Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Dlaczego bezpieczniki w zewnętrznej skrzynce elektrycznej się wyłączają?


Recommended Posts

Wyłączające się bezpieczniki - Skrzynka elektryczna zewnętrzna

27.09.2024 podczas gdy nikogo nie było w domu wyłączy się bezpieczniki (16 A - zdjęcie) w skrzynce przed domem, włączyłem je. Dziś 08.10.2024 pojawił się ten sam problem ale w nocy jak wszyscy spali. Bezpieczniki w domu się nie wyłączyły. Mieszkam już tam 3 lata i nie było wcześniej takich sytuacji. Co może być przyczyną?
spacer.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, henrykow napisał:

Wadliwy bezpiecznik albo jakaś zwara w instalacji np myszki sobie podgryzają kabelki. Zgłoś problem do ZE niech sprawdza to zabezpieczenie.

Wszystkie 3 bezpieczniki w tym samym czasie? Enea była i sprawdziła tylko dolne bezpieczniki gdzie nie mam dostępu, górne ocenili, że za słabe. W rozdzielni w środku domu żaden bezpiecznik nie był wyłączony.

IMG_20241008_165224.jpg

IMG_20241008_165230.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co obstawiamy żaby i czekamy czy sytuacja się nie powtórzy. Dwóch elektryków potwierdziło, że może wyłączyć bezpieczniki w skrzynce na dworze jak w rozdzielni upiekło żaby. Zatkałem otwór arot-a, żeby nie wchodziły. Jeśli tematy się nie powtórzy, to były żaby, jak się powtórzy, to będziemy szukać dalej.

IMG_20241008_190600.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, atb666 napisał:

Póki co obstawiamy żaby i czekamy czy sytuacja się nie powtórzy. Dwóch elektryków potwierdziło, że może wyłączyć bezpieczniki w skrzynce na dworze jak w rozdzielni upiekło żaby. Zatkałem otwór arot-a, żeby nie wchodziły. Jeśli tematy się nie powtórzy, to były żaby, jak się powtórzy, to będziemy szukać dalej.

IMG_20241008_190600.jpg

O co chodzi z tymi żabami?

3 godziny temu, atb666 napisał:

Mam 10 kW

Nie chodziło mi o moc tylko o rodzaj, napowietrzne czy ziemne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, atb666 napisał:

2 Żaby były upieczone w rozdzielni w domu. To chyba była przyczyna wyłączonych na zewnątrz w skrzynce bezpieczników. Przyłącze ziemne.

Czyli od początku nie przedstawiłeś pełnego obrazu sytuacji a teraz to wiele wyjaśnia. W tego arota mogłeś psiknąć pianką, skutecznie uszczelni go tylko dziwi mnie skąd tam mogły wziąć się żaby czy od skrzynki ZK aż do domu masz tego arota?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, henrykow napisał:

Czyli od początku nie przedstawiłeś pełnego obrazu sytuacji a teraz to wiele wyjaśnia. W tego arota mogłeś psiknąć pianką, skutecznie uszczelni go tylko dziwi mnie skąd tam mogły wziąć się żaby czy od skrzynki ZK aż do domu masz tego arota?

Żaby znaleźliśmy dopiero dziś koło 19, po zdjęciu przez elektryka osłony rozdzielni. Nie wiedziałem o nich wcześniej. Nie chcę pianki, bo jakbym chciał jeszcze coś przeciągnąć, to łatwiej wyjąć rękawiczkę. Arot jest tylko w ścianie, między rozdzielnią, a dworem.

IMG_20241008_195716.jpg

IMG_20241008_195725.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...