Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt DOM POD JEMIOŁĄ 3 pracownia ARCHON


Recommended Posts

Witam wszystkich,

 

ja też wybrałem projekt Jemioła 3, spełniał jedno z moich podstawowych kryteriów 4 sypialnie, ale go trochę przerobiliśmy.

Wyrównaliśmy salon z jadalnią do zewnętrznego wymiaru wykusza (będzie więcej miejsca) oraz zdecydowaliśmy się na garaż 2 stanowiskowy. Od frontu podnieśliśmy fasadę nad wejściem zmieści się tam okno i w garderobie będzie jasno.

Działkę kupiłem w kwietniu i kończę załatwiać formalności, jeżeli się uda to chciałbym w tym roku wylać fundament.

 

Darek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • Odpowiedzi 130
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Myślałam , że temat Jemiołki umarł, (nie przychodziły mi powiadomienia na skrzynkę) a tu proszę jak miło :D

Bozy czy byłaby możliwość taka, abyś wkleił jakieś zdjęcia projektu po zmianach? Kto dokonywał tych zmian? Jak sobie poradziłeś z słupkami na poddaszu i czy zostawiasz różnicę poziomów salonu i kuchni z jadalnią?W jakiej technologii budujesz?

Zasypałam Cię pytaniami :oops: ale tak się cieszę, że ktoś buduje ten domek. Mnie bardzo podoba sie ten projekt, ale porównuję go nadal z Poematem 3 z MTM Styl, no i mam trochę czasu na ostateczną decyzję. Jemiołka oczywiście podoba mi się bardziej, ale myślę, że koszt jej budowy będzie trochę wyższy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie zgrabny 3 ma konkretniejsze pomieszczenia na górze ( w truskawkach nie za bardzo można przesunąć ścianki aby zamiast czterech pokoi zrobić trzy, bo są słupy) i salon większy.To co na tą chwilę planuję zmienić to zrobienie balkoniku nad wykuszem, wydzielenie z pomieszczenia nad garażem pralnio-prasowalnio-suszarni a reszta pomieszczenia to urządzenie jako pokój awaryjny.Jeśli ktoś nie lubi lukarn to można powstawiać okna połaciowe, też się nad tym zastanawiam i nie wiem czy robić daszek z tyłu domu.Aneta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:wink: Ciekawe tematy szybko nie umierają, widać ten projekt ma coś w sobie. Odnośnie różnicy poziomów im mniej schodów tym lepiej, jako technologia w projekcie jest porotherm 25, ja dam pustak max + 12 cm styropianu. Powinno wystarczyć, zastanawiałem się nad ociepleniem z wełny ale koszty ..., a różnic energetycznych właściwie nie ma.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
  • 7 months później...

Witam wszystkich,

Jemioła 3 to po wielu obradach nasz ulubiony projekt, zmiany które chcemy wprowadzić to: wyrównać salon z jadalnią, podnieść ściankę kolankową, pokój, który jest za łazienką na poddaszu połaczyć z łazienką i zrobić tam pralnię z suszarnią, prasowalnią itp., poza tym powiększyć garderobę i ... to chyba wszystkie zmiany na razie :roll:

Macie może jakieś inne sprawdzone pomysły? Nieśmiało poprosze też o jakieś zdjęcia z budowy/wykończeniówki :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...