Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Polaczenie dwoch budynkow i instalacja c.o oraz cwu


grzybulec6666

Recommended Posts

Witam! Na wstepie przepraszam za brak polskich znakow ale pisze ze sluzbowego komputera ������

 

Jest to moj pierwszy post i prosze o wyrozumialosc. Ze wzgledu na brak hydraulikow w okolicy oraz goniace mnie terminy jestem zmuszony zakasac rekawy i rozlozyc instalacje cwu, co i wod kan samem (hydraulik powiedzial ze moze mi tylko zlozyc kotlownie w wolnej chwili). Teraz pojawia sie problem bo musze sam to mniej wiecej rozplanowac i przemyslec .Mam dwa oddzielne budynki ( dom i garaz) ktore polaczone sa rura preizolowana 2X32, 1X25, 1X20. O ile mniej wiecej wiem jak rozprowadzic instalacje WOD-KAN, C.W.U to juz z C.O troche sie gubie. W garazu chce umiejscowic cala kotlownie tj. piec na pellet, zasobnik cwu i ewentualnie bufor ciepla. Teraz pojawia sie pytanie ze wzgledu na mieszany system ogrzewania. W domu bede miec na parterze podlogowke a na pietrze grzejniki, rowniez w garazu na poddaszu planuje zaisntalowac dwa grzejnik ktore beda zasilane okresowo. Teraz za bardzo nie wiem jak to ewentualnie mialoby byc wszystko spiete i w ktorym budynku mialby byc pompy wraz ze sterowaniem ? Nie ukrywam ze chcialbym miec wszystko w garazu a przestrzen w domu zagospodorawac na cos innego. Rowniez mam pytanie co do podlogowki w lazience na poddaszu,ciagniac zasilanie z rozdzialacza podlogowki na parteze czy wpinac ja pod rozdzielacz od grzejnikow u gory poprzez zastosowanie dodatkowego mieszcza ? Ponizej wrzucam rysunek (bardzo pogladowy) tego jak mniej wiecej sobie to wyobrazam, moze ktos z Was na to rzuci okiem i doradzi czy da sie to zrobic moze latwiej lub lepiej.

 

Pozdrawiam

Autocad project 2.jpg

Edytowane przez grzybulec6666
niepelny tekst
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponizej wrzucam rysunek (bardzo pogladowy) tego jak mniej wiecej sobie to wyobrazam, moze ktos z Was na to rzuci okiem i doradzi czy da sie to zrobic moze latwiej lub lepiej.

Na cito:

1. Brak ochrony powrotu kotła.

2. Zasilanie zbiornika C.W.U. powinien być bezpośrednio z kotła.

3. Brak zaworu z siłownikiem na zasilaniu C.O.

4. Bufor zbędny.

5. Panel pokojowy na parterze + głowice termostatyczne na grzejnikach.

 

PS: Jaka powierzchnia domu?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc, powierzchnia domu to 114 m2, dodatkowa powierzchnia grzewczna (pokoj nad garazem) to okolo 30 metrow ale bedzie to grzane tylko od czasu do czasu. Rysnukek nieco poprawilem. Zastanawiam sie nad zainstalowaniem sprzegla hydraulicznego zintegorwanego z zestawami mieszajacymi, lub oddzielnego sprzegla i zestawow mieszajacych przy kazdym rozdzielaczu. Nie wiem czy takie rozwiazanie bedzie dzialac, rowniez mam zagwozdke z podlogowka w lazience na pietrze. Jezeli bym ja wpial w rozdzielacz od podlogowki na parterze to by byla najdluzsza petla w calym domu. Pozdrawiam

Autocad project 2.1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na cito:

1. Brak ochrony powrotu kotła.

2. Zasilanie zbiornika C.W.U. powinien być bezpośrednio z kotła.

3. Brak zaworu z siłownikiem na zasilaniu C.O.

4. Bufor zbędny.

5. Panel pokojowy na parterze + głowice termostatyczne na grzejnikach.

 

PS: Jaka powierzchnia domu?.

 

Czesc, powierzchnia domu to 114 m2, dodatkowa powierzchnia grzewczna (pokoj nad garazem) to okolo 30 metrow ale bedzie to grzane tylko od czasu do czasu. Rysnukek nieco poprawilem. Zastanawiam sie nad zainstalowaniem sprzegla hydraulicznego zintegorwanego z zestawami mieszajacymi, lub oddzielnego sprzegla i zestawow mieszajacych przy kazdym rozdzielaczu. Nie wiem czy takie rozwiazanie bedzie dzialac, rowniez mam zagwozdke z podlogowka w lazience na pietrze. Jezeli bym ja wpial w rozdzielacz od podlogowki na parterze to by byla najdluzsza petla w calym domu. Pozdrawiam

Autocad project 2.1.jpg

Autocad project 2.1.jpg

Edytowane przez grzybulec6666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...