Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

YTONG NAJTAŃSZY???


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 62
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Porotherm. Porotherm, to ceramika produkowana na bazie gliny, trocin i innych dodatkow. Nie jest to zatem ta sama tradycyjna ceramika.

Sciana jednowarstwowa tej samej grubosci jest gorsza pod wzgledem cieplnym od betonu komorkowego. De facto Wienerberger nie wykonal badan na wspolczynnik U dla sciany, wiec parametry, ktore porotherm podaje tak naprawde nie sa sprawdzone i potwierdzone...

Ale jesli chodzi o warstwowa sciane z porothermu, to jest okay, ale chyba bedzie drozsza od opcji silikat plus docieplenie.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prowadzenie instalacji w porothermi ma sens tylko jesli sie ja schowa w tynku. Wykonywanie wszelkich bruzd jest klopotliwe. Pustaki sie po prostu krusza i lamia.

Najlatwiej wykonac bruzdy w betonie komorkowym.

Jest jeszcze jeden "genialny" wynalazek Silki otwory instalacyjne w bloczkach. W tym przypadku, to sadze, ze jest to zupelne nieporozumienie.

Nigdy nie widzialem ekipy elektrycznej podczas budowy stanu surowego.

Elektryk jest wrecz niepozadany.

Watpliwa jest tez prostota wkladania w srodek przewodow lub kabli.

Jednym slowem przyznalbym temu geniuszowi "zlota maline" za taki wynalazek. Brak slow i wstyd, zeby taka firma wypuszczala taki bubel...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewa, wybierając ścianę uważaj na koszty wykonawstwa.

 

Ścianę z maxa czy suporeksu ocieploną styropianem zrobi "każdy" i przy minimum nadzoru jej nie popsuje.

 

Jeśli wybierzesz technikę jednowarstwową musisz wziąć fachową czyli droższą ekipę, która rozumie o co chodzi, a jest tam sporo śliskich miejsc - p. ten sąsiad co ocieplał Ytonga.

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktos zna moze jakis kalkulator, w ktory moznaby sobie liczyc cos na tej zasadzie:

wpisuje ile warstw, jaka powierzchnia muru i dachu

ustalam grubosci warstw

ustalam material na wartswy

ustalam ceny materialu

 

wychodzi mi cena za material sumarycznie + wsp. U

 

Moze ktos ma cos takiego w excelu?

 

zapomniałeś o oknach, na których masz największe straty. I U diabli biorą ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mieszkam w domu z ytonga 3rok ściana 36,5cm, dach ocieplony wełną 18cm i poprzecznie 5 cm. Jestem super zadowolony - rachunki za gaz małe, i cieplutko w domku. Więc to nie chwyt marketingowy tylko prawda. Pamiętajcie że ytong jest materiałem ze Szwecji gdzie panują gorsze warunki niż u nas. Ważne żeby murarze nic nie spartaczyli

Pozdrawiam Maciej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy sciana konstrukcyjna z BK moze byc gr.18cm.Chce taka zrobic zamieniajac silikat 18cm.W Muratorze 09/2004 jest porownanie kosztow scian i wlasnie jest tam sciana konstrukcyjna z BK18 600.Czy ktos ma takowa.Jak wowczas rozwiazac problem nadprozy?? Ksztaltki produkowane sa o min.szerokosci 24cm :o Dom parterowy z drewnianym stropem chyba wytrzyma??!! :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie zapomnialem o oknach, po prostu zakladam ze okna sa w kazdej wersji takie same wiec ich wplywa na sciane jest z gory ustalony

Ponawiam pytanie, nikt nie ma takiego programu/arkusza?

To moze powiedzcie mi jak to sie liczy, tzn styropian ma jakis-tam U, pustak jakis inny, i co - wyciaga sie srednia, sumuje, proporcja zwiazana z gruboscia czy jak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Najpierw mnie namawiali na BK z Rurki, potem usłyszałam, że nie ma jak poroton, a najnowsze informacje to takie ,że ściana z YTONGU będzie najtańsza w ogólnym rozrachunku, bo tynki itd itp... Co o tym myslicie?

 

Wybudowałem dom z YTONG-a 40 cm, więc myśle że jestem w miarę uprawniony do odpowiedzi. Materiał mi się podobał od zawsze i zawsze byłem zwolennikiem ściany jednowarstwowej. Warunki ciepłej ściany jednowarstwowej spełniał wówczas jedynie YTONG. Dzisiaj jest juz na rynku polski beton komórkowy 36,5 cm o bardzo zbliżonych parametrach, tańszy o jakieś 20-30%. Wybór należy do Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Najpierw mnie namawiali na BK z Rurki, potem usłyszałam, że nie ma jak poroton, a najnowsze informacje to takie ,że ściana z YTONGU będzie najtańsza w ogólnym rozrachunku, bo tynki itd itp... Co o tym myslicie?

 

Wybudowałem dom z YTONG-a 40 cm, więc myśle że jestem w miarę uprawniony do odpowiedzi. Materiał mi się podobał od zawsze i zawsze byłem zwolennikiem ściany jednowarstwowej. Warunki ciepłej ściany jednowarstwowej spełniał wówczas jedynie YTONG. Dzisiaj jest juz na rynku polski beton komórkowy 36,5 cm o bardzo zbliżonych parametrach, tańszy o jakieś 20-30%. Wybór należy do Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybudowałem dom z Ytonga bo podobała mi się dokładność tego materiału. To prawda że zostaje mało gruzu budowlanego ze względu na możliwość docinania, nie wiem jak jest z izolacyjnością cieplną bo nie mieszkam ale znjomi sobie chwalą jednocześnie narzekając troszeczkę na akustykę ale mam dom na dużej działce więc mnie to nie dotyczy. Co do materiału to mam zastrzeżenia co do sposobu transportu a właściwie wrażliwości na uszkodzenia i niechętne uznawanie reklamacji przez producenta. Podczas budowy okazało się też że zamki zastępujące fugę pionową nie schodzą się idealnie, początkowo myślałem że to złe wykonastwo i kazałem poprawić ale jak zauważyłem że szlifują bloczki i mają idealny poziom a fugi się nie schodzą to postanowiłem dać fugę pionową tj klej na zamek i wyszło ok tak że ogólnie rzacz biorac jestem zadowolony z efektu budowlanego. Inna sprawa że od strony ekonomicznej to uważam że nie jest to najlepszy wybór jak by nie liczyć cena jest zawyżona o jakieś 30% w porównaniu z innymi technologiami i to licząc tak jak chce ytong ścianę na gotowo. Nie uzyskałem oszczędności ani robocizny ( robota precyzyjna ) ani oszczędności na wykończeniu no może troszeczkę skorzystałem na powierzchni. Czy następny dom wybudowałbym z ytonga ? nie wiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

"Dzisiaj jest juz na rynku polski beton komórkowy 36,5 cm o bardzo zbliżonych parametrach, tańszy o jakieś 20-30%. Wybór należy do Ciebie."

Proszę o konkrety: który polski beton komórkowy ma te parametry (naprawdę, a nie w reklamówkach)?

Najgorzej, kiedy kompletny laik musi podejmować takie decyzje!!! Ratunku!!! :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...