Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt DOM POD JEMIOŁĄ 3 pracownia ARCHON


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 130
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Mi również podoba się takie obniżenie ale w dużych rezydencjach. Również wyrównaliśmy salon do jednego poziomu.

 

Macie rację, to rozwiązanie pasuje do dużo większych salonów. Trzeba będzie tylko w trakcie stawiania ścian podnieść drzwi tarasowe do poziomu pozostałych okien w budynku i taras; planuję zrobić taras z klinkieru brukowego na gruncie (IMO trwalej, taniej, solidniej), a podniesienie poziomu podłogi w salonie spowoduje konieczność podniesienia tarasu. To podroży wykonawstwo tegoż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
Kochani sympatycy Jemiołki , pochwalcie sie czy już budujecie.

Ja jeszcze z różnych wżnych powodów nie mogę rozpocząć.

A Wasze mury niech się pną do góry :D :D :D

 

No właśnie że się jeszcze nie pną :-? Właśnie jestem po wizycie w Wydziale architektury; łaskawcy od 5 miesięcy od złożenia wniosku o WZiZT nie dotknęli sprawy palcem. Biorąc pod uwagę niemoc urzędniczą nie przewiduję w tym roku rozpocząć prac :evil: Jadę na wczasy i %%%%$# budowanie. A co do Jemioły mam poważne wątpliwości czy to będzie ten projekt. Mały salon. Byłem ostatnio w domku pracowni Agrobisp (symb. WB-3463) w którym salon ma 25,8 m2 i wcale tych metrów nie widać. Jemioła natomiast ma bardzo robudowaną górę, a taka nam raczej nie potrzebna. Kurde coraz więcej wątpliwości... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie wpatruje się w rzuty jemiołki 3 (dzięki Renatko) i coraz bardziej mi sie podoba. Ponieważ już długo szuka i zawsze kończyło się odrzuceniem projektu z powodu zbyt dużej ilości koniecznych do wpowadzenia zmian, mam już wyrazńie sprecyzowane wymagania i świadomośc że żaden projekt gotowy nie spełni ich w 100%. I tak patrząć na jemiołę myśle sobie, że może tym razem już nie będę musiał dalej szukać? :)

Podoba mi się wiele rzeczy w tym projekcie, a za wybitne mogę uznać spiżarkę i rozwiązanie wentylacji grawitacyjnej.

 

Zmiany jakie bym wprowadził:

- wykusz klasyczny (trapez) i przesunięty na stronę jadalni,

- zamknięta kuchnia,

- u góry jakieś modyfikacje ścianek działowych, jescze nie wiem dokładnie jakie, ale da się to zrobić. Chiałbym powiększyć trochę łazienkę (lub przenieść gdzieś)

Powyższe zmiany to w sumie drobiazgi :)

Jeszcze się zastanawiam nad podniesieniem ściany kolankowej o jeden bloczek/pustak. Na pewno też zredukuję ilość okien połaciowych.

 

Jako wadę widziałbym wąski garaż (3 metry w środku), w sumie chciałem szerszy, no ale... nie można mieć wsztskiego :wink:

 

Też chętnie zobaczyłbym jaieś fotki z realizacji. Myślicie że kosztorys wg Archonu może być bliski prawdzie (surowy otwarty 125 tys., całkowity 280 tys.)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darpiot nie poddawaj sie , proszę. Ja rozumiem ,że jesteś rozżalony i pewnie wściekły na urzędasów , ale na projekcik też się gniewasz :wink: :wink: ,że wydaje Ci się od razu gorszy niż jest w rzeczywistosci.

Przyznam Ci się ,że obstawiałam na 100 % wybudowanie przez Ciebie Domu pod Jemiołą. No i miałabym towarzystwo w doli i niedoli :wink: :wink:

 

Na zbyt mały salon mam "lekarstwo" - przesuniecie ściany o 1 m (tej z drzwiami tarasowymi i schodami) , albo i dwóch przeciwległych (dłuższych) . I co o tym myślisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stuk jeżeli myślisz o przesunięciu wykuszu bardziej w strone jadalni to zauważ ,że wypadnie to na różnicy poziomów między jadalnią , a salonem. Będziesz wtedy musiał wyrównać te poziomy.

 

Na poddaszu w łazience zrobię pralnię , a z pokoju przyległego łazienkę z takim ładnym oknem. Ilość okien połaciowych również zredukuję. Uważam ,że przy tak dużych oknach balkonowych dodatkowe okna połaciowe są zbędne, zwłaszcza że mój domek bedzie usytuowany frontem od północnego zachodu , a więc tam w sypialniach z oknami balkonowymi od południowego zachodu będzie bardzo słonecznie.

 

Jeśli chodzi o koszty to ja mam nadzieję ,że kosztorys Archonu jest sporządzony z "górką" jeśli ktoś nie bedzie zatrudniał firmy , a tylko ekipy budowlane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darpiot nie poddawaj sie , proszę. Ja rozumiem ,że jesteś rozżalony i pewnie wściekły na urzędasów , ale na projekcik też się gniewasz

 

Zapewne jak miałbym w rękach "kwity" zezwalające na rozpoczęcie prac to ruszałbym z jemiołą, a tak człowiek myśli że może to niedobre, a tamto będzie lepsze itp. Poważnie rozważam wraz z jemiołą jeszcze 3 projekty:

 

http://www.mtmstyl.com.pl/projekt.asp?id=45

 

http://www.archstudio.pl/SKLEP/index2.php?kodg=AR147&clos1=1&Liczba_pieter=-1&Elementy_dodatkowe=-1&dodatkowy=-1&pow_uzytkowa=5&Liczba_sypialni=-1&Min_szer_dzialki=-1&Liczba_pokoi=-1

 

W tym byłem w środku:

http://www.agrobisp.krakow.pl/cgi-bin/store?action=display&item=222&usid=1

 

Dom wydaje się dużo mniejszy niż jest w rzeczywistości, bardzo funkcjonalny.

Ale tak jak i jemioła 3 ma wąski garaż (3m). Dopóki się tego nie zobaczy, to się nie wierzy. To jest stanowczo za wąsko.

 

Moim numero uno jest Eko 2 jak na razie, raz ze względu na wspomniany garaż, który przy zmianie technologii z 3W na 2W jeszcze się poszerzy, zadaszony balkon który w moim przypadku będzie skierowany na część ogrodową a nie jak w przypadku jemioły na "ryczące siedemdziesiątki" za ogrodzeniem oraz dużo bardziej funkcjonalne pokoje na poddaszu.

A zresztą nie wiem sam. WZiZT przewiduję dostać w lipcu, później odrolnić to "pastwisko" i dostać pozwolenie to kolejne 3 miechy i tak nastanie najpiękniejszy miesiąc w roku listopad. Budowie zapalę świeczkę :cry: i zaczniemy się przygotowywać do wigili.

 

A wracając do jemioły i moich wątpliwości, to; chcemy projekt bez wykusza (znam takich co przez partactwo majstrów mają sufity w ciapki). Chcemy wykluczyć ewentualnie zminimalizować ilość okien połaciowych (też znam takich co mają przykre doświadczenia). Chcemy projekt, który nie ma słupów podporowych więźby albo jak je ma to w ścianie nośnej (w jemiole te słupy ograniczają możliwość dowolnej aranżacji poddasza). I chcemy wreszcie projekt z rozsądną przestrzenią dzienną. salon 23 m2 to trochę mało, a wiem to bo w chwili obecnej mieszkamy w mieszkaniu o pow. 110m2 i pokój dzienny mamy 26m2 (jest w sam raz). Wizyty w kilku nowo wybudowanych małych i średnich domach uświadomiły nam, że z tej powierzchni w naszym rozumieniu minimalnej, nie zrezygnujemy. Jesteśmy po prostu przyzwyczajeni do przestrzeni w domu i tak ma pozostać. I tak można by jeszcze długo... :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak oczywiście zapomniałem napisać o tej różnicy poziomów z salonem, a to dlatego, że nie podoba mi się takie rozwiązanie i automatycznie założyłem wyrównanie poziomów. Co do przesunięcia wykuszu to przy jednoczesnej zmianie go na trapez chcę przesunąć maksymalnie jak się da w stronę jadalni, bo zawsze chcieliśmy mieć z żoną jadalnię w wykuszu :D

Myślę, że trzeba będzie też wydłużyć nieco balkonik, żeby wykusz nie wystawał z pod niego, ale po bokach i tak balkon będzie miał skosy (jak wykusz). Taras chciałbym narożny wschodnio-południowy, kończący się właśnie na tym wykuszu.

U mnie ustawienie budynku jest takie że wejście od zachodu (lekko północnego), salon+jadalnia od południa. Więc prawie tak jak u Ciebie.

 

Troszkę się zastanawiam, czy częśc salonowa, po odjęciu wykuszu nie będzie zbyt mała i ciężka do ustawienia, ale czy ja wiem... inne projekty które rozważaliśmy (np. dom w wiesiołkach też z archonu) miały jeszcze mniejszy salon+jadalnię...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I chcemy wreszcie projekt z rozsądną przestrzenią dzienną. salon 23 m2 to trochę mało, a wiem to bo w chwili obecnej mieszkamy w mieszkaniu o pow. 110m2 i pokój dzienny mamy 26m2 (jest w sam raz). Wizyty w kilku nowo wybudowanych małych i średnich domach uświadomiły nam, że z tej powierzchni w naszym rozumieniu minimalnej, nie zrezygnujemy. Jesteśmy po prostu przyzwyczajeni do przestrzeni w domu i tak ma pozostać. I tak można by jeszcze długo... :-?

 

Ja to widzę tak, że pokój dzienny jest dalej otwarty na jadalnie i ja to traktuję jako jedną przestrzeń (zlikwiduję różnicę poziomów).

Piszesz, że masz teraz w mieszkaniu 26m2 pokój dzienny, ale jakie on pełni funckje? Bo w mieszkaniach często pokój dzienny jest także jadalnią, miejscem gdzie stoi sporo szaf itp. A w mniejszych mieszkanaich najczęściej zmiania się w nocy w sypialnie.

Ja np. w domku chcę mieć w pokoju dziennym (nie licząc części która jest jadalnią) kominek, zestaw wypoczynkowy typu wygodna sofa i ze 2 fotele i do tego jakaś ława/stolik. Do tego gdzieś upchnąć TV (bynajmniej nie na honorowym miejscu) i jakiś regalik czy coś w tym stylu - żeby pełnił funkcje barku, półki z książkami (tylko albumowymi, biblioteczkę chcę gdzieś indziej) i jakiejś gablotki. Tak więc nie za dużo mebli w salonie.

Myślę że w jemiole się zmieści.

 

Natomiast kusi mnie jeszcze jedna rzecz - przesunięcie ściany garażu tak o pół metra- garaż mialby 3,5 w środku wtedy to już fajnie. Z drugiej strony to koszty, a byłem ostatnio w garażu co ma 2,7 w środku i da się przeżyć, wieć myśle że 3 starczy. No chyba że ma to pełnić funkcje warsztatu samochodowego :lol:

 

Co do alternatywnych, podobnych projektów to rozważałem Murator C110, ale musiałbym mu coś zrobić z wejściem, gdyż u nas musi być daszek jak w jemiole, lub balkon na kolumienkach nad wejściem, a nie weranda taka jak w tu.

 

Te projekty które podajesz Darpiot, jako alternatywne mają dużo większą pow. zabudowy i jak dla mnie są juz za duże/za drogie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to widzę tak, że pokój dzienny jest dalej otwarty na jadalnie i ja to traktuję jako jedną przestrzeń (zlikwiduję różnicę poziomów).

Piszesz, że masz teraz w mieszkaniu 26m2 pokój dzienny, ale jakie on pełni funckje? .

 

Wyłącznie wypoczynkowe, jadalnia ma swoje miejsce. Kominek, wypoczynek 3+1+1 oraz telewizor i jakieś mebelki na jednej ścianie w takim saloniku zajmują sporo miejsca. Byłem w takim domku gdzie jadalnia węższa od pomieszczenia wypoczynkowego jest jego przedłużeniem i wierz mi żebyś nie wiem jak chciał łączyć te dwa pomieszczenia to podział wizualny zawsze będzie i coś będzie jadalnią a coś salonem

 

Natomiast kusi mnie jeszcze jedna rzecz - przesunięcie ściany garażu tak o pół metra- garaż mialby 3,5 w środku wtedy to już fajnie. Z drugiej strony to koszty, a byłem ostatnio w garażu co ma 2,7 w środku i da się przeżyć, wieć myśle że 3 starczy. No chyba że ma to pełnić funkcje warsztatu samochodowego.

 

Przedłużenie domu o pół metra zaburzy jego charakter. Zwróć uwagę, że już jest on dość długi, a potęguje to przesunięcie wejścia frontowego z osi w stronę garażu. Zobacz też jak nieustawne i "kichowate" zrobią się pokoje na poddaszu. Nie neguję funkcjonalności całego projektu, bo jest on jak na ten metraż na dość wysokim poziomie moim zdaniem, ale poszukuję rozwiązań optymalnych, takich które spełnią nasze oczekiwania na długie lata; stąd tyle wątpliwości.

 

 

Te projekty które podajesz Darpiot, jako alternatywne mają dużo większą pow. zabudowy i jak dla mnie są juz za duże/za drogie.

 

A popatrz na to:

http://www.dom-jednorodzinny.pl/index.php?Product=50&Page=3&Realisations=&Wnetrza=&Search=1&Min=135&Max=150&Width=&Floor0=&Floor2=&Floor3=&Garage=&Entrance=

 

To jest przykład jak w prostym i tanim w budowie i eksploatacji domku można optymalnie zagospodarować powierzchnię. Ten projekt również biorę pod uwagę ale tylko i wyłącznie wówczas jak biuro wyrazi chęć przeprojektowania garażu (dostawienia go z dachem jednospadowym) do budynku głównego.

 

Bardzo podobny z tej samej pracowni:

http://www.dom-jednorodzinny.pl/index.php?Product=55&Page=2&Realisations=&Wnetrza=&Search=1&Min=135&Max=150&Width=&Floor0=&Floor2=&Floor3=&Garage=&Entrance=

 

A tak po prawdzie po paru miesiącach szukania tego jedynego, gdy już wiele domów w stanie surowym i domów wykończonych odwiedziliśmy, gdy wiemy czego chcemy, coraz bardziej skłaniam się ku temu aby zlecić stworzenie projektu od podstaw architektowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Darpiot jestem pelna podziwu dla Ciebie i naprawde jestes madry facet, ze zdecydujesz sie na projekt indywidualny. Tak sobie przegladam Wasze posty o jemiole, bo nie zamierzam jej budowac, ale Twoje wnioski nt. tego, czy innych pokaznych w tym poscie projektow sa naprawde trafne! Czlowiek dojrzewa z czasem do madrych posuniec. Jak mozna kupowac gotowy projekt, tylko po to, zeby go dokumentnie zmieniac dodawac, przesuwac, powiekszac itd. :x. Przeciez koszty adaptacji plus cena projektu to wyjdzie cenowo na projekt indywidualny u sredniej klasy projektanta. Poogladaj sobie jeszcze projekty, moze jeszcze cos Ci przyjdzie do glowy :wink: Dla mnie w jemiole absolutnie za mala jest kuchnia, jak w blokowisku!, co to zona niegotuje? :wink: A salon tez nieduzy. No i zadnej roznicy poziomow. Chcesz pozabijac dzieci !? i samemu w nocy np. lub przy jakiejs balandze stracic zeby? :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Darpiot jestem pelna podziwu dla Ciebie i naprawde jestes madry facet

 

a dziękuję bardzo :oops:

 

ze zdecydujesz sie na projekt indywidualny

 

Rozważam taką opcję tylko niestety w mojej "dieriewni" nie bardzo jest z kim rozmawiać.

 

Czlowiek dojrzewa z czasem do madrych posuniec.

 

A to prawda, że z czasem przychodzi rozwaga, mądrość życiowa itp pozytywne przymioty. A wracając do wyboru "szałasu" i mojego 5 miesięcznego już czekania na WZiZT, to myślę sobie że ten czas wcale nie jest stracony. Euforia budowy "wielospadów" i przeszklonych wielostanowiskowych garaży była jako pierwsza, powierzchni 250-300m2 też była, radosnych twórczości zbzikowanych młodych architektów - była. I tak czerpiąc z wiedzy, doświadczenia i błędów popełnionych przez innych doszliśmy po 7 miesiącach przeglądania projektów mniej więcej do tego co wyżej już przedstawiłem. No może jeszcze ewentualnie to:

http://www.dom-jednorodzinny.pl/?Section0=-1&Product=399

Jest u nas takie biuro, które załatwia formalności związane z papierologią i sprzedają projekty gotowe wielu pracowni. Korzystając z usług tegoż znajoma podjęła tzw. szybką decyzję. Niepowiem; papierki załatwiono jej sprawnie, wypożyczono na 3 tygodnie do domu katalogi. No i wybrali... Jeszcze nie mieszkają, a już żałują podjętej decyzji. To taka uwaga dla przyszłych inwestorów.

A tak wogóle to fajnie się ten wątek rozwinął, niespodziewałem się. Może będzie pomocny też i dla innych stojących przed trudnym wyborem... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestes madry facet, ze zdecydujesz sie na projekt indywidualny.

To niestety brzmi podobnie jak "mediamarket - nie dla idiotów" :-?

 

 

Tak sobie przegladam Wasze posty o jemiole, bo nie zamierzam jej budowac, ale Twoje wnioski nt. tego, czy innych pokaznych w tym poscie projektow sa naprawde trafne! Czlowiek dojrzewa z czasem do madrych posuniec. Jak mozna kupowac gotowy projekt, tylko po to, zeby go dokumentnie zmieniac dodawac, przesuwac, powiekszac itd. :x. Przeciez koszty adaptacji plus cena projektu to wyjdzie cenowo na projekt indywidualny u sredniej klasy projektanta.

Koszt adaptacji + projektu gotowego jest z reguły dużo niższy niż projektu indywidualnego. Jeśli lista zmian jest zbyt duża, lub są zbyt poważne, to oczywiście trzeba szukać innego projektu. Średniej klasy projektant może zaprojektować coś ładnego, ale trudnego lub wadliwego od strony konstrukcyjnej. Nie ma też gwarancji że projekt który wykona będzie tym czego inwestor oczekiwał, a liczne konsultacje i kolejne poprawki kosztują. I efekt końcowy zobaczysz w momencie jak już wydasz sporo kasy na to, a w gotowym - nie podoba się, szukasz innego.

Drobne zmiany to żaden problem - nie robić obniżonej podłogi czy przesunąć sćianę działową to żadne zmiany. A Przesunąć okno czy wykusz to też ani kosztowne ani skomplikowane.

 

 

Dla mnie w jemiole absolutnie za mala jest kuchnia, jak w blokowisku!, co to zona niegotuje? :wink: A salon tez nieduzy. No i zadnej roznicy poziomow. Chcesz pozabijac dzieci !? i samemu w nocy np. lub przy jakiejs balandze stracic zeby?

Dla Ciebie za mała, dla kogoś innego w sam raz, a dla jeszcze kogoś innego może być za duża.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w takim domku gdzie jadalnia węższa od pomieszczenia wypoczynkowego jest jego przedłużeniem i wierz mi żebyś nie wiem jak chciał łączyć te dwa pomieszczenia to podział wizualny zawsze będzie i coś będzie jadalnią a coś salonem

Ja nie miałem na myśli, żeby to wyglądało jak jeden duży salon, chcę żeby część jadalna była jadalnią, mówiłem tylko, że salon się nie zazmyka z tej strony tylko dalej idzie w jadalnię, zupełnie inaczej by wyglądało, gdyby tam była ściana.

 

Przedłużenie domu o pół metra zaburzy jego charakter. Zwróć uwagę, że już jest on dość długi, a potęguje to przesunięcie wejścia frontowego z osi w stronę garażu. Zobacz też jak nieustawne i "kichowate" zrobią się pokoje na poddaszu.

Tu niestety nie rozumię co masz na myśli - jeśli wydłużę bryłę budynku po stronie garażu, to po pierwsze wydłuże stronę na lewo od daszku wejściowego (tą krótszą, wejście przesunie się jakby w kieerunku środka), a po drugie - pomieszczenia na poddaszu zrobią się troszkę dłuższe (większe) przy tej samej szerokości, nie popsuję się ich ustaność, zresztą to tylko max 0,5 metra. Dodam że to przesunięcie to bardziej teoria bo szkoda mi "inwestować" w garaż, nie będę prowadził warsztatu, a 3 metry to juz jest ok.

 

 

Co do kolejnych projektów, które prezentujesz - ten drugi ma pow. zabudowy ponad 150m2 więc tak jak już pisałem - za duży/za drogi. Ten pierwszy ma jak dla mnie osobny garaż, czego po pierwsze nie chcę, po drugie nie podoba mi się.

Tak samo jak ty - szukam projektu już dość długo i przeglądnąłem wielokrotnie wszystkie projekty w sieci, i też dobrze wiem co potrzebuję, a z czego można zrezygnować. Chcę dom prosty, funkcjonalny, tani. Wielkości porównywalnej z jemiołą 3, przy czym ma oczywiście znaczenie rozkład i wielkości pomieszczeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Darpiot co postanowiłeś?

Wiem , że o gustach się nie dyskutuje , ale z przedstawionych przez Ciebie propozycji tylko ten ostatni domek LK& 415 podoba mi się i jest bardzo funkcjonalny. Mam nadzieję ,że doczekałeś się już WZ .

Powodzenia i trafnych decyzji !!!

 

stuk w wielu punktach zgadzam sie z Tobą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darpiot co postanowiłeś?

Wiem , że o gustach się nie dyskutuje , ale z przedstawionych przez Ciebie propozycji tylko ten ostatni domek LK& 415 podoba mi się i jest bardzo funkcjonalny. Mam nadzieję ,że doczekałeś się już WZ .

Powodzenia i trafnych decyzji !!!

 

Warunków jeszcze nie mam, o budowie w tym roku mogę zapomnieć.

Właśnie stanęło na tym ostatnim LK&415. Jestem po rozmowach z biurem, dostałem faksem szczegółowe rysunki, no i... Wiele przemawia za tym domem. Zmienię tylko technologię ścian z 1W na 2W i praktycznie wiele nie przerabiam wewnątrz. Zaletą projektu jest brak słupów podporowych więźby (jemioła ma ich kilka) co zwiększa możliwości adaptacji poddasza. Szerokość garażu wyjdzie 3,3m a może nawet 3,4m. przy ścianach 2W. Biorę pod uwagę nawet takie drobne czynniki jak możliwość wbudowania kominka w ścianę co przy 4m szer. salonu jest moim zdaniem super rozwiązaniem (np tak jak tu: http://www.dom-jednorodzinny.pl/?Section0=-1&Product=50#bottom - obejrzyj wnętrza). Żona chce mieć zamkniętą kuchnię z kącikiem do "szybkiego spożywania" - będzie miała. Ściana kolankowa 100cm - dość rozsądna wysokość. W mojej wizji zostanie tylko jedno okno dachowe w łazience. Minusem są schody zabiegowe bez spocznika (pracuję nad tym jak się tam zmieścić ze schodami dwubiegowymi i spocznikiem).

Generalnie chcieliśmy dom prosty z dachem dwuspadowym w którym do minimum zmniejszono ilość rozwiązań konstrukcyjnych problemowych wykonawczo i eksploatacyjnie (np wykusz pod balkonem i związana z tym izolacja). No i to tak po krótce byłoby na tyle. A dla zainteresowanych czytających link do projektu: http://www.dom-jednorodzinny.pl/?Section0=-1&Product=399

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darpiot, jednego tylko nie rozumię - w jemiole narzekałeś na mały salon (23 + 8.9 jadalnia) co daje razem 31.9, a tutaj nagle jesteś zadowolony majac 27.3 na salon z jadalnia...

Mi się to właśnie bardziej w jemiole podoba, bo jest w sumie większe a do tego cześć ściśle salonowa (nie jadalna) jest szersza (zakłądam tam zamknięcie kuchni).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...