Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do NiecoDziennika Zuzzy :)))


Aga J.G

Recommended Posts

Misiowa,

 

Nasze okna będą w tym samym stylu co Hawkmoonowe.

 

Kolor dokładnie taki sam - afromozja.

Profil rustykalny - z drewnianym okapnikiem.

Frezowana listwa przykrywająca słupek.

Rzeźbione głowiczki u góry i na dole.

Szpros konstrukcyjny o szerokości 6cm - nie może byc za duży podział - zwykłe okna dzielone tylko na cztery pola.

 

Drzwi pasujące ;-) Czyli wypukłe kasetony, listwy rustykalne, listwy wokół naświetli. Kolor i drewno takie same jak okien. Podział równo z dolną krawędzią okien, a nadproża oczywiscie też równe.

 

Cena za to wszystko - nie dużo wyższa niż za okna plastikowe.... :-)

 

Gorana nie ma w Poznaniu - najblizszy punkt to:

 

P.H.U. EKOART

adres: Posoka 24

62-504 Konin

tel./fax: (063) 242 84 53

e-mail: [email protected]

 

Ja tez bardzo jestem ciekawa jak to będzie wyglądało !!!!!!!! :roll: :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 824
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Zuzza ale Ty idziesz jak burza. Jak przeczytalam, ze drzwi planujesz na pierwszy tydzien listopada, to sie zalamalam... :wink: A gdzie moje drzwi? :(

Zuzza, a czy Ty wiesz, ze drzwi dopiero jak juz jest podloga gotowa, nie wylewki, podloga.., mozna montowac? :wink: Powiec, ze nie wiesz, to bedzie mi lzej... :lol:

No, ale powaznie, podziwiam, ze tak Wam to idzie...Tylko sie cieszyc. Trzymam kciukasy aby wykonczenowka tez szla jak burza. A kiedy planujecie sie przeprowadzac?

p.s. mi te pierwsze drzi bardzo sie podobaja i kolor i styl... :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zelijko - tak się tylko wydaje ;-)

 

Teraz jakby nic się nie posuwa.... W kazdym razie tego nie widać.

 

Wiem, że muszą być tynki i wylewki i na dodatek suche.... Bo to drzwi i okna drewniane...

 

Ale chyba zrobiliśmy to specjalnie. Teraz nie mamy wyjscia - musimy się sprężać. Tynkarz wejdzie lada dzień, a wylewki umówimy na pierwszy tydzień października. Musi to wszystko przez miesiąc wyschnąć.

 

A podłoga musi byc????????? Eeeee nie załamuj mnie ;-)

 

Przeprowadzka to dopiero na wiosnę jak gaz nam podłączą... Nie będziemy się spieszyć. Zależy mi tylko żeby okna i drzwi już były to tak jakby bedzie bardziej bezpiecznie... Sąsiadowi który jest 200 metrów dalej jednej nocy zwinięto całe ogrodzenie....

 

Drzwi nie powiem Wam które wybrałam ;-) Pokażę dopiero zdjęcia. Zresztą te ostateczne nie są podobne do żadnych z tych zdjęc ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozmawiałyśmy, niestety. Ale pytam, bo pamietam, ze sie zastanawialam kto jest ta sympatyczna mloda babka...ale wtedy jeszcze za bardzo nie znalam Zuzze i nie podeszlam zagadac...Ale wiedzialam, ze to babka od elewacji.... :wink: :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Misiowo - widzę że podoba Ci się taki klasyczny styl jak mi - może masz jakies ciekawe pomysły wykończeniowe? Ja się już zastanawiam nad najprzeróżniejszymi rzeczami...

 

Zuzza, ogromne dzięki za namiary :). Moi teściowie mieszkają w Koninie, więc mogę połączyć przyjemne z pożytecznym ;)

Co do pomysłów, to pętają mi się jakieś po głowie ale na ich konkretyzację przeznaczam zimę, kiedy będę miała przerwę w budowie i trochę więcej czasu, żeby zorientować się w ofertach (i w dostępnej kasie :( ).

W każdym razie marzy mi się taki styl trochę a la angielski cottage (raczej inspiracja niż naśladownictwo). W końcu będziemy mieszkać na wsi!

No ale ja jestem sporo do tyłu w budowie w stosunku do Ciebie, właśnie powstają u mnie sciany nośne parteru, w tym roku pod dach.

Życzę ciekawych pomysłów :) Może też nas tu na forum zainspirujesz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zelijko, kuchnia jest spora, bo ma ponad 18 metrów. Po prawej stronie jest jeszcze drugie okno.

 

Szafki będą na ścianie po lewej i od frontu a na środku wyspa....

Wyspa ma mieć maly zlew i miejsca do siedzenia od strony drugiego okna -moze wysokie stołki....

 

Zapewne zresztą na początku postawimy tam na środku nasz stary stół żeby zakrył te wystające rury i tyle... Nie wiem skąd wezmę pieniądze na meble kuchenne ;-) ALe plany przynajmniej są :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Zuzza ty sie nie deneruj, tylko bierz w garsc i trzep forum. Cop do kolejnosci tynkow, wylewek imokien drewnianych ci nie pomoge, bo sie na drewnianych nie znam. Czytalam na forum, ze wszelkie szkoly mowia tu o tym, ze przy drewnanych najpierw tynki a pozniej okna, a le co do wylewek to juz nie wiem. Musisz poszukac, na pweno wielu przed toba mialo ten sam problem. Na moja blond glowe- jak na noc zrobisz miniwentylacje a co dzin ktos bedzie na dzien otwieral te okna to z wypaczaniem nie powinno byc problemu.

Wieszy zgryz to temperatura i pogoda przy pracah. W zimnie i deszczu elewacji nie zrobisz. Poza tym w zyciu nie slyszalam, zeby ktos robil elewacja przed wstawieniem okien :roll: Przy tej pracy okna sie zabezpiecza i zakleja - jak maja je zniczeyc. Przeciez cale prace izolacujne na elewacji polega m.in. na odpowiedniej obrobce okien - tak coby mostkow nie bylo, wiec w ogole nie mysl o elewacji przed oknami - no chyba, ze ja tu czegos nie zrozumialam :roll:

Wiec wg. mnie nalezy gonic tynkarza. W ostatecznosci mozna zrobic wylewki i pozniej klasc tynki, ale przy mrozie i tk nie ma rady- chyba, ze koza bedziesz grzac.

Wg mnie jak cos ma sie zle zwiazac, pekac, wypaczac sie to lepiej dac sobie spokoj i poczekac do wiosny. Chyba i tak wam sie za bardzo nie spieszy?

Trzymaj sie i kombinuj :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny Twój dziennik. Przeczytałem go prawie całego. Byłem pod wrażeniem tego jak opisywałaś perypetie z wyborem działki. Prawie, że razem z Tobą przeżywałem to... :oops: Tak plastycznie to opisujesz. A pomysł z odstresowywaniem się poprzez rzucanie kamieni bardzo podoba mi się.. 8) :lol: Będę musiał tez go wdrozyć, tylko żebym przypadkiem nie wcelował w jakieś okno... :roll:

Widzę, że wybrałaś tynki cementowo - wapienne. Ja mam gipsowe. Gipsowe szybciej robi sie. A jesli chodzi o okna to lepiej zamontuj je po wylewkach. Drewnianych nie montuje się przed zakolńczeniem mokrych prac. Zawsze otwory okienne możesz zasłonić folią lub zabić deskami. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Wam za słowa otuchy :-)

 

Naprawdę ostatnio mam straszne stresy... Pluje sobie w brodę, że tak wszystko przeciągneliśmy. Ale nie ma wyboru. Okna będą i wylewki zrobimy przed nimi... Mróz to najgorsza ewentualnośc, ale może pod koniec października będzie ciepło.........................................

 

Spieszyc sie niby nam wcale nie spieszy, ale...... ale i tak chcę to juz miec z głowy... ;-)

 

kze - bardzo mi miło, zapraszam do dalszej lektury ;-) Może będzie jakiś ciąg dalszy ;-)

 

cięzkie to zycie jest..... :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...