Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Naprawa elewacji zewnętrznej w bloku z wielkiej płyty po wymianie okien


Recommended Posts

Witam,

Wymieniłem w mieszkaniu okna i parapety. Mieszkanie znajduje się w bloku z wielkiej płyty (system szczeciński), który jest ocieplony styropianem. Ocieplenie jest zrobione w taki sposób, że warstwa styropianu w glifie zewnętrznym trochę zakrywa ramę okienną. Przed wymianą okien wszystko było 'szczelne' ale po wstawieniu nowych pojawiła się szpara pomiędzy ramą okna a ociepleniem.

Szczelina ma różną grubość, w niektórych miejscach praktycznie rama dotyka ocieplenia, w innych jest kilka mm szpary.

Ocieplenie, z tego co zauwyżyłem, to styropian, na nim jest jakaś siatka i na tym wszyskim jest jakaś masa (tynk?) - która ma fakturę 'baranka' - nie jest idealnie gładka.

Zamierzam naprawić powstałą szczelinę.

Na chwilę obecną myślałem o tym aby zabezpieczyć ramę nowego okna niebieską taśmą, następnie spróbować wepchnąć masę w szczelinę i na koniec spróbować ją jakoś wygładzić, aczkolwiek struktura baranka nie ułatwia. Mógłbym użyć jakiejś wąskiej szpachelki. Na koniec wszystko pomalować.

Moje główne wątpliwości to:

Czy dobrze się do tego zabieram?

Jakiej użyć masy (tynk zewnętrzny, silikon)?

Szczelina ma głębokość ok 3 cm ale nie wydaje mi się, abym był w stanie wepchnąć ją na całą głębokość przy kilku mm szerokości, czy powinienem jakoś sfazować istniejące ocieplenie aby powiększyć szczelinę, czy lepiej już nie niszczyć elewacji a tylko wepchąć nową masę na tyle ile się da?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...