Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Nowy kocioł gazowy


szaliach

Recommended Posts

dzień dobry,
czeka mnie wymiana kotła gazowego w mieszkaniu niespełna 80m, obecnie pracuje Saunier duval typu turbo. Zebrałem parę ofert (Viessmann, Vailant, Immergas, Dedietrich, Brotje) i... jestem w kropce. Choć dotychczas nastawiałem się na Vailanta ecotec plus, jeden z instalatorów (niezależny) bardzo polecał mi Deditricha Inidensa, który wyjściowo jest dwukrotnie tańszy (podobno w serwisie też).
Teraz w mieszkaniu jest jedna łazienka i jeden obieg, być może w przyszłości zagospodarujemy strych nad mieszkaniem, będzie potrzeba podłączenia jakoś drugiego obiegu (najchętniej podłogowego) i chcemy tam drugą łazienkę).
To, co obecnie jest dla nas niekomfortowe, to czas oczekiwania na ciepłą wodę (rano nawet ponad minutę). Czy nowy piec to poprawi, czy może to być wina instalacji (nie do końca wiem, co mam pod podłogą)? Czy ma sens wykorzystania kotła z wbudowanym zasobnikiem, jeśli nie ma cyrkulacji?
z góry dziękuję za pomoc w dokonaniu wyboru!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@szaliach

Po pierwsze - jeśłi do mieszkania kocioł z jak najmniejszą mocą mininalną.
Ja, moi rodzice, także szwagier mamy kotły Immergas, drugi szwagier DeDietrich
Większych problemów brak, u mnie p o  latach awaria elektroniki, naprawa 250zł

Na długie oczekiwanie na ciepłą wodę wymiana kotła nie pomoże.

ZAsobnik to większy komfort, ale dodatkowe miejsce. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.07.2024 o 14:40, szaliach napisał:
To, co obecnie jest dla nas niekomfortowe, to czas oczekiwania na ciepłą wodę (rano nawet ponad minutę). Czy nowy piec to poprawi, czy może to być wina instalacji (nie do końca wiem, co mam pod podłogą)? Czy ma sens wykorzystania kotła z wbudowanym zasobnikiem, jeśli nie ma cyrkulacji?
z góry dziękuję za pomoc w dokonaniu wyboru!

Kocioł bez zasobnika potrzebuje chwili by zacząć grzać przepływowo, a to grzanie załącza się od wykrycia odpowiedniego ciśnienia a potem jeszcze rozgrzać wodę z wodociągu, która może mieć tylko kilkanaście stopni. Być może sterownik starego kotła mógł mieć tu nadmierną zwłokę.

Zasobnik pozwala zgromadzić zapas wody w temp. 45-55 stC gotowej do podania do układu niemal natychmiast. Tu zwłoka może być mniejsza, ale nie eliminuje błędów instalacji (zbyt długie odcinki, słaba termoizolacja instalacji).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...