Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

HELP ME! Koszt ogrzewania olejem a gazem z butli.


Paweł...

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 312
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Dlaczego się czepiacie DAVE? On podaje realne ceny!

- kocioł TERMAX 29kW kosztuje niecałe 2500 zł

- zasobnik 160 litrów, ok. 1000 zł

- rura pex-al-pex ok. 6 zł za metr (na 100m.kw potrzeba ok. 400mb)

 

Ja na całą instalację grzewczą do domu 240m.kw + 36m.kw ogrzewanego garażu wydałem ok. 10-11 tys. zł (do tego robocizna ok. 3000 zł).

Mam grzejniki, ale teraz robiłbym tylko podłogówkę, bo to łatwiejsza robota, a i efekty lepsze (i w sumie taniej wychodzi).

 

Nigdy nie rozumiałem ludzi, którzy kupują piece za 10 tys.zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego się czepiacie DAVE? On podaje realne ceny!

- kocioł TERMAX 29kW kosztuje niecałe 2500 zł

- zasobnik 160 litrów, ok. 1000 zł

- rura pex-al-pex ok. 6 zł za metr (na 100m.kw potrzeba ok. 400mb)

 

Ja na całą instalację grzewczą do domu 240m.kw + 36m.kw ogrzewanego garażu wydałem ok. 10-11 tys. zł (do tego robocizna ok. 3000 zł).

Mam grzejniki, ale teraz robiłbym tylko podłogówkę, bo to łatwiejsza robota, a i efekty lepsze (i w sumie taniej wychodzi).

 

Nigdy nie rozumiałem ludzi, którzy kupują piece za 10 tys.zł.

 

Była mowa o porównaniu z energią elektryczną. Twoje zestawienie to już 6 tys zł. Żeby można było porównywać z ogrzewaniem elektrycznym trzeba dodać do tego:

- robociznę min. 2000 zł,

- koszt wykonania komina min 1000 zł(?),

- naczynie wzbiorcze i pompę obiegową - 500 zł,

- rozdzielacz 300 zł,

- kupę rurek, zaworów i innych dupereli - 500 zł,

- koszt instalacji gazowej i jeśli mówimy o propanie to koszt postawienia butli, zł ?

- jeśli mówimy o podłogówce to droższy klej, droższa fuga, grubszy styropian, dodatkowa folia systemowa zł?

- koszt dodatkowego pomieszczenia przeznaczonego na kotłownię - zł ?

I na pewno zapomniałem jeszcze o wielu rzeczach. Proszę więc nie oszukujmy się, że te 5-6 tys to są wszystkie koszty związane z wyborem takiej instalacji grzewczej.

Przy elektrycznym ogrzewaniu włącza się grzejnik do gniazdka i już. Dodatkowe koszty to większa moc przyłączeniowa w porównaniu z normalnie stosowaną w domach jednorodzinnych. Przypomnę, że wyliczenia dotyczą parterowego domu o pow. 100 m2 wg. Dave'a.

Muszę przy tym podkreślić, że sam mam ogrzewanie podłogowe wodne w całym domu i piec olejowy i nie zdecydowałem się na elektryczne. Chodzi mi wyłącznie o w miarę obiektywne ustalenie faktycznych kosztów systemu grzewczego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- robociznę min. 2000 zł,

- koszt wykonania komina min 1000 zł(?),

za tyle jeden ciąg fi140? Przecież i tak stawia się komin z ciągami wentylacyjnymi.

- naczynie wzbiorcze i pompę obiegową - 500 zł,

- rozdzielacz 300 zł,

- kupę rurek, zaworów i innych dupereli - 500 zł

A liczyłeś dodatkowe bezpieczniki, większe skrzynki i całą masę innych dupereli?

- koszt instalacji gazowej i jeśli mówimy o propanie to koszt postawienia butli, zł ?

Zwykle jest gratis od dostawcy (ja zapłąciłem 500zł wraz z przyłączem do domu i zbiornikiem podziemnym)

- jeśli mówimy o podłogówce to droższy klej, droższa fuga, grubszy styropian, dodatkowa folia systemowa zł?

A jak nie masz podłogówki to dajesz cieńszy styropian? Nie widzę powodu.

- koszt dodatkowego pomieszczenia przeznaczonego na kotłownię - zł ?

Zmieściło się w spiżarni (zbiornik zajmuje 0,5m.kw, a kocioł wisi na ścianie)

Przy elektrycznym ogrzewaniu włącza się grzejnik do gniazdka i już.

Nie no jasne, a przy gazowym przynosi się butlę 11kg ze stacji i już.

Przecież te dodatkowe gniazda to też koszt, a elektryk ich za darmo nie zrobi.

 

Powtarzam jeszcze raz do domu 240+36 m.kw. kotłownia gazowa i instalacja CO (głównie grzejniki, trochę podłogówki) oraz zbiornik podziemny z przyłączem kosztowału mnie wraz z robocizną ok. 13 tys.zł

 

Nawet jeśli jest to trochę drożej (?) niż dla takiej samej instalacji na prąd, to nie ma to żadnego znaczenia w perspektywie kilkunastu lat.

 

Dodatkowe koszty to większa moc przyłączeniowa w porównaniu z normalnie stosowaną w domach jednorodzinnych. Przypomnę, że wyliczenia dotyczą parterowego domu o pow. 100 m2 wg. Dave'a.

Muszę przy tym podkreślić, że sam mam ogrzewanie podłogowe wodne w całym domu i piec olejowy i nie zdecydowałem się na elektryczne. Chodzi mi wyłącznie o w miarę obiektywne ustalenie faktycznych kosztów systemu grzewczego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem ze cena 6tys za CO wydaje sie szokująca dla ogrzewających prądem ale to cena realna. Kocioł 13kW za 2tys można kupić spokojnie nawet z osprzetem i sterownikami, miedziana rura w podłogę ze złączkami i osprzętem nie będzie kosztować więcej niż 3tys (wiem bo sam mam częściowo podgrzewaną podłogę rurą z powrotu z grzejników). Naczynie wzbiorcze (?) i pompa obiegowa to element kotla. Komin i tak sie robi dla wentylacji ale jak ktos sie uprze to zastosuje kociol turbo i pusci spaliny przez sciane, kociol moze stac w lazience, kuchni nie musi byc kotlowni a maly kociol 13kW jest calkiem zgrabny i nie przytlacza.

Jezier - ja odnosilem sie postow wyzej - do gazu ziemnego, ktorego wczorajsza podwyzka akcyzy nie dotyczyla. I tak jak wyzej nadal uwazam ze jesli ktos ma dostep do gazu ziemnego a grzeje pradem to jest dla mnie fanatykiem pradu.

 

D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote name="NOTONa rocznej lokacie w banku zyskasz z tego ok. 6%= 540 zł.

A gdyby te pieniązki zainwestować w obligacje 10 cio letnie ? albo w fundusz ?[/quote]

 

A przy okazji prosze o podanie banku ktory mi da 6% i to bez podatku...

D.

Bez podatku takie lokaty: równo 6% proponuje m.in. Bank pocztowy.

Natomiast patrząc że to inwestycja długofalowa nalezałoby włożyc te pieniążki na fundusz bezpieczny gdzie zyski (patrz Arka) moga być nawet dwucyfrowe

http://www.bankier.pl/wiadomosci/article.html?article_id=1303898

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote name="NOTONa rocznej lokacie w banku zyskasz z tego ok. 6%= 540 zł.

A gdyby te pieniązki zainwestować w obligacje 10 cio letnie ? albo w fundusz ?[/quote]

 

A przy okazji prosze o podanie banku ktory mi da 6% i to bez podatku...

D.

Bez podatku takie lokaty: równo 6% proponuje m.in. Bank pocztowy.

Natomiast patrząc że to inwestycja długofalowa nalezałoby włożyc te pieniążki na fundusz bezpieczny gdzie zyski (patrz Arka) moga być nawet dwucyfrowe

http://www.bankier.pl/wiadomosci/article.html?article_id=1303898

 

daj spokoj. 6% gdy wlozysz >40tys na okres 24m-cy i o zmiennym oprocentowaniu.... Tu mowimy o wkladzie kilku tys. i o realnym oprocentowaniu (minus 20% podatku) wiec 5% raczej nie wycisniesz. A fundusze sa zmienne i zysk dwucyfrowy to juz przeszlosc.

 

D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dave a dlaczego nie piszesz o tych rewelacyjnie tanich wodnych systemach grzewczych w wątkach im poświęconych. Ludzie pytają czy 20-kilka tyś to dobra cena i dostają fałszywe odpowiedzi. Pomagaj im np tu:

http://murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=43711&highlight=

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze Jezier ze coraz rzadziej zagladam na Forum a jak juz to do starych watkow w ktorych bralem udzial lub do watkow z dzialu "Wnetrza" bo reszta wlasciwie przestaje mnie interesowac a nie czuje jakiejs misji nauczania. Moge oczywiscie wypowiedziec sie w tamtym watku choc coz wiecej to da ? To ze ludzie sa w stanie wylozyc 20tys na instalacje nie watpie pytanie po co im koniecznie np. kociol i osprzet Junkers Euroster z zasobnikiem i osprzetem albo Hepworth ? I dlaczego w tej kalkulacji uwzgledniaja instalacje CW, ZW a czesto tez kanalizacje i centralne odkurzanie czy solary ? Ja mowiac o instalacji CO odliczam od ceny wszelkie inne instalacje ktore i tak musza byc wybudowane. A rury na 100m2 to 3tys, osprzet 1tys i kociol 2tys (samo CO !). Nie widze problemu zeby nie dalo sie tego zrealizowac. A jak ktos chce drozej to jego sprawa, moze ktos akurat musi miec super markowy kociol z dodatkowym sterownikiem pogodowym czy rury Hepworth ?

 

D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na rocznej lokacie w banku zyskasz z tego ok. 6%= 540 zł.

A gdyby te pieniązki zainwestować w obligacje 10 cio letnie ? albo w fundusz ?

 

A przy okazji prosze o podanie banku ktory mi da 6% i to bez podatku...

D.

Bez podatku takie lokaty: równo 6% proponuje m.in. Bank pocztowy.

Natomiast patrząc że to inwestycja długofalowa nalezałoby włożyc te pieniążki na fundusz bezpieczny gdzie zyski (patrz Arka) moga być nawet dwucyfrowe

http://www.bankier.pl/wiadomosci/article.html?article_id=1303898

 

daj spokoj. 6% gdy wlozysz >40tys na okres 24m-cy i o zmiennym oprocentowaniu.... Tu mowimy o wkladzie kilku tys. i o realnym oprocentowaniu (minus 20% podatku) wiec 5% raczej nie wycisniesz. A fundusze sa zmienne i zysk dwucyfrowy to juz przeszlosc.

 

D.

Ostatnia informacja z wyborczej ... oprocentowanie lokat przebiło 6,5% i będzie rosło ze względu na boom kredytowy

ING daje już 6,5%

http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33181,2741732.html?nltxx=856703&nltdt=2005-06-02-04-05

 

Dodatkowa informacja Shell na infolinii mówi że gaz propan na koniec czerwca będzie kosztował 2,42 zł brutto (oczywiście z akcyzą)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 years później...
  • 5 months później...
Widac po dacie ostatniego postu ze ogrzewanie olejem i gazem z butli juz nie nabija w butle nowych klientow...Czyzby wszyscy przerzucili sie na pompy ciepla czy na kotly na ecogroszek?

 

Ja mam butlę z propanem i co w związku z tym? Chwalę sobie i to nawet bardzo:) Nie czuje się oszukany bo to mój świadomy wybór. Ogrzeweanie prądem to brawura dla odważnych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...