Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Sterownik Tech i-1 CWU i głowice na kaloryferach. Piec Atmos DC18S i bufor 1000l


chałwa

Recommended Posts

Dzień dobry

Jestem aktualnie w trakcie projektowania kotłowni, zebrałem już sporo wiedzy i rozmawiałem z hydraulikami, ale dalej mam kilka problemów.

Schemat instalacji:

atmos_schemat.jpg

 

Piec i bufor:

1. Pompę obiegu pieca należy podłączyć do zacisku nr 6 na piecu, który jest sterowany przez termostat spalin? Czy pompa się wyłączy po wygaśnięciu pieca?

2. Wentylator wyciągowy powinienem włączyć przy rozpalaniu ustawiając termostat na 0. Potem po wygaśnięciu wentylator będzie pracować tak długo aż nie wyłączę pieca? Czy dołożyć tam wyłącznik czasowy?

3. Czy wymiennik do instalacji działa konwekcyjnie i należy go umieścić powyżej bufora?

4. Czy są jakieś korzyści z cyfrowego sterowania wentylatorem wyciągowym w Atmosie i zaworem mieszającym, zamiast sterowania termicznego i Laddomatu?

 

sterownik:

5. Co w przypadku gdy wszystkie pomieszczenia zostaną dogrzane i zamknięte zostaną zawory z głowicą termostatyczną na kaloryferach? Rozumiem, że można zastosować regulator pokojowy, który ma czujnik temperatury, jednak temperatura na piętrze i parterze potrafi być zmienna. Jeden narożny pokój z balkonem potrafi mieć 2 stopnie mniej niż reszta domu. Czy zamknięcie wszystkich zaworów nie spowoduje awarii pompy C.O. przez wzrost ciśnienia? Czy pompa powinna mieć takie zabezpieczenie?

6. Czy potrzebuję regulator pokojowy?

7. Czujnik temp. kotła powinienem włożyć do górnej części bufora?

8. Czy pompa C.O. zatrzyma pompowanie wody gdy rozładuję bufor? (temp bufora poniżej zadanej na grzejniki)

 

CWU

9. Czy jeśli w lecie będę ogrzewać CWU grzałką z fotowoltaiki to czy będę mieć straty przez wężownicę? Czy powinienem ją opróżnić na lato?

 

Z góry dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się uzyskać odpowiedzi na pytania:

1) tak

2)

3) wymiennik nie jest potrzebny, można zastosować zawór trójdrożny

4) chyba nie, ewentualnie przyszła adaptacja do palnika na pelet czy instalacji solarnej.

5) Odkręcona głowica w pomieszczeniu z regulatorem pokojowym

6)jw

7)tak

8)tak

9)wystarczy zamknąć zawory kulowe na wężownicy.

 

Proszę o zamknięcie tematu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
On 7/17/2024 at 5:45 PM, chałwa said:

Udało mi się uzyskać odpowiedzi na pytania:

1) tak

2)

3) wymiennik nie jest potrzebny, można zastosować zawór trójdrożny

4) chyba nie, ewentualnie przyszła adaptacja do palnika na pelet czy instalacji solarnej.

5) Odkręcona głowica w pomieszczeniu z regulatorem pokojowym

6)jw

7)tak

8)tak

9)wystarczy zamknąć zawory kulowe na wężownicy.

uno online

Proszę o zamknięcie tematu

Przepraszam, wiem, że miałeś odpowiedzi. Ale czy możesz mi pomóc wyjaśnić pytanie numer 8? Dlaczego tak jest? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...