Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Spadek w kabinie prysznicowej


Recommended Posts

Witam wszystkich serdecznie.

 

Od dłuższego czasu chodzi mi po głowie zrobienie strefy prysznicowej z odpływem liniowym. Mam już wybrane miejsce gdzie zainstaluje ten odpływ liniowy. 

Z tego co się już dowiedziałem żeby to wszystko hulało jak należy musi być spadek 1-2% na metrze, a ja mam idealnie równo położone płytki których jak się okazało nie mogę zerwać. Muszę zastosować grunt szczepny.

 

Problem na jaki napotkałem to że nie za bardzo wiem z czego zrobić ten spadek 1-2%....byłem ostatnio w marketach budowlanych i wszystkie zaprawy które mi polecał sprzedawca mają podana min. wysokość warstwy która średnio wynosi 10mm. 

Chciałbym się zapytac czy mogę ten spadek zrobić za pomocą kleju Atlas geoflex? I na tak przygotowane podłoże przykleić płytki używając tego samego kleju?

Z góry dziękuję za wszystkie merytoryczne uwagi i propozycje.

Jacek

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowe informacje:

Wielkość strefy to 120cm x 80cm

Wielkość płytek to 30cm x 30cm

Wysokość spadku to 10-12mm

Nigdzie nie znalazłem informacji że nie powinno się robić takiego spadku elastycznym klejem jakim jest ww Atlas. Jedyne co znalazłem że nie wolno stosować nowego kleju na stary, ale w moim przypadku to będzie "nowy" klej na "nowy"....

Mam rację czy się mylę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...