkier, cudo :oops:

Wydrukuję sobie i im zawiozę, niech zobaczą jaki ładny moze byc taki kominek :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...