Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Docieplenie poddasza w zamieszkałym domu


patrickloko

Recommended Posts

Mam zamiar docieplić/naprawić poddasze użytkowe w domu z 2012. Chcę to zrobić jak najmniej inwazyjnie .Aktualnie jest wełna 15 cm, zabudowa karton gips i bardzo nie komfortowe warunki na poddaszu.

Potrzebuję informacji od osób, które skorzystały z docieplenia granulatem celulozowym w istniejącym już domu, jak oceniają efekty.

Czy to faktycznie pomogło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Wygląda normalnie. Jeśli rachunki są wyższe niż pożądane, dodaj więcej izolacji. W ciągu ostatnich kilku lat przepisy często się zmieniały, ponieważ w nowym budownictwie wymagana jest duża ilość izolacji.

Dodałem izolację do mojego nowego domu. R49 to teraz moja wartość, czyli bardzo głęboka izolacja. Około półtorej stopy.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 hours ago, jasusu said:

Wygląda normalnie. Jeśli rachunki są wyższe niż pożądane, dodaj więcej izolacji. W ciągu ostatnich kilku lat przepisy często się zmieniały, ponieważ w nowym budownictwie wymagana jest duża ilość izolacji.

Dodałem izolację do mojego nowego domu. R49 to teraz moja wartość, czyli bardzo głęboka izolacja. Około półtorej stopy.
 

i got this...  https://xender.vip/ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
  • 2 weeks później...

 

W dniu 24.09.2024 o 08:38, Tomek W napisał:

Sugerowałbym dołożenie kolejnej wartwy 15cm izolacji pod krokwie. Wówczas komfort termiczny na poddaszu powinien się zncznie poprawić , choć będzie on również zależał od ilosci okien połaciowych i ich jakości 

Bez przesady. Dołożenie 15 cm. izolacji obniży wysokość pomieszczenia o 15 cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...