Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Izolacja fundamentów połozonych czesciowo w glinie


dang3r

Recommended Posts

Siema, jestem na etapie korytkowania ław fundamentowych. Okazało się, że dolna połowa ław będzie w glinie. Dodam, że woda gruntowa mi nie grozi a jedynie opadowa.
Planowałem dać izolację poziomą na ławę i później pionową w górę bloczków fundamentowych... Ale boję się, że glina na spodzie niezaizolowanej ławy może powodować w przyszłości jakieś problemy - że będzie tam stała woda.
1. Drenaż opaskowy jakbym zrobił to może po czasie się zamulić gliną tak?
2. Izolacja fundamentów chyba też nie jest niezniszczalna i zbiegiem czasu stojąc w wodzie zacznie niszczeć?
3. Jeśli będzie tam stała woda opadowa to po słupach może chyba wychodzić mi wilgoć?
4. Odprowadzenie wody z rynien coś da? Okap będę miał ok 70 cm
5. A może póki mam zrobiony wykop to zrobić świdrem już po wylaniu law w kilku miejscach odwierty? Może by się okazało, że przewiercę się przez warstwę gliny?
6. Rozumiem, że opaska ze żwirku w okól domu to strzał w kolano i lepiej, po prostu zrobić podsypkę z byle piasku i posadzić trawę?
7. Czym zasypać ściany i ławy od zewnątrz? Piachem z gliną czy unikać gliny?
8. Może zalać ławy w folię hydroizolacyjną? Dałoby się z tego zrobić ciągłość izolacji w pionie? Przetrwa to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Wszystko można zbudować, tylko potrzeba pieniędzy. Budynki wybudowane w rejonie Los Angeles/Inglewood w południowej Kalifornii. Uzyskaj raport o glebach od firmy geotechnicznej. Poproś ich, aby wykonali kilka przypadkowych odwiertów na terenie budowy, poproś ich o podanie nośności gruntu oraz zaleceń dotyczących fundamentów. Uważaj, jeśli nie zrobisz tego dobrze, otrzymasz dużo rozliczenia. Pamiętaj, że mokra, ekspansywna gleba równa się błoto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.10.2024 o 14:37, nehhet napisał:

Wszystko można zbudować, tylko potrzeba pieniędzy. Budynki wybudowane w rejonie Los Angeles/Inglewood w południowej Kalifornii. Uzyskaj raport o glebach od firmy geotechnicznej. Poproś ich, aby wykonali kilka przypadkowych odwiertów na terenie budowy, poproś ich o podanie nośności gruntu oraz zaleceń dotyczących fundamentów. Uważaj, jeśli nie zrobisz tego dobrze, otrzymasz dużo rozliczenia. Pamiętaj, że mokra, ekspansywna gleba równa się błoto.  https://100001.onl/

I got this,...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...