Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Wybór elektrycznej pilarki łańcuchowej


gutozaur

Recommended Posts

Witam. Nie wiem czy w dobrym dziale, ale nic bliższego nie znalazłem. Czy ktoś ma doświadczenie z pilarkami? Szukam piły do cięcia opału i po przestudiowaniu całego internetu najbliżej mi do makity i stilha. Pilarka do 750 zł, ważne dla mnie żeby była na wiele lat i nie było problemów z napinaniem łańcucha. W tym budżecie jest Stihl mse141, mse 171 oraz makity 3550, 4050, 4550. Wszystkie te piły powinny być dobre ale nie znam szczegółów budowy. Ktoś ma jakieś doświadczenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Za dużo energii chyba poświęcasz na szukanie. I tak wszystko wyjdzie w praktyce. 750 zł to sporo.

U mnie Makita UC3503A koło 15 lat. Czwarty łańcuch, ta sama prowadnica. Żadnych problemów.

No. ale trzeba pamiętać o "postępie technicznym". Nowoczesny sprzęt może po roku wyglądać gorzej, niż 20 letni po 20 latach. Jak projektowaniem zajmują się księgowi, a rynkiem sterują sieci marketów, to tak to wygląda.

Zauważyłem też, że czasem cena (wysoka) stanowi zachętę, bo sugeruje, że to coś lepszego. Naciąłem się parę razy i teraz raczej szukam tańszego sprzętu (oczywiście patrząc i jednak myśląc).

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się z wami zgadzam, ale 99% pił na teraz naciąg pokrętłem i większość negatywnych komentarzy dotyczy tego że więcej napinania łańcucha niż pracy. Chętnie bym kupił coś za 200 zł, ale nie robią już takich pilarek. Zależy mi na tym żeby naciąg był starego typu. Juz nie robią takich pił jak kiedyś dlatego właśnie mam problem z wyborem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, gutozaur napisał:

Ja się z wami zgadzam, ale 99% pił na teraz naciąg pokrętłem i większość negatywnych komentarzy dotyczy tego że więcej napinania łańcucha niż pracy. Chętnie bym kupił coś za 200 zł, ale nie robią już takich pilarek. Zależy mi na tym żeby naciąg był starego typu. Juz nie robią takich pił jak kiedyś dlatego właśnie mam problem z wyborem.

Nie ma aż tyle pił z napinaczem łańcucha  pokrętłem. Też uważam ze to rozwiązanie to niewypał, niby z założenia jest lepszym rozwiązaniem aniżeli tradycyjne bo nie potrzeba klucza i czas napinania jest szybszy ale na dłuższa metę to się nie sprawdza ale to piszę na podstawie pilarek spalinowych w elektrycznych może to nie być aż tak kłopotliwe.

Co do innych pilarek to jak to nie ma, jest ich sporo.

https://www.castorama.pl/pilarka-elektryczna-nac-1600-w-35-cm/5905842509825_CAPL.prd?exactc=7b548adcd9a73a19fecbfd33750c36b8&keyword=pla_smart_performancemax_ogrod_i_otoczenie_pm_LIA&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=[SEARCH_SHOPPING_PMax]+NextGen+-+Kategorie%3A+Ogrod+i+otoczenie+-+PM+-+LIA&utm_term=&utm_content=&gad_source=1&gclid=CjwKCAjwlbu2BhA3EiwA3yXyu4A_ffH2irurpDnLS4o3bDltE5knNTYBqZ185zx1u6yZbsbwe2rMWRoCbWwQAvD_BwE

https://allegro.pl/oferta/nac-ce18-35-n-h-pila-pilarka-elektryczna-1800w-15773567159?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_dio_narzedzia_pla_pmax_ps&ev_campaign_id=19692260048&gad_source=1&gclid=CjwKCAjwlbu2BhA3EiwA3yXyu1o62x4qD7EdzHXHRF4zWy9e1I2iSocfd0Nl4Ji1310htB8y0RMp9RoCGtAQAvD_BwE

Albo coś na wzór Stila tyle że napinacz łańcucha pokrętło

https://mrowka.com.pl/produkt/pilarka-elektryczna-2400-w-nac-5902067855324.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.08.2024 o 09:13, henrykow napisał:

Myślałem na pierwszą ale trochę krótka. Druga, pierwszy komentarz to taki że więcej naciągania łańcucha niż pracy. Trzecia piła ok ale cenowo już podchodzi pod Makite lub używanego sthila i właśnie nie wiem co zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, gutozaur napisał:

Myślałem na pierwszą ale trochę krótka. Druga, pierwszy komentarz to taki że więcej naciągania łańcucha niż pracy. Trzecia piła ok ale cenowo już podchodzi pod Makite lub używanego sthila i właśnie nie wiem co zrobić.

Ale że jak krótka? Nie rozumiem co masz na myśli.

Co do tej drugiej to nie słuchaj się jakiś pseudo pilarzy którzy nie umieją posługiwać się poprawnie sprzętem bo niczego w sumie nie kupisz. Tak naprawdę to łańcuch naciągasz raz na jakiś czas to zależy co tniesz i ile.

Trzecia propozycja może podchodzi cenowo pod Makite ale i tak jest tańsza a na pewno części zamienne są o wiele tańsze niż u Makity.

Lepiej kup coś nowego niż używanego bo nigdy nie wiesz jak ta maszyna była wcześniej eksploatowana i przez kogo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...