Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt DOM POD JEMIOŁĄ 3 pracownia ARCHON


Recommended Posts

Darpiot, jednego tylko nie rozumię - w jemiole narzekałeś na mały salon (23 + 8.9 jadalnia) co daje razem 31.9, a tutaj nagle jesteś zadowolony majac 27.3 na salon z jadalnia...

Jak to mówią w przypadku gotowców zawsze jest coś za coś. Niemniej jednak uważam, że salon w Jemiole jest mało ustawny. Wykusz powiększa go o prawie 3m2 ale przez to że jest tam gdzie jest, narzuca ustawienie mebli wypoczynkowych. To takie moje przemyślenia z którymi nie musisz się zgadzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 130
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Jak to mówią w przypadku gotowców zawsze jest coś za coś. Niemniej jednak uważam, że salon w Jemiole jest mało ustawny. Wykusz powiększa go o prawie 3m2 ale przez to że jest tam gdzie jest, narzuca ustawienie mebli wypoczynkowych. To takie moje przemyślenia z którymi nie musisz się zgadzać.

 

Owszem - zawsze coś za coś, oby to coś było jak najmniej istotne :)

Imho w kwestii ustawności to oba proj. mają podobnie, ograniczoną możliwość aranżacji salonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darpiot pooglądałam proponowane przez Ciebie projekty i wnętrza także.

Nadal podtrzymuję , że lepiej podoba mi sie LK&415. Rozwiązania wewnątrz wydają się sensowne , choć bez fajerwerków, ale i tak w jemiole z części fajerwerków miałeś zrezygnować , tak samo jak i ja. Kuchnię w tym projekcie masz większą niż w LK&72 i już jest gotowa-zamknięta. W tym projekcie LK&72 , gdybyś zamknął kuchnię to zrobi się maleństwo. Również w LK&72 nie ma u góry garderoby , która jest bardzo przydatna- mówie to jakem kobitka :wink: A może sie zmieści mała garderoba nad gankiem ??? No i jeśli chodzi o architekturę tego domku , to przyjmuję , ale bez tego garażu, który w takim kształcie dachu , w tak bliskim sąsiedztwie domu , wg mnie , nie wyglada dobrze.

W projekcie LK&415 jest natomiast fajny strych i garderoba -oczywiście :wink:

Jest jeszcze coś fajnego w obu tych domkach : łatwość powiększenia salonu o gabinet , jeśli nie jest konieczny do pracy oczywiście.

Darpiot, Ty najlepiej znasz potrzeby swojej rodziny , upodobania i możliwości. Z takiej olbrzymiej ilości projektów z pewnością można wybrać coś dla siebie bez wydatków na przeróbki , aby nie tracić potrzebnych na inne cele pieniędzy . Ale jeżeli nic takiego nie można znaleźć i zbyt dużo kompromisów wychodzi przy każdym projekcie , co łączy się z kosztami , to uważam ,że trzeba zlecić robotę architektowi . W końcu mamy być szczęśliwi w swoich domach , a nie zadręczać się ,że przydałoby się coś , co było w innym projekcie , albo denerwować się na słupy , które stoją nie tam gdzie powinny i psują koncepcję aranzacji wnętrza....etc

Nie wiem gdzie mieszkasz , ale w tzw. "prowincjonalnych" miastach można zupełnie przyzwoity projekt zamówić za 4 -4,5 tys. zł

 

Zobaczysz , gdy dostaniesz WZ , to od razu poprawi Ci się humor i innymi oczami spojrzysz na świat. (Ja też niestety nie mogę wystartować , ale to pewnie żadne pocieszenie dla Ciebie)

Na razie trzymam kciuki za Twoje WZ , a Jemiołka i tak podoba mi się najbardziej :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darpiot pooglądałam proponowane przez Ciebie projekty i wnętrza także.

Nadal podtrzymuję , że lepiej podoba mi sie LK&415.

 

I nam też. Po burzliwych debatach zostało na tym projekcie. Funkcjonalność tego domku przeważyła. No i po konsultacji z mądrymi ludźmi z branży wiem, że nie będzie problemów z realizacją. Dom dość prosty w budowie bez "haczyków" technologicznych.

 

Jest jeszcze coś fajnego w obu tych domkach : łatwość powiększenia salonu o gabinet , jeśli nie jest konieczny do pracy oczywiście.

 

No właśnie po zmniejszeniu gabinetu do szer. 2,6m robi się salon 30m2

 

Nie wiem gdzie mieszkasz , ale w tzw. "prowincjonalnych" miastach można zupełnie przyzwoity projekt zamówić za 4 -4,5 tys. zł

Zobaczysz , gdy dostaniesz WZ , to od razu poprawi Ci się humor i innymi oczami spojrzysz na świat. (Ja też niestety nie mogę wystartować , ale to pewnie żadne pocieszenie dla Ciebie)

Na razie trzymam kciuki za Twoje WZ , a Jemiołka i tak podoba mi się najbardziej :D

 

Właśnie w moim prowincjonalnym miasteczku usłyszałem cenę za projekt 10tys. zł. Zapewne dałoby się taniej ale jakoś nie widzę tu odpowiednich "autorytetów" do współpracy.

A co do WZ, to przysłali papier że wysłali projekt decyzji do uzgodnień. Znaczy ruszyło...

A jemiołka? Życzę Ci Renatko powodzenia i jak najmniej stresujących momentów podczas realizacji budowy tego domku. Jeżeli sądzicie że to ten właśnie, to budujcie i bądźcie w nim szczęśliwi...

Pozdrawiam gorąco

 

P.S.

Chyba że Wam się odmieni i może LK&415? 8) (to żart oczywiście)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My z żoną jesteśmy zdecydowani w 99% na "jemiołę 3". Wprawdzie nie jest to pierwszy projekt na który jesteśmy zdecydowani w 99% :lol: ale poprzednie upadały szybciej, bo znajdowały się lepsze. A temu przyglądam sie raz za razem i znajduję dla nas same zalety. I patrze też na inne i nie znajduje godnej alternatywy. A czas się zbliża. W maju finalizujemy zakup działki. Potem szybko po wypis/wyrys z planu miejscowego i pora kupić projekt. Oceniam że najpóźniej w czerwcu będziemy kupować więc naprawdę pora się decydować.

 

Co do zmian w jemiole to tak jak pisałem: wykusz, zamknięcie kuchni, wyjście na taras z tej ścianki gdzie wykusz. Salon na jednym poziomie z resztą. No i drobne zmiany w scianach działowych poddasza. W sumie niewiele tych zmian.

 

Jak do czerwca nie znajdziemy fajniejszego projektu (poszukiwania właściwie są zawieszone) to będzie jemioła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apropos LK&415 znalazłem coś bardzo, bardzo podobnego, widzialeś to Darpiot: Echo 2 z MTM Styl?

 

Tak widziałem (widziałem już wszystkie projekty, wszystkich pracowni po (?) nie wiem ile razy). Bliźniaczym projektem LK&415 jest EKO2 MTM Styl.Trochę większy; ale ściana kolankowa 50cm, ściany zewn. 3W; strategicznie rzecz biorąc coś mi w nim nie pasuje.

 

 

A tak a'propos; jeżeli dopiero finalizujecie zakup działki, to wstrzymajcie się z zakupem projektu do chwili gdy będziesz miał w rękach WZiZT. Po pierwsze nigdy nie wiadomo co mogą tam napisać, a po drugie pojawiają się nowe projekty. Może coś innego lepszego wpadnie Wam w oko. I tak po prawdzie im dłużej przeglądasz projekty, tym bardziej dojrzewasz do wyboru...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak a'propos; jeżeli dopiero finalizujecie zakup działki, to wstrzymajcie się z zakupem projektu do chwili gdy będziesz miał w rękach WZiZT. Po pierwsze nigdy nie wiadomo co mogą tam napisać, a po drugie pojawiają się nowe projekty. Może coś innego lepszego wpadnie Wam w oko. I tak po prawdzie im dłużej przeglądasz projekty, tym bardziej dojrzewasz do wyboru...

 

Tak już dojrzewamy z ponad pół roku :)

Oczywiście poczekamy najpierw na warunki zabudowy, a dopiero potem kupimy projekt, z tym że mamy łatwiznę bo jest aktualny miejscowy plan zagospodarowania więc nie potrzeba WZIZT tylko bierze się wypis/wyrys z planu dla konkretnej działki i trwa to jakieś dwa tygodnie zanim go wydadzą. Natomiast już do niego zaglądałem (do planu, w urzędzie gminy) i dlatego wiem m.in. że muszę mieć budynek max do 9 metrów wysokości, o kątach nachylania połaci dachowych 37-45 stopni i jeszcze parę rzeczy :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po burzliwych debatach zostało na tym projekcie. Funkcjonalność tego domku przeważyła.

 

A co do WZ, to przysłali papier że wysłali projekt decyzji do uzgodnień. Znaczy ruszyło...

Widzę ,że drgnęło - ale fajnie ! :D :D :D

 

Szkoda tylko ,że stracimy kolegę w tym wątku :(

 

Darpiot , a interesowałeś się już kto z Forumowiczów buduje LK&415 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
  • 3 weeks później...
Tak się składa, że 15.06 startuje budowa LK&415. Jeśli Darpiot nie zmieniłeś zainteresowań, to będziemy mieli o czym pogadać.

Super!!! Ekstra, bardzo się cieszę. Zainteresowań nie zmieniliśmy, wystartujemy z LK&415 zaraz jak dostaniemy papiery. W takim razie zakładam nowy wątek, może jeszcze ktoś się przyłączy :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
właśnie tydzień temu zaczeliśmy i już są przygotowania do wylewania ław

 

O , to świetna wiadomość :D

To niech się mury pną do góry, dobrej pogody życzę i fachowców na miarę oczekiwań w nich pokładanych.

Odezwij się czasem jak idzie budowa i czy domek wychodzi tak śliczny jak jest w projekcie. :) I rzeczywiście budujesz z silki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...