Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Podłączenie rurek miedzianych do rozdzielacza podłogówki - da się?


michniak

Recommended Posts

Witam. Obecnie mam ogrzewanie prawie wyłącznie na grzejnikach. Tylko w kuchni mam podłogówkę ale chcę stopniowo kłaść ogrzewanie podłogowe w pozostałych pomieszczeniach. W załączniku jest zdjęcie mojego rozdzielacza gdzie wszystkie rurki są miedziane. Chcę zostawić kilka grzejników dlatego mam pytanie czy jeśli kupię rozdzielacz pod podłogówkę i zamontuję na tej samej wysokości co stary to będę mógł przykręcić do niego rurki miedziane? Czy może taki rozdzielacz jest wyłącznie pod rurki pex? Proszę o odpowiedź bo konkretnej informacji nie znalazłem w internecie.

20240724_131204.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 7/29/2024 at 12:04 AM, michniak said:

Witam. Obecnie mam ogrzewanie prawie wyłącznie na grzejnikach. Tylko w kuchni mam podłogówkę ale chcę stopniowo kłaść ogrzewanie podłogowe w pozostałych pomieszczeniach. W załączniku jest zdjęcie mojego rozdzielacza gdzie wszystkie rurki są miedziane. Chcę zostawić kilka grzejników dlatego mam pytanie czy jeśli kupię rozdzielacz pod podłogówkę i zamontuję na tej samej wysokości co stary to będę mógł przykręcić do niego rurki miedziane? Czy może taki rozdzielacz jest wyłącznie pod rurki pex? Proszę o odpowiedź bo konkretnej informacji nie znalazłem w internecie.

20240724_131204.jpg

slope

Teoretycznie możesz podłączyć rury miedziane do nowego rozdzielacza podłogowego. Rozdzielacze są zazwyczaj uniwersalne i umożliwiają podłączenie różnych rodzajów rur, w tym miedzi i PE-x. Upewnij się, że posiadają odpowiednie złącza do połączenia rur miedzianych z rozdzielaczem. Mogą to być np. złącza prasowane, zaciskane lub lutowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...