Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Błędy w ławie fundamentowej?


Recommended Posts

Witam,

jestem na etapie oczekiwania na pozwolenie na budowę, jednak co rusz zaskakują mnie nowe problemu z adaptacją projektu. (np. zmieniona została jętka z 60mm x 180mm na 63mm x 175mm).

 

W tym poście proszę o opinię dotyczącą adaptacji fundamentów.

Została dodana elewacja ceglana, czyli fundament się poszerzył, przekrój zbrojenia poniżej (szer. zbrojenia 36cm, wyso. 24cm, szerokość ławy 60cm, wys. 40cm):

http://s1.fotowrzut.pl/IYNU9BM9A9/1.jpg

 

w opisie mamy:

 

"Ławy fundamentowe 60 x 40 cm: żelbetowe wylewane na mokro z betonu C20/25.

Zbrojenie ław fundamentowych wykonane ze stali A – IIIN (RB500W) oraz A-I (St3S).

Poszerzenia ławy fundamentowej pod komin dozbrojone siatką z prętów 12mm co 20 w

obu kierunkach. Zbrojenie podłużne pod ścianą 4 pręty 12mm (2 pręty górą + 2 pręty

dołem), strzemiona 6mm co 25cm. Grubość otuliny prętów – 50 mm. "

 

i tu mam prośbę do bardziej doświadczonych użytkowników tj.:

1. ścianę mamy 24cm bloczek fundamentowy + 12cm wełna + 2cm przerwa + 12cm cegła = szer. 50cm

a

na przekroju szerokość strzemion jest 36cm, czy nie będzie to problemu, że cześć ściany z bloczków oraz ściana fundamentowa pod elewację ceglaną będzie ułożona poza zbrojeniem ławy fundamentowej?

 

2. czy pod ścianami działowymi również ma być ława fundamentowa szer. 60cm czy może pozostać ten z oryginalnego projektu szer. 50cm (nie mamy tu elewacji).

3. Po co u licha jest ten pręt Nr1 ułożony co 20 cm- wystaje tylko kilka cm poza strzemię?

4. Gdzie ma być otulina zbrojenia 50mm wymieniona w opisie?

 

Jeśli ktoś Was ma ściany trójwarstwowe proszę o podzielenie się informacją o zbrojeniu ławy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...