Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zabezpieczenie elewacji przy dachu "prawie" bezokapowym


loos

Recommended Posts

Cześć, 

Próbowałem szukać ale nieskutecznie, chyba że poratujecie linkiem do postów (dzięki), 

Kończymy na zimę SSO dom z użytkowym poddaszem - dach dwuspadowy, wstawimy okna i chcemy zrobić ocieplenie (styro). Rynna będzie wystawać poza ocieplenie aby nie robić rynien ukrytych, jak zabezpieczyć styro/siatka/klej aby tynk położyć po zakończeniu budowy i zagospodarowaniu terenu ? przy dachu "prawie" bezokapowym na elewację będzie częściej padać / zacinać. Jakiś specjalny klej "wodoodporny" a po 2-3 latach tynk silikonowy ? czy jak to powinno wyglądać aby nie niszczała elewacja ? 

 

dzięki :) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Zapanowała dziwna moda na budowę domów z dachami bez okapów. Konsekwencją są zawilgocone ściany na których pojawiają się brudne zacieki a po jakimś czasie zielone glony. Ten czas uzależniony jest od jakości zastosowanego tynku. Tynki zawierają środki biobójcze które niestety z biegiem czasu ulatniają się. Teoretycznie wszystkie kleje są wodoodporne co nie znaczy że nie nasiąkają wodą. Można zostawić ścianę nie pokrytą tynkiem ale warstwę zbrojoną siatką należy pomalować podkładem. Jeżeli czas pomiędzy pomalowaniem podkładem a położeniem tynku jest dłuższy niż pół roku czynność należy powtórzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...