Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Falownik hybrydowy z limitem mocy i auto przejściem na BYPASS?


Recommended Posts

Hej :)

Czy któryś z chińskich, tańszych falowników hybrydowych ma możliwość ustawienia maksymalnej mocy pobieranej z akumulatorów (lub prądu) i w razie przekroczenia tejże automatycznego załączania bypassu?

Nie mam na myśli bypassu w przypadku przeciążenia falownika :)

Przykład - falownik np. 4kW. Ustawiam priorytert: PV > AKU > sieć i dla AKU ustawiam limit np. 1kW.
Poniżej 1kW moc idzie z AKU a powyżej włącza się bypass i zasilanie idzie z Taurona.

Przeczytałem instrukcję i nie widzę takiej możliwości, tylko włączenie bypassu w przypadku przeciążenia falownika jako takiego...

Chodzi mi po prostu o to by akumulatory zasilały odbiór niskiej mocy a jeśli przez chwilę trafi się gwałtowny wzrost poboru to niech idzie zasilanie z sieci...

 

RE

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, gb987t napisał:

Przeważnie da się ustawić limit poboru mocy z baterii. Jak ustawisz 1000W (ok. 19A przy 52V) to resztę będzie pobierał z sieci. 

W przypadku tanich może być różnie, w zależności od konkretnego modelu, wersji oprogramowania czy sposobu aplikacji.

Trzeba się upewnić u sprzedawcy / producenta. Co może być o tyle trudne, że wygląda na to, iż większość taniochy to jakiś bazowy falownik(i)  brandowane przez "producentów" / sprzedawców, którzy pojęcia zbytniego o tym co sprzedają mieć nie musza.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...