Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

YTONG NAJTAŃSZY???


Recommended Posts

Ludzie, zwariowałam... Na wiosnę ruszamy z budową a ja ciągle sie miotam przy ostatecznym wyborze materiału.. Co rozmowa z kolejnym budowlańcem , to co innego słyszę. Najpierw mnie namawiali na BK z Rurki, potem usłyszałam, że nie ma jak poroton, a najnowsze informacje to takie ,że ściana z YTONGU będzie najtańsza w ogólnym rozrachunku, bo tynki itd itp... Co o tym myslicie? Zależy mi na matreiale, który będzie dobrze izolował (tak, wiem juz ,że to kwestia ocieplenia) no i żeby nas nie zrujnowało finansowo. Wiem, że nikt nie poda mi recepty, ale może coś podpowiecie, bardzo proszę!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 62
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Nie daj się wpuścić w marketingowe maliny.

 

Być może kiedyś coś zaoszczędzisz na tynku ale porównaj ile na początku przepłacisz za konstrukcję w porównaniu ze "polskim" BK.

 

Zastanów się albo lepiej zapytaj ile tynkarz Ci (Tobie konkretnie a nie komuś kto słyszał że jest taniej) odpuści za ścianę z Yt.

 

I może się okazać, że jest własnie tak jak w tytule.

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, zwariowałam... Na wiosnę ruszamy z budową a ja ciągle sie miotam przy ostatecznym wyborze materiału.. Co rozmowa z kolejnym budowlańcem , to co innego słyszę. Najpierw mnie namawiali na BK z Rurki, potem usłyszałam, że nie ma jak poroton, a najnowsze informacje to takie ,że ściana z YTONGU będzie najtańsza w ogólnym rozrachunku, bo tynki itd itp... Co o tym myslicie? Zależy mi na matreiale, który będzie dobrze izolował (tak, wiem juz ,że to kwestia ocieplenia) no i żeby nas nie zrujnowało finansowo. Wiem, że nikt nie poda mi recepty, ale może coś podpowiecie, bardzo proszę!!!

 

Pewnie rozpętam burzę, ale... sąsiad wybudował z Ytonga (chyba 36). Po pierwszej zimie ścianę zachodnią - tą narażoną najczęściej na wiatr ocieplił styropianem...

 

Grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może maxik ceramiczny? :-)

Nie martw się, każdy przez to przechodzi i większość ludzi jest zadowolonych ze swojego wyboru. Chociaż ciągle toczą sie boje zażarte na "przegadanie" i oczywiście argumenty :-)

BabaB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monka, zazdroszczę decyzji. Ja ciągle się miotam i zaczyna mnie to męczyć. a w takim momencie łatwo u mnie o decyzję pt. niech to szlag trafi budujemy z czegokolwiek!!! Ale to chyba nie najlepsze wyjście :wink: Zaczynam skłaniać się do porotonu ale wcale nie jestem na 100% przekonana, że dobrze robię.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktos zna moze jakis kalkulator, w ktory moznaby sobie liczyc cos na tej zasadzie:

wpisuje ile warstw, jaka powierzchnia muru i dachu

ustalam grubosci warstw

ustalam material na wartswy

ustalam ceny materialu

 

wychodzi mi cena za material sumarycznie + wsp. U

 

Moze ktos ma cos takiego w excelu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...