Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Docieplenie sufitów podwieszanych a instalacja elektryczna (Duży Problem)


Recommended Posts

Witam,

Dzisiaj zadzwonił elektryk mówiąc, że nie wie jak zamocować oświetlenie sufitowe (oczka, listwa led, niedługo w 1 pokoju też głośniki sufitowe). 

 

Problem jest taki, że mam mieć docieplenie celulozą. Dom parterowy, docieplenie tylko sufitów. Dach nieogrzewany. 

 

Teraz podzwoniłem po wielu ludziach "z branży" i pytałem co robić, bo jak zabezpieczyć te kable, jak montować puszki a potem głośniki (kiedy już będzie celuloza) czy wymieniać zepsute oczka w przyszłości, kiedy wszędzie będzie celuloza i nie wiele mi pomogli. Jak to uszczelnić? Przecież to będzie się sypać na głowę. Dom parterowy i nie użytkowe poddasze.

 

Czy jest jakiś magiczny sposób jak to robić, czy po prostu się nie da i wybrać np. wełnę mineralną? Sufity są już w połowie pomieszczeń przykręcone do stalaży.

 

Pomożecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak w przypadku głośników bo mają inne rozmiary, ale są specjalne puszki pod oświetlenie. Można używać kołpaków dystansowych (raczej do wełny), oczek sufitowych czy samych puszek do płyt GK.

Osobiście wybrałbym jednak wełnę, niż celulozę. Wtedy na pewno nic nie będzie się sypać na głowę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukał bym puszek pod oświetlenie jak mówi qropatwa. Co do gośników to nie pomogę ale najlepszym sposobem byłoby najpierw wykonać montaz tej elektroniki a potem dopiero sypać ocieplenie. Wtedy unikniesz ewentualnych problemów z osypującą się izolacją. 
Jeżeli chodzi o samo ocieplenie to mozesz też rozwazyć np. Granulat skalny do nadmuchu Granrock Super. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...