Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

YTONG NAJTAŃSZY???


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 62
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

ktoś znajdzie w archiwum forum post w którym ktoś by żałował takiego wyboru stawiam skrzynkę piwa. :D

Freddy trzymam Cię za słowo :roll:

A tak BTW Ytong chwali się swoim BK odm 350. Przy ścianie 30cm u=0,3, co zaczyna mi sie podobać w kontekście ściany etapowej. NA pierwszy etap byłaby to wartość wystarczająca, a potem możnaby do tego dokleić te 15-20cm styro żeby mieć ciepło na lata :lol: Ciekaw tylko jestem jaka cena tego wynalazku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My też jesteśmy zainteresowani tym tematem.

 

Na razie zastanawiamy się pomiędzy ścianą jendowarstwową z Ytonga 36,5 lub Porothermu 44 a ścianą dwuwarstwową BK 24 + styropian 15 albo Porotherm + Wełna.

 

Nie wiemy z kolei co wyjdzie taniej w ostatecznym rozrachunku.

Było by super, gdybyście mogli podpowiedzieć coś w kwestii cen.

 

A czasu mamy niewiele bo czekamy tylko do odwilży. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ignacy - to, że ktoś-gdzieś stworzył podwaliny :) to tylko marketingowy bełkot. Liczy się to, czy da się z tego materiału wybudować i co sie da wybudowac :)

Konkretnie: każdy BK powienien pływać w wodzie bo mają gęstość od 350 do

600 kg/m3 (a woda ma 1000 kg/m3). Nasiąkać bedzie każdy, ale raczej nie tak, żeby utonął (pod warunkiem że kawałek jest odpowiednio duży - np. kostka 1 dm3).

 

KvM pisał o BK odm. 350 - ja bym w to raczej nie szedł: i tak odm. 400 nie jest szokująco wytrzymała na ściskanie :), więc 350 bedzie jeszcze słabsza - a przecież np. drzwi tez w tym trzeba osadzić na trwale ... A juz ściana grubości 30 cm - choć byłaby OK ze względu na izolacyjność cieplną, to nośność może mieć o ok. 25% gorszą od ściany 36.5 cm z odmiany 400.

FREDY - może i Max+wełna jest OK, ale z BK jednowarstwowo buduje się naprawdę szybko: duże elementy i tylko 1 warstwa. Ilu ludzi zbudowało dom z Takimi ścianami jak proponujesz w ciągu 1 roku i się wprowadziło ? Tylko nie pisz że jest to możliwe - powiedz tylko ilu i jak długo jeszcze mieli wilgotno w domu i musieli go na przestrzał wietrzyć ?

A potem "rzeźbienie" bruzd instalacyjnych w BK to różnica w stosunku do twojej propozycji, gdy trzeba wycinać bruzdy szlifierką w Maxie

 

pozdr - Krzysiek (mieszka w BK - 1-w)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki że tak napisałem, ale w praktyce po prostu trzeba iść do hurtowni/sklepu/dealera, powiedzieć ile Ci trzeba materiału, wziąć ofertę, wytargować ile się da -> i wtedy wiesz ile "wyjdzie" za materiał. Ten sam zestaw czynności przy kontakcie z ekipą/firmą budującą, z tym, że tu jeszcze musisz wiedzieć, że to nie partacze i potrafią scianę 1-w z BK wybudować.

No i sprawa ważna - nie twierdzę że to ma być Ytong - jest parę firm co oferuje bloczki BK do murowania na cienkie spoiny (czyli o wystarczająco dokładnych wymiarach) - a tam-takie ściemy że Ytong ma wszystko najlepsze i gwarantowane - to :)

 

powodzenia ! - Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...

Witam!

W poprzednich postach pisaliście, że polski BK o podobnych parametrach jest od YTONGA 20-30% tańszy. Wszedłem na strone solbetu i ytonga i porównałem ceny bloczków odmiany 400: 36,5 (ytong) oraz 36 (solbet) :

 

cena brutto za m2:

 

YTONG: 96,00 zł

SOLBET: 87,11 zł

 

Z tego wychodzi, że YTONG jest drożyszy tylko o 10%. Dla kogoś może to być oczywiście aż 10%, ale różnica nie jest już tak duża. Pewnie można znaleźć tańszy BK od solbetu, ale to właśnie on mam podobne parametry do ytonga. Co o tym sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ytong to kaszana

 

juz niedlugo beda produkowac bloczki chyba o gestosci 100kg/m3

zeby tylko moc w broszurkach rewklamowych wypisywac bzdury

 

teraz sie reklamuja ze ich sciana ma wsp 0,23

niech mi ktos powie jaka to sciana ??

czekam

 

a inna najpopolarniejsza ma miec U=0,29 tez czekam jaka to sciana?

chyba w najlepszym przypadku jest to ten wyrob o gestosci 400kg/m3

ktory nadaje sie raczej tylko na poddasze

a eni na sciany nosne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

leon - ta sciana co ma U=0.23, to sciana z odm. 400 grubosci 42 cm, a ta co 0.29 - grubosci 36.5 cm.

Bazujac na tych danych mam zbudowany z ytonga 36.5/400 domek, dla ktorego bilans cieplny wykonywalem w oparciu o zalozenie ze jest 0.29.

Wyniki zuzycia ciepla sa mniejsze niz zakladane, a wiec nie mam powodu sądzić że BK z Yonga nie spełnia deklarowanych wymagań.

 

Inaczej mówiąc: leonie wybuduj cos wreszcie a nie zamęczaj ekipy teoriami diabli-wiedzą-skąd :)

A tak w ogóle to mógłbyś się o budowaniu dowiedzieć wiele, gdybyś nie tylko wymyślał nowe rzeczywistości [głównie na forum], ale i czasami na fachową książkę lub gazetę pare groszy wydał :)

pozdrawiam - Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A i jeszcze jedno. porównuj raczej ceny po rabatach uzyskanych w składzie budowlanym a nie katalogowe. Te z cenników są z reguły mocno zawyżone aby dać pole do popisu hurtowniom przy dawaniu rabatów.;-)

Nie wiem jak solbet ale w przypadku ytonga może powalczyć o 13-17 % rabatu. Tak było u mnie w zależności od rodzaju kupowanych elementów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cena za m2 ytonga, którą podałem powyżej jest niestety ceną netto:( Tak więc cena brutto wyniesie 117,12 zł. Czyli katalogowo YTONG jest droższy o prawie 35 %

Poczatkowo planowałam budowę z Ytonga, ale przedstawiciel handlowy był nad wyraz "usztywniony",

mimo, ze okres był raczej "martwy", początek roku,

prawie nic nie udało mi sie wynegocjować, koszt ściany wyniósłby mniej więcej tyle, ile podajesz.

W Solbecie, po negocjacjach, koszt ściany wyniesie mnie 76 pln/m2 brutto,

z klejem, bez tynków oczywiście, wliczając koszt transportu (niemały :().

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyłączając się do ożywionej dyskusji chcę napisać że za m kwadratowy betonu komórkowego z prefabetu Lubartów z transportem na budowę zapłaciłem 70 zł brutto. Cena nie zawiera kleju. Taką samą cenę wynegocjował w hurtowni mój majster tyle tylko że za prefabet Zelisławice. Mi za Żelisławice dawali max 80 zł. Żadna hurtownia nie chciała zejść niżej. Teraz myślę że gdybym się nie pospieszył to mój majster mógłby dostać jeszcze lepszą cenę na Lubartów. Tak więc w porównaniu z Ytongiem ( 96 zł netto z klejem bez upustu, ale za to cena bez transportu: LOCO zakład) uważam , że nie wyjdę na polskim betonie komórkowym najgorzej. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko bądźmy wszyscy pewni że piszemy o tym samym: tzn. o BK odmiany 400, grubości 36.5 cm, do murowania ścian jednowarstwowych na cienkie spoiny - inaczej porównania nie mają dużo sensu. O ile wiem BK z Zelisławic jest zbliżony jakościowo do Ytonga (równe bloczki), co do innych - nie wiem.

 

pozdr - Krzysiek

PS żeby nie było wątpliwości - nie zamierzam nikogo namawiać na Ytonga - nikt mi za to nie płaci :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko bądźmy wszyscy pewni że piszemy o tym samym: tzn. o BK odmiany 400, grubości 36.5 cm, do murowania ścian jednowarstwowych na cienkie spoiny - inaczej porównania nie mają dużo sensu.

Zgadza się, a jeszcze dodam, że powinno się brac pod uwage czy polski BK 400 (gr. 36 cm.) jest na PW (pióro-wpust), czy nie,

bo ten bez PW ma inną cenę, niższą.

Ytong jest chyba tylko na PW.

 

Zaznaczę jeszcze, że wcześniej pisałam o bloczkach z Solbetu na PW, jeśli chodzi o trzymanie wymiarów jest OK, bloczki równiutkie.

 

Pozdr. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...