Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt DOM POD JEMIOŁĄ 3 pracownia ARCHON


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 130
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

No , to ta działeczka chyba musi być super , że taki jesteś cierpliwy :roll:

 

Jeśli to może być dla Ciebie pocieszenie , to ja też jeszcze nie mogę rozpocząć :(

 

Działeczka owszem jest niezła i w bardzo dobrej lokalizacji. Ale jest światło w tunelu - najprawdopodobniej podpiszemy umowę notarialną w ten czwartek.

 

A Ty dlaczego nie możesz rozpocząć budowy, jaki jest Twój powód?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czwartek zaciskam kciuki za Twoją umowę notarialną stuk

 

Ja też mam cudna działeczkę, dlatego kupiłam ją zbyt wcześnie , aby nikt mi jej nie sprzątnął sprzed nosa. Zbyt wcześnie ! ..... tak , bo wiedziałam ,że nie rozpocznę budowy wcześniej niż na wiosnę 2006 roku. Fakt , że nie ma planu (tylko projekt niezatwierdzony), ale można wystąpić o WZiZT, ale i tak jeszcze nie mogę ze wzgledów osobistych :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba do Was dołączę.

 

Wczoraj dostałam rzuty techniczne z Archonu i tak się teraz wpatruję i wpatruję, i chyba się zdecyduję.

 

Chciałabym zmienić trochę układ ścianek działowych na poddaszu - niestety właśnie tych, gdzie są te słupy. Nie wiecie może, czy te słupy można poprzesuwać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KozAnka byłoby miło, jeśli nie zrezygnujesz oczywiście, bo coś mało entuzjastycznie podchodzisz do Jemiołki :wink:

Nie wiem , czy prześledziłaś nasz wątek od początku , ale wszyscy planujemy zmiany w jemiołce.

Nie wiem co z tymi filarkami na poddaszu. Ja też poprzesuwam ściany , ale filarki mogą stać, bo to będą inne ściany. Mnie przeszkadza grubość filarków 16 cm , a moje sciany działowe będą miały 13 cm plus cienkowarstwowy tynk.

Wiesz co, napisz do UKF . Ona ma domek z Archonu i poradziła sobie z problemem filarków przez zmianę konstrukcji. Coś trzeba przeprojektować , ale nie będę sie wymądrzać , bo dokładnie nie wiem co. Być może UKF jest na wczasach , bo miała taki zamiar , więc odrobina cierpliwości wskazana.

A obniżenie salonu o 15 cm odpowiada Ci? Mnie nie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i stało się! Kupiliśmy działkę! Jestem właścicielem ziemskim :D :D :D

Teraz można myśleć nad załatwianiem formalności wszystkich w tym także na zakup projektu i czynności związane z jego adaptacją. Trzeba ostatni raz przemyśleć czy jemioła 3 to jest to i ją kupić :)

Choc w pierwszej kolejności trzeba załatwic sprawę mediów. Generalnie będzie co robic :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stuk

GRATULACJE !

Niech ta ziemia będzie szczęśliwa dla Was.

Pochwal się jaka duża działeczka i jak usytuowana.

 

Dzięki! Działeczka jest 11-arowa (okolo 35x33 metry) płaska, położona pod Krakowem na granicy parku krajobrazowego dolinek podkrakowskich, w spokojnej wiosce, ale niedaleko do cywilizacji. Jednak nie przy żadnej ruchliwej drodze. A w nocy w oddali widac świetlista panorame Krakowa :D

A ptaszyska śpiewają tysiącem głosów, ostatnio bażanta widziałem. Inna sprawa że ja nie znosze ptaków, ale to już detal :roll:

Jestem bardzo zadowolony. Wadą działki jest tylko brak mediów w jej granicy (trzeba pociągnąć od asfaltu lub sąsiada). Ale też z doprowadzonymi mediami byłaby droższa zapewne. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz gratulacje. Z opisu wygląda , że działeczka cud urody.

Te światła nocą .... ach! ... i ptaszki.... Czy jest możliwe żeby nie lubić śpiewu ptaków ?

Gdybyś się nie przyzwyczaił to zawsze słuchawki z hip-hopem na uszach pomogą :lol: :wink:

O rany! nie wierzę , że to napisałam :evil:

 

A jak w tak cudną scenerię wpisze się Jemiołka 3 ? Wyobrażam sobie , że super.

Moja działeczka też jest na wsi, w otoczeniu lasów i Jemiołka 3 będzie tam wyglądać pięknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz gratulacje. Z opisu wygląda , że działeczka cud urody.

Te światła nocą .... ach! ... i ptaszki.... Czy jest możliwe żeby nie lubić śpiewu ptaków ?

Hehe nie tyle spiewu, co ptaszysk w ogóle :lol:

Ale dzięki, mam nadzieję że zachwyt nam nie minie.

 

Gdybyś się nie przyzwyczaił to zawsze słuchawki z hip-hopem na uszach pomogą

Nigdy w życiu!

 

A jak w tak cudną scenerię wpisze się Jemiołka 3 ? Wyobrażam sobie , że super.

Moja działeczka też jest na wsi, w otoczeniu lasów i Jemiołka 3 będzie tam wyglądać pięknie.

 

Jemioła 3 wpisze się tam doskonale, tylko że... być może nie będzie miała okazji :roll:

Rzecz w tym, że wzbudzała pewne wątpliwości w układzie kuchnia-jadalnia-salon-wykusz i zanim udało się rozstrzygnąć jak to zrobić ostatecznie w nowościach archonu pojawił się... "Dom w truksawkach 2" i urzekł nas bardzo tym, że mały piekny i w środku niemal idealny. :D Tylko garaż trzeba mu dostawić. I teraz czekam na rzuty z archonu i sprawa jest do przemyslenia, ale truskawki maja na starcie przewagę i jemioła może sie nie obronić, przykro mi to mówić, bo juz byliśmy z jemiołką na Ty, ale... rzecz w wybudowaniu domku który jest jak najbliżej ideału założeń jakie dla niego poczynilismy, a truskawki trafiają tam całkiem blisko. Rozstrzygnięcie mam nadzieje już w krótce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Renatko

Podchodzę mało entuzjastycznie, bo jeszcze nie jestem na 100% pewna. Były już 2 projekty na które byłam zdecydowana i już bliska zakupu projektu, a potem w ostatniej chwili z takich czy innych względów one odpadały. Dlatego teraz już na zapas się nie cieszę, że znalazłam super projekt. Ten jest prawie super. :wink:

 

Ja bym w tym domu wyrównała salon, chociaż od kiedy zaczęłam marzyć o własnym domu, marzył mi się salon obniżony nawet o kilka schodków, ale teraz jak już szukam projektu dla nas, to gdy mam wybierać "ładne a praktyczne" wybieram praktyczne, bo ładne i tak się znudzi, a potem bym tylko narzekała (w tym przypadku na ten schodek).

Chciałabym powiększyć salon przez poszerzenie wykusza - zrobić go pod całym balkonem i dodać tam drzwi tarasowe ( mam wejście od zachodu i taras chciałabym od południa)

 

Brakuje mi w tym projekcie pomieszczenia na rowery, kosiarkę, meble ogrodowe itd. Myślę, czy nie zrobić takiego pomieszczenia z kotłowni, a kotłownię przenieść do tego małego pokoju i tam zrobić też pralnię i suszarnię.

 

Zawsze chciałam mieć własną łazienkę przy sypialni i tu właśnie jest problem, gdzie ją wcisnąć. Może obciąć ten największy pokój na poddaszu?

 

Trochę zmian się szykuje, a wiadomo każda zmiana kosztuje.

Ale to i tak jest projekt, w którym najmniej bym miała zmian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałam napisać, że mam taki trochę prymitywny program do projektowania domów, ale można sobie zaprojektowany dom obejrzeć w 3D w środku i na zewnątrz. Oczywiście narysowałam tam ten domek i wniosek - koniecznie trzeba podwyższyć ściankę kolankową, bo na poddaszu sufit wali się na głowę.

Nie wiem jak dokładnie oglądałaś rzuty, ale dwa okna na poddaszu mają parapet na wys. 60 cm.

Szkoda, że nie mam gdzie obejrzeć tego domu w rzeczywistości.

 

O jejku! Cały czas narzekam, ale tak naprawdę, to mi się ten dom bardzo podoba i już mi się nie chce szukać innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jemioła 3 wpisze się tam doskonale, tylko że... być może nie będzie miała okazji :roll:

w nowościach archonu pojawił się... "Dom w truksawkach 2" i urzekł nas bardzo tym, że mały piekny i w środku niemal idealny. :D Tylko garaż trzeba mu dostawić.

 

Obejrzałam sobie te truskawki - faktycznie ładny domek. Zarówno z zewnatrz jak i wewnątrz. Nie wiem jak ta łazienka na górze, bo trochę mała. Ja muszę mieć kabinę prysznicową w głównej łazience , bo najczęściej właśnie z prysznica korzystam. Tam nie ma miejsca , no chyba , że ją przenosisz do pokoju. Czy truskawki też mają filary na poddaszu? sciana kolankowa na poddaszu niska 117 cm, to bardzo nisko, a w jemiołce jest 140 cm - przynajmniej na rzutach , które dostałam z Archonu tak jest (a na ich stronie jest 90,5 cm co dla mnie jest nie do przyjęcia).

A Twój garaż to gdzie będzie? Dokleisz do bryły budynku, czy osobno? Domek ogólnie jest bardzo ładny i taki symetryczny.

Acha , a jaka jest szerokość schodów na górę , to dla mnie istotna sprawa?

Napisz co postanowiłeś (zanim założysz nowy wątek :wink: )

Zasypałam Cię pytaniami , ale broń Boże nie atakuję, tylko tak może wyszło :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KozAnka

Ja też hamuję nieco swój entuzjazm jeśli chodzi o Jemiołkę, bo to mój drugi faworyt po Poemacie 3 z MTM Styl.

W jednym i w drugim projekcie widzę sporo do zmian.

Ostatnio nawet się zastanawiałam , czy wogóle nie zrezygnować z wykuszu tzn. powiekszyć o wykusz salon i jadalnie, u góry zamiast balkonów , które są kosztowne, zrobić tylko balustradę zaraz za oknem balkonowym, Z okien balkonowych nie zrezygnuję , bo dają dużo światła.

Na dole właśnie drugie okno balkonowe dwuskrzydłowe jako wyjście na taras z drugiej strony - tak jak Ty planujesz, tylko bez wykusza.

Ja do tego wszystkiego planuję płytę fundamentową legalett , wiec ani piwniczka , ani obniżenie poziomu mnie nie interesuje. Sporo zmian i czy wprowadzając je będzie to jeszcze Jemioła , czy już całkiem inny projekt, indywidualny. Jakie to mogą być koszty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałam sobie te truskawki - faktycznie ładny domek. Zarówno z zewnatrz jak i wewnątrz. Nie wiem jak ta łazienka na górze, bo trochę mała. Ja muszę mieć kabinę prysznicową w głównej łazience , bo najczęściej właśnie z prysznica korzystam. Tam nie ma miejsca , no chyba , że ją przenosisz do pokoju. Czy truskawki też mają filary na poddaszu? sciana kolankowa na poddaszu niska 117 cm, to bardzo nisko, a w jemiołce jest 140 cm - przynajmniej na rzutach , które dostałam z Archonu tak jest (a na ich stronie jest 90,5 cm co dla mnie jest nie do przyjęcia).

A Twój garaż to gdzie będzie? Dokleisz do bryły budynku, czy osobno? Domek ogólnie jest bardzo ładny i taki symetryczny.

Acha , a jaka jest szerokość schodów na górę , to dla mnie istotna sprawa?

 

Więc tak - Jemioła 3 ma ściankę kolankową 90,5 cm - bardzo nisko!!! :-? Na rzutach z Archonu (mamy te same) linia 140cm przechodzi kawałek od ściany, a linia 220cm w połowie pokoju! Musisz mylić linię 140cm ze ścianką kolankową - popatrz uważnie :)

Jemioła miała byc tylko pod warunkiem podniesienia ścianki kolankowej. W truskawkach jest 117 to jest dużo!

 

Łazienkę u góry przenoszę do pokoju od północy (nr 4), a w orygiunalnej łazience będzie garderoba. Szerokość schodów jak w jemiole - 2 metry. I podobnie jak w jemiole pomieszczenie pod schodami obniżone w stosunku do podłogi parteru - będzie spiżarka :)

 

Co do słupów na poddaszu to archon nie przysłął mi jeszce rzutów - jeszcze prcują nad dokumentacją (nowość... :roll:)

 

Co do garażu - chcę dostawić go z boku od północy, tak jak np. w "domu w daliach 4" (przy tej ścianie co gabinet i łazienka na parterze, tamten balkon i okna nie są niezbędne, nowa łazienka dostanie okno połaciowe) i wybudować go już z innego (tańszego) materiału niż cały dom. Pomieszczenie nad garażęmbęzie miało przejście z poddasza przez zmniejszone pomieszczenie nr 3.

 

To taki wstępny plan. :D

Myślę, że domek razem z garażem może wyjść taniej niż jemioła 3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stuk

fajnie sobie wszystko wykombinowałeś. To ma ręce i nogi.

O garderobie w łazience ja też od razu pomyślałam. Taniej to chyba nie wyjdzie , ale będzie ładnie.

 

Mnie scianka kolankowa w Jemiołce nie pasuje, za nisko. A gdyby zmniejszyć kąt nachylenia dachu tak ok 5 stopni , to nawet bez pozwolenia można zrobić, to ile to da cm w górę. Czy wiesz jak to sie liczy? Ja na geometrii w szkole byłam mało uważna :wink:

Żartuję , to było tak dawno , że nie pamiętam :oops:

No ! .... co jeden argument , to bardziej się pogrążam :lol: Tak naprawdę to nie chce mi się liczyć , bo mam alergię na matmę :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajnie sobie wszystko wykombinowałeś. To ma ręce i nogi.

O garderobie w łazience ja też od razu pomyślałam. Taniej to chyba nie wyjdzie , ale będzie ładnie.

Dzięki :D

 

Mnie scianka kolankowa w Jemiołce nie pasuje, za nisko. A gdyby zmniejszyć kąt nachylenia dachu tak ok 5 stopni , to nawet bez pozwolenia można zrobić, to ile to da cm w górę. Czy wiesz jak to sie liczy?

Najprościej byłoby podnieść ściankę kolankową, bez zmiany kąta nachylenia dachu. Budynek będzie wyższy, ale sam w sobie jest dość niski więc chyba to nie problem. Tak ja kombinowałem, gdyż u mnie dach musi mieć 37-45 stopni więc nie oplacało się zmieniać kąta, wolałem podnieść po prostu kalenicę. W sumie budynek powinien nabrać jeszcze lepszego wyglądu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczów,

Bardzo ciekawy wątek pozwolicie ,że się dołącze.

Jestem ciekawa co powiecie o tym projekcie:

http://www.studioarcis.pl/product_info.php?products_id=53

Jestem na etapie poszukiwań, wiele projektów już za mną a ja wciąż szukam, porównuje - oj ciężka to praca :(

Ale przecież to na lata!

Rozpoczęłam od andromedy z domusa, prawdę mówiąc w dalszym ciągu siedzi mi w głowie ale ponieważ mam jeszcze trochę czasu nie przestaje szukać.

załączony projekt wraz z AD 56 spełnia część z moich oczekiwań, proszę o komentarz.

 

Pozdrawiam Kasia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...