Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki moduł do sterowania żaluzji wybrać


Recommended Posts

Cześć, 

Zdecydowałem się na żaluzje fasadowe ze sterowaniem kablowym. Na etapie elektryki przygotowaliśmy puszki kieszeniowe i chcemy teraz zainstalować moduły wifi. Zastanawiam sie co wybrać żeby było to przyszłościowe pod dalszą rozbudowę i miało dobra aplikacje mobilną i wsparcie techniczne.
Znalazłem takie rozwiązania jak: BleBox, Supla, Shelly. Ma ktoś rozeznanie/doświadczenie z ktoryms tych systemów? Będe wdzięczny za kazda wskazówkę.

Pozdrawiam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Niestety, ale urządzenia tuya po wifi w przypadku odcięcia od chmury staja się zwykłym przyciskiem do papieru i wymagają zmiany softu, co często wiąże sie z wylutowaniem układu lub nie jest po prostu możliwe.

Natomiast urządzenia zigbee możemy bez problemu zmusić do działania z naszym systemem. Wifi nie polecam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

To nie jest do końca prawda, bo nie we wszystkie urządzenia da sie wgrać ten soft. Do tego często podczas zakupów z ali nie jesteśmy w stanie stwierdzić jaki układ tam siedzi i czy nie będzie wymagał wymiany żeby wgrać jakieś esp easy, czy rzeczoną tasmotę.

Więc NIESTETY, nie masz racji.

Edytowane przez gregos11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to zajmuj się dalej. Tą specyfikacje oczywiście znajdziesz na ali, podczas zakupu produktów z promocji. Sam sprzedawca nie wie co dokładnie sprzedaje, no ale wiesz lepiej, to o czym mamy rozmawiać?

Jeszcze do niedawna nie było softu na popularnego "bekena" który wyparł inny popularny układ. Nie wszystko da sie bez problemu przeflashować, no ale zajmujesz sie tym od 15 lat, wiec co ja mogę powiedzieć?

 

Uparcie próbujesz podtrzymać swoją rację, mi nie pozostaje nic innego jak zakończyć dyskusję, bo nie ma sensu.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
W dniu 13.09.2024 o 08:32, gregos11 napisał:

nie polecam,

Absolutnie się zgodzę z kolegą , lepiej coś co jest oparte na technologii MESH np. z-wave ( drogi ale stabilny) czy zigbee ( tańszy ale mniejszy zasięg na dodatek wchodzi w zakres WiFi 2,4 GHz więc potencjalne większe zakłócenia, z-wave to 868 Mhz )  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...