Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do NiecoDziennika Zuzzy :)))


Aga J.G

Recommended Posts

Garfield, Nie strasz mnie chłopie ;-) Ten komin to głównie wentylacja oraz piec gazowy. Czy w takim przypadku ciąg ma znaczenie? Myslałam że to głównie przy kominku... A kominkowy komin jest wysoki... Najwyżej będe wentylowac oknami.... A Twój komin był kominkowy??????

 

Antolek, prawde mówiąc to teraz chyba nie ma znaczenia czy typowe okna czy nietypowe i tak płaci się od powierzchni. Przynajmniej w każdym punkcie, w którym rozmawiałam tak liczyli. Ale moje okna są bardzo nietypowe... To fakt. Ale katalogu z wymiarami okien to prawdę mowiąc nawet nie widziałam....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 824
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

tak mój komin był/jest kominkowy! i musialem go rozebrac z tej czapki i dobudowac prawie 1,5 metra aby przy najmniej był na równi z kalenicą teraz ciągnie że az miło! i naprawde widac/czuc :-) różnicę!

jeżeli w twoim przypadku to jest komin gazowy to wydaje mi sie ze powienien mieć super ciąg aby spaliny nie przedostawały sie do pomieszczenia gdyby był słaby ciąg! poza tym jak przyjda kominiarze na pewno sprawdza takim wiatraczkiem jak silny jest ciąg w tym kominie! i zaleca cos w moim przypadku właśnie tak było pochodził koło kominka popatrzyła i kazał wydłużyc komin (oczywiście grożać ze w roku przyszłym nie wyda pozwolenia uzytkowania - czy jakis taki papier)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnosnie okien - w duzych fabrykach sa wymary typowe (tansze), a do nietypowych sie doplaca. Ja najpierw wybralam sobie (jeszcze w lutym) producenta moich okien. Wzilam od niego wymary typowych okien i skrzynek na rolety. Zanim murarze rozpoczeli prace dalam im rozpiske z wymiarami otworow okiennych z roletami i bez. Jak juz wymurowali mglam spokojnie zamawiac okna - tanio, bez doplat i bez stresu :wink: Ale potwierdzam, ze sa firmy ktore robia okna po prostu na wymiar - ale przy moich wycenach zawsze wychodzily one drozej :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałam sobie Twój dziennik i widzę, że jesteśmy na podobnym etapie. Wybieramy teraz okna i również zaczęliśmy od Bartyckiej. Przyznam się, że spisałam sobie wszystkie firmy z Twojego dziennika. Teraz czekamy na wycenę z Gorana. Wczoraj byliśmy w Oculuxie na Modlińskiej - nie wiem, czy w końcu tam dotarłaś. Mają tam Gebauera, MS i KRC.

 

Również zastanawiałam się nad systemem podlewania ogródka. Nie wiedziałam, że można za darmo dostać projekt. Chyba też się do nich zgłoszę. Dzięki Zuzza. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kozanka - bardzo się cieszę, że moja pisanina może się komuś przydać :-)

 

Daj znać jak tam efekty poszukiwania okien. Ja na Modlińską się nie wybiorę - za daleko ;-) Ale chyba się zdecydujemy na tego Gorana.

 

Co do nawadniania - to ten pomysł baaardzo mi się spodobał. 2,5 tys to nie jest cena kosmiczna, a wygoda, ogródek zielony i ile czasu zaoszczędzonego.... Myślę, że warto to zrobić zanim zacznie się cokolwiek sadzić.

 

A Ty gdzie się budujesz? Widzę, że projekt też podobny - dwuspadowy z Archonu ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam aktualną wycenę z :

 

Ferno - tanio ale szukam haczyka

 

 

Wypisałam sobie liste stu pytań do Ferno i będę tam dziś dzwonić.

 

Zuzza i czegoś się dowiedziałaś?

My dzisiaj też byliśmy w Ferno i pytałam o mikrowczepy, bo w ofercie jest napisane, że na odcinkach dłuższych niż 200 cm mogą one występować. Okazało się, że od 3 tygodni jest problem z meranti, bo przychodzą takie z Indonezji właśnie łączone i te mikrowczepy mogą pojawić się też na zwykłych oknach, a nie tylko balkonowych. Może tu jest ten haczyk, bo jak ktoś jest wrażliwy na tym punkcie, to może denerwować. Dzisiaj w Goranie widziałam takie mikrowczepy w sośnie malowanej na biały kryjący kolor i niestety to widać, więc nie wyobrażam sobie czegoś takiego na meranti. Zwłaszcza, że meranti jest drewnem kolorowym i pewnie będzie się rzucało w oczy. I teraz nie wiem co robić, bo ofertę też dostaliśmy niezłą.

:roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kozanka - nic się nie dowiedziałam, bo nie zadzwoniłam...

 

Ale za to poszliśmy do gorana - i chyba na te okna się w końcu zdecydujemy. Co prawda też nas nmawiali na sosnę - ale sosna mi się nie podoba...

W Goranie powiedzieli nam, że mozna pojachać do fabryki zobaczyć swoje okna w czasie produkcji - od razu można zareklamowac jesli coś się nie podoba...

 

Ja żadnych mikrowczepów nie chcę :-((( Też widziałam jak to wygląda.... Niestety musimy te okna w końcu zamówić....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kopania - wiem o czym piszesz :wink: U nas grunt taki sam - podejscie do gazu 5 os. kopalo 2 pelne dni (ok 30m). Jak sie elektrycy na to napatrzyli to do rowu pod elektryczny kabel uprosili nas o mala koparke - koszt 280 zl ale oni i tak we 2 nie daliby rady. I cale szczescie, bo wszystko odbylo sie zanim zaczelo tak lac - a dokladnie dzin przed :wink:

 

Co do okien - twoja glowa bedzie cie bolec. Ja temat okien rozpracowywalam zima ponad 2 miesiace (i nie zajmowalam sie w trakcie niczym innym) - a moje okna byly taniutkie :wink: Takze trzymam kciuki za calosc :wink:

 

A jakie tynki robicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Dziewczyny! Czy u Was też tak pada?

 

Siedzę w pracy - szaro, smutno, życ się odechciewa...

 

Tabalugo - taaaaa elektryka i hydraulika załatwiona - ale tylko koncepcja.... Kiedy to bedzie zrobione? Nie mam pojęcia. Elektrykę ma zrobić mój małżonek, który teraz obłożył się madrymi ksiązkami... Czarno to widzę... Przeprowadzka.... Hmmmmm.. Powiem tak: w tym roku chcemy sprzedać mieszkanie- zaczniemy już w październiku - zobaczymy do kiedy dadzą nam pomieszkać nowi właściciele. Stawiam na luty. Jest tylko jeden problem - nadal nie mamy gazu. A gazociąg jest 700 metrów dalej............................... Mile go dociągnąć do jesieni - ale może się to nie udać. Mamy koncepcję grzania wody użytkowej butlą 11kg... Będzie wesoło :-) Jak zwykle :-)

 

Iga, tynki zrobimy tradycyjne (czyli nie wiem jakie :lol: ) Tynkarz powiedział, że robi szare i białe - prawie w tej samej cenie. To zrobimy te białe wszędzie, a potem tam gdzie będzie trzeba jeszcze gładź. W niektórych pomieszczeniach spokojnie takie tynki wystarczą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zuzza, z tego co pamiętam to budujesz nad kanałkiem pomiędzy Borowiecką a Bez Nazwy. Ostatnie wieście m. in. z gminy, że gaz w przyszłym roku. Ale kiedy dokładnie to najtrafnirjszą odpowiedź odczytasz z fusów - niestety :(

 

Też jestem tym żywo zainteresowany, bo finalizuję zakup ziemi przy Bez Nazwy.

 

Życzę wytrwałości na froncie i łagodnej zimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...