Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Alina


Alina Martuś

Recommended Posts

2 minuty temu, Alina Martuś napisał:

Mam dylemat😔chciałabym zmieścić na jednej ścianie piecyk koza i schody drewniane młynarskie. Wyliczyłam , że dam radę je umieścić w odległości od pieca  jakieś 60 cm w pionie i w poziomie . Mam zamiar je zaimpregnować przeciwogniowo. Tylko mam przeczucie , że te 60 cm nie wystarczy i impregnat też może nie wystarczyć... Bardzo proszę o pomoc. Czy te 60 cm wystarczy czy nie ryzykować i zrobić właz składany? Szukam rozwiązania dla wygodnego wchodzenia i schodzenia gdyż muszę wtargać na strych dość nieporęczne i duże przedmioty, a także będę tam wchodzić dość często. To dom letni , palimy w obecnym kominku tylko kilka razy w roku. Remont zaczynam w tym tygodniu...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Schody ci się nie zapalą, jeżeli o to pytasz. (Oczywiście jeśli będziecie normalnie użytkować kozę, a nie np. robić jakieś eksperymenty z paleniem przy otwartych drzwiczkach, rozbudowanymi radiatorami na rurze spalinowej itd. - bo różne rzeczy ludzie potrafią wymyślać i wtedy nigdy nie ma gwarancji, że coś nie pójdzie nie tak ;))

Ewentualnie schody mogą się trochę powyginać/wypaczyć jeżeli wskutek działania ciepła z kozy się rozeschną. Ale w domku rekreacyjnym takie drobne defekty estetyczne są chyba do zaakceptowania (a zresztą wcale nie powiedziane, że na pewno powstaną). Jeśli jesteś paranoiczką i mimo wszystko się boisz, nie daje ci to spokoju, to zawsze możesz zamontować osłonę/ekran między schodami a kozą, np. z blachy albo - jeszcze lepiej - z płyty krzemienno-wapiennej (to taki materiał, z którego się buduje obudowy kominków, możesz ją otynkować cienkowarstwowo albo po prostu zaciągnąć klejem do płytek i pomalować).

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

Dzięki za odpowiedź.

W sprawach ognia trochę paranoi nabyłam. Kiedyś na piecu elektrycznym kaflowym zapaliły mi się ciuchy. O mały włos nie straciłam dzieci. Dlatego teraz bardzo ostrożnie podchodzę do tematu ognia. W obu domach trzymam małą gaśnicę. Zrobię tak jak mówisz ekran chyba z blachy. Mocowanie zrobię tak , żeby ją ściągnąć na lato. Hm, ale blacha się przecież  nagrzewa...

Moja paranoja po przygodzie z piecem dotyczy samozapłonu. Wybieram wermikulit. 

Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...