Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki to rodzaj mocowania głowicy termostatycznej do grzejnika?


DaroDaro

Recommended Posts

Dzień dobry,

Mam typowy problem z grzejnikiem tzn. nie grzeje. Grzejnik odpowietrzony wiec najbardziej prawdopodobną przyczyną jest kamień w trzpieniu zaworu grzejnika. Niestety nie wiem jaki to jest rodzaj mocowania głowicy termostatycznej do grzejnika i w związku z tym nie wiem jak ją odkręcić. Czy ktoś wie jaki to rodzaj mocowania i jak ją odkręcić? (oczywiście bez odkręcania całego zaworu). Głowica termostatyczna jest marki Comap.

 

termostat.png

 

Podrawiam i dziękuję za pomoc.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

wyciąłem element-nakrętkę, którą trzeba odkręcić. Normalnie w prawo (patrząc oczywiście od strony głowicy). Naszło tam pewnie trochę kamienia i może stawiać opór. Mały klucz do rur będzie potrzebny + ewentualnie WD40.

Trzpień zaworu się pewnie zaciął i trzeba go rozruszać.

Taka jest moja koncepcja (sprawdzona).

Pozdrawiam

T-stat.jpg

Po odkręceniu kombinerkami wysuwasz wciśnięty i zacięty trzpień zaworu, który trzeba rozruszać i wyczyścić. Potem, po wyczyszczeniu gwintów nakręcasz wyczyszczoną głowicę nastawioną na pełne otwarcie - już ręką.

Edit.

Sorry, napisałem odkręcasz w prawo, oczuwiście nie w prawo tylko w lewo - normalnie, jak każdą normalną śrubę

Edytowane przez Wojtek_796
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...