Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Pomysl na zabezpieczenie przed kradzieza


Gynk

Recommended Posts

Kilkakrotnie okradziono mi poprzednia budowe wiec tym razem chcialem zmniejszyc straty i nie dac szans zlodziejom. Zrobilem tak : teren budowy ogrodzilem siatka lesna z tzw otwarta petla tzn na jednym ze slupkow siatka zbiega sie ale nie styka . Brama rowniez jest elektrycznie podlaczona do calego obwodu . Podlaczylem dwa konce siatki do dzielnika napiecia tak ze przerwanie lub zmiana rezystancji wyzwala stary telefon komorkowy ktory wlasnie w przypadku takiej ingerencji dzwoni pod wskazany nr. Telefon z akumulatorem schowalem w slupku ogrodzeniowym . Koszt wykonania niewielki a spie jakos spokojniej .moze ktos z "alarmowcow" cos jeszcze podpowie ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie róbcie sobie jaj,chłopak ma dobry pomysł liczy na podobne a Wy mu kij w szprychy.To wg. Was tylko drut kolczasty fosa i grzechotniki??Wiadomo że jakie by to ogrodzenie nie bylo zawsze jast do sforsowania chodzi o to aby utrudnic lub uniemożliwic kradzież a takim rozwiązaniwm jest ten pomysł wg.bardzo dobry. :wink:

Ja u siebie mam"tylko"psa rasy "parada uliczna" :lol: i ogrodzenie szczelne z susznika z maszyny papierniczej, i co najwazniejsze dobrych sąsiadów jak do tej pory(odpukać)nie miałem "odwiedzin"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałeś przecinać siatkę??? :D , ale tak nie do końca? Rezystancja się zmienia? :wink: ciekawe

 

Zmieniać to ona sie na pewno zmieni, ale detekcja tych zmian (zakładam, że mówimy o wycięciu w siatce dziury a nie o jej całkowitym rozcięciu) wykonana w dodatku tak, żeby wykryć faktyczne zmiany a nie zakłócenia i szumy generowane przez taką było nie było ogromną antenę - trudne by to chyba było...

 

J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak , probowalem przeciac siatke , zmienia sie napiecie na bazie tranzystora ktory spolaryzowalem z jednej strony wlasnie ta siatka , gore dobralem tak zeby przeciecie kilku drutow dopiero zmienilo prog dzialania nie traktuje tego jak antene i nie moze byc mowy o detekcji bez detektora w ukladzie , brama jest zabezpieczona i wlaczona w obwod , mowimy tu o zabezpieczeniu placu budowy a nie domu , jak bede mial grzejniki to bede mial i alarm , chodzi mi o to zeby stal czy cement jak i pustaki czy wiezba dachowa nie "wyjechaly" z budowy , jak zadzwoni o 3.15 to...szabel w dlon i jade odciac conieco zlodziejowi zeby drugi raz nie przyszedl , na budowe mam jakies 10minut szybkiej jazdy (szczegolnie noca)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co Gynk jestem pod wrażeniem Twojego pomysłu, choć połowy (lub więcej) z tego co piszesz nie rozumiem :o :wink: .

Domyślam się, że jesteś elektronikiem lub "coś w okolicy" bo to co opisujesz to jakaś kosmiczna technologia.

Moim zdaniem pomysł super.

 

Jedno pytanie:

- mi np. powalili słupki na ziemię i weszli, ale chyba tylko turystycznie bo nic nie wzięli, a mogli :o . Czy w takim przypadku Twoje zabezpieczenie zadziała?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli siatka nie zostanie przerwana to nie zadziala , u mnie slupki mozna ewentualnie autem powalic , latwiej wejsc prowizoryczna brama . licze ze jednak cos sie przerwie jakby co , chcialem dac cienki druik na poczatku taki od tranformatora (ktos kiedycs juz pisal o druciku) ale uznalem ze jest ....za cienki :roll:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli siatka nie zostanie przerwana to nie zadziala , u mnie slupki mozna ewentualnie autem powalic , latwiej wejsc prowizoryczna brama . licze ze jednak cos sie przerwie jakby co , chcialem dac cienki druik na poczatku taki od tranformatora (ktos kiedycs juz pisal o druciku) ale uznalem ze jest ....za cienki :roll:

Weź pod uwagę, że siatka ma pewną upływność do ziemi i może się zdarzyć, że pomimo jej przerwania prąd w obwodzie może nadal płynąć.

Natomiast w przypadku drutu nawojowego do takiej sytuacji raczej nie dojdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

thalex , czy ty nigdy nie bawiles sie mostkiem rezystancyjnym ? ludzie podajcie lepszy i tani sposob , zakladajac ten temat chodzilo mi o udoskonalanie tego systemu lub inne sposoby a wy wszyscy (prawie) chcecie zrobic z tego sejf albo wpuscic tam desant z powietrza i udowodnic ze nie dziala , dzieki za wypowiedzi , chyba dalsze drazenie nie ma sensu . polska i polacy to specyficzny narod zamiast sobie pomagac wola rozpoczac dyskusje zupelnie nie na temat, cel - nieznany chyba ze satyswakcja wlasna jakim to jest sie madrym . Poprosze admina o zamkniecie tematu , tak bedzie prosciej .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie denerwuj się :wink: - nikt nie ma pewnie pomysłu na zabezpieczenie placu budowy (ja zresztą też nie- nawet o tym nie pomyślałem), nie angażując się w profesjonalny system alarmowy. Z drugiej zaś strony obrazowanie tematu w sposób czysto techniczny i rzucanie haseł typu kolektor, baza, emiter, upływność nic nie da na tym forum, bo jest to dla wielu abstrakcja (no może Zbych i nieliczni powinni być z tego wyłączeni).

Nie rozumiem jednego- masz już zabezpieczenie działki, więc dlaczego pytasz o inne pomysły? Ludzie chcą pewnie wykorzystać Twój pomysł, więc oddają go pod osąd, czy warto- stąd ich i moje gdybanie i pytania. Nie ma się czym denerwować. Proponuję dodatkowo zamieścić pytanie na http://www.elektroda.pl

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

thalex , czy ty nigdy nie bawiles sie mostkiem rezystancyjnym ? ludzie podajcie lepszy i tani sposob , zakladajac ten temat chodzilo mi o udoskonalanie tego systemu lub inne sposoby a wy wszyscy (prawie) chcecie zrobic z tego sejf albo wpuscic tam desant z powietrza i udowodnic ze nie dziala , dzieki za wypowiedzi , chyba dalsze drazenie nie ma sensu . polska i polacy to specyficzny narod zamiast sobie pomagac wola rozpoczac dyskusje zupelnie nie na temat, cel - nieznany chyba ze satyswakcja wlasna jakim to jest sie madrym . Poprosze admina o zamkniecie tematu , tak bedzie prosciej .

Nie wiem jak by miał wyglądać ten mostek, rezystancja siatki będzie się stale zmieniać nawet od powiewów wiatru.

 

To jest forum dyskusyjne i również ja nie rozumiem Twojego poruszenia, według mnie wszystko jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak , probowalem przeciac siatke , zmienia sie napiecie na bazie tranzystora ktory spolaryzowalem z jednej strony wlasnie ta siatka , gore dobralem tak zeby przeciecie kilku drutow dopiero zmienilo prog dzialania nie traktuje tego jak antene i nie moze byc mowy o detekcji bez detektora w ukladzie ,

 

Jesli to jest taki prosty dzielnik napięcia przełączający tranzystor, to przecięciu musi chyba ulec ładnych parę drutów...

 

I dla jasności: nie, ja sie nie czepiam, po prostu piszę o słabych punktach, które widzę. ALbo ustawiasz układ w równowadze chwiejnej, tak żeby reagował na minimalne zmiany rezystancji i wtedy on ci reaguje na wszystko łącznie z temperaturą, albo używasz go jako przełącznika i w tym momencie on reaguje dopiero na niemal całkowite przecięcie siatki.

 

J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...