Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Muzyka w domu, jaka instalacja?


mww

Recommended Posts

A może po prostu dałoby radę rozprowadzić z amplitunera kable na kilka głośników i umieścić je tam gdzie się chce, a co do sterowania to mieć trzy piloty w każdym pomieszczeniu do tego samego urządzenia. Jeżeli nie będą działały drogą radiową to zrobić je przez kable - najlepiej zlecić to jakiemuś majterkowiczowi - zapaleńcowi, co to lubi dłubać się w elektronice. Na mój rozum powinno działać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daria, o tych pilotach radiowych myślałam, ale podobno są strasznie drogie. Bogus coś mówił o tańszych ale musze sprawdzić. Problem jest też w odtwarzaczu MP3 takim centralnym - salonowym. To, co mi pokazywali kosztowało straszne pieniądze. Ale musze jeszcze poszperać, nie chce mi się wierzyć, że nie ma takich za normalne pieniądze.

 

Wojtek, masz rację, ale nie każdy luksus jest kaprysem. Dla mnie luksus to wygoda. Taka już wygodnicka jestem :wink: Uważam, że budowa domu to niepowtarzalna okazja, żeby tak wszystko zaplanować i zrobić żeby max. tej wygody sobie zapewnić, w ramach możliwości fin. oczywiście. W gotowym domu, czy mieszkaniu jest jak jest i większości (w tym mnie również) nie chciałoby się kuć, przewiercać, wymyślać.

Każdy jest inny i inne też ma priorytety. Dla jednych głupota i wymyślanie, dla drugich rzecz wysoce pożądana, tak to już jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez myslalem o wspolnym odtwarzaniu muzyki (radia) w kilku pomieszczeniach, ale mi przeszlo bo:

1. W praktyce nie wszyscy oprócz mnie w domu chcieliby słuchać tego samego co ja

2. Sterowanie glosnoscia w jakies nieskomplkowanej wersji wymagalo by jej regulacji naraz we wszystkich pomieszczeniach i jak bym chcial zrobic glosniej w lazience to moglbym przedobrzyc z glosnoscia w pokoju

 

Rozwiazanie: kupilem sobie male radio do lazienki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w kazdym pomieszczeniu PC, gdzies server, ladnie je zsieciowac. do Tego monitorek LCD, i same korzysci... nie tylko mozliwosc sluchania MP3, ale i bedziesz mogla sobie poczte sprawdzic, siedzac w wannie :D czyc to nie cudowne ? :). Albo pozakladac dodatkowo kamerki, i z kazdego miejsca w domu mozesz sprawdzac co robia dzieci, czy pies. A jesli bys sie zdecydowala jeszce na "programowalna instalacje elektryczna" to juz wszytsko bys mogla robic :D

 

Cenowo nie tak strasznie by wyszlo, kompy nie musza byc jakies tam super szybkie, jedynie LCD'ki troszke kosztuja, ale tanieja :D, a na razie mozna jakas stara 14" katodowa, na allegro za grosze mozna kupic :wink:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qrcze, ja mam alergię na kabelki. Zajmuję się nimi tylko teoretycznie i tylko wtedy kiedy muszę. Wasze pomysły dałam mężowi, niech siedzi, sprawdza i kombinuje. Jak już to wszystko obmyśli to zrelacjonuję jak wyszło, co i za ile.

Ogrzewany podjazd z wjazdem do garażu jak najbradziej - o rynnach zapomniałam. Nad ogrodem myślę. Ogrzewanie mam elektryczne, akumulacyjne, z całą masą sterowników. Jeszcze się nie nauczyłam które do czego i jak się programuje.

Za to jak już zalegnę w tej wannie, albo przed kominkiem z książeczką, winkiem, cichą muzyczką, a żadne kable mi nie będą znikąd wystawać, wszystko będzie się robić samo..., ale się rozmarzyłam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym jednak poszedł w kierunku wiezyczki z mp3 w każdym pomieszczeniu. Zrobienie kopii kilku ulubionych płyt w mp3 i zapakowanie ich do magazynku wieży (a w dzisiejszych sprzętach jest to min 5, czyli około 60 CD) daje i ogromną ilość muzy i minimalny koszt. Przecież płyta CDR kosztuje 1,- zł. A jakbym chciał posłuchać wyjątkowo jakieś innej płyty, to w moim przypadku i tak czas na jej zabranie do łazienki byłby znikomy w porównaniu z czasem szykowania się do kąpieli: sterta kanapek, skrzynka piwa, książka, gazeta no i .... płyta CD.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...