Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do NiecoDziennika Zuzzy :)))


Aga J.G

Recommended Posts

Brzuzens- wczoraj widziałam te płytki też w domotece w Markach. To trochę bliżej Ciebie.

 

Pozdrowienia !!!

 

Dzięki Zuzza, zdecydowanie bliżej - codziennie obok przejeżdzam (2x :))

 

Zrzuciłem z aparatu zdjęcia. Nie zrywałem folii z całych drzwi, ale uchyliłem co nieco żeby pokazać produkt :) tzn. drzwi wewnętrzne z Łomży, o których Ci pisałem. Przykładowe zdjęcie jest tu: http://images20.fotosik.pl/343/0cdf51a53d2374f7.jpg

 

Pozdrawiam

Brzuzens

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 824
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Na zdjęcie z drzwiami widzę tylko ich fragment. Czy wiesz coś więcej o nich: jaka firma, materiał, cena?

 

To odpowiem :) Na zdjęciach widać fragment, bo drzwi poczekają na montaż jeszcze kilka miesięcy. Są zafoliowane i nie chciałem zrywać całej folii, więc odsłoniłem tyle ile się dało, włożyłem do środka aparat i... większych zdjęć na razie nie będzie :)

Szczegóły: producentem drzwi jest firma TIKMAR z Łomży, materiał - klejonka obłogowana dębem, cena... hmmm, trudno powiedzieć :) Zebraliśmy się większą grupą, pojechaliśmy do producenta i kupiliśmy ponad 50 drzwi wewnętrznych - dostaliśmy w związku z tym bardzo dobre ceny. Nam sztuka wyszła około 1200zł za skrzydło (dębowe), ościeżnicę na grubość muru (to też droga sprawa) i komplet listew wykończeniowych na dwie strony. Znajomi za drzwi sosnowe ze standardową ościeżnicą (9cm szerokości), kompletem do wykończenia po montażu (listwa + ćwierćwałek) płacili około 750zł/szt.

Aha, ten fragment zdjęcia przedstawia wykonanie tego modelu drzwi (lekko zmodyfikowanego):

http://www.tikmar.pl/drzwi/27.jpg

 

Przepiękne drzwi :-) Właśnie takich szukam - dokładnie taki kolor :-)

 

Ale muszę przyznać, że ogarnął mnie totalny marazm i nic nie robię w tym kierunku..

 

Zuzza, mam dwie propozycje, żeby Cię wyrwać z marazmu :D

Po pierwsze, dowiedziałem się ostatnio, że drzwi tej firmy sprzedawane są również w... Wołominie :) Co prawda ceny są detaliczne, ale obejrzeć modele i wykonanie można 20km od Waszej budowy, a nie 150 :) Także jakbyście byli zainteresowani, zapraszam w moje okolice. Jeśli się spotkamy, moje drzwi też będę mógł pokazać.

A po drugie - w sobotę jadę do Tikmaru jeszcze raz. Zamawiamy u nich drzwi zewnętrzne, dzięki udanej współpracy dostaliśmy na nasze nietypowe drzwi wejściowe bezkonkurencyjną cenę. Jedziemy zdecydować się na model i dobrać kolor (z jednym oknem w bagażniku :)) Jeśli drzwi Ci się podobają i na żywo upewnisz się, że o to chodzi, mogę potargować się w Waszym imieniu :)

 

Aha, żeby nie było żadnych podejrzeń, nie jestem związany w żaden sposób z Tikmarem, rekalmuję ich bo jestem zadowolony z produktu i ceny. Z Wołomińskim dystrybutorem też nie mam układów :D:D:D:D wręcz robię im na forum konkurencję (non-profit :))

 

Pozdrawiam

Brzuzens

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena jest b. dobra. Z montażem czy bez? Ile lat gwarancji?

 

Ja w ofercie z drzwiami Cala i montażem otrzymałam takie ceny:

drzwi zewnętrzne - 6.200zł z jednym naświetlem, szybki P4

drzwi wewnetrzne - 2.349 zł bez klamek. Wszystkie z ceną z montażu.

 

Natomiast od niewielkiej firmy pod Rucianem Nida za wewnętrzne 1.200 zł z montażem ale bez szybek i bez gwarancji. Waham się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena jest b. dobra. Z montażem czy bez? Ile lat gwarancji?

 

Ja w ofercie z drzwiami Cala i montażem otrzymałam takie ceny:

drzwi zewnętrzne - 6.200zł z jednym naświetlem, szybki P4

drzwi wewnetrzne - 2.349 zł bez klamek. Wszystkie z ceną z montażu.

 

Natomiast od niewielkiej firmy pod Rucianem Nida za wewnętrzne 1.200 zł z montażem ale bez szybek i bez gwarancji. Waham się.

 

O gwarancji nie rozmawiałem :( więc nie wiem. Przy drzwiach wewnętrznych nie było to dla nas bardzo istotne, szczególnie że znajomi używają drzwi wykonanych przez Tikmar od 2 lat i nic się nie dzieje. Zresztą co się może dziać z drzwiami wewnętrznymi? Zewnętrzne to co innego...

 

Cena jest bez montażu, firma jest w Łomży i chyba nie opłaca się płacić za dojazd montażystów, można znaleźć kogoś na lokalnym rynku.

 

Co do drzwi firmy CAL - u nas różnica w ofercie na drzwi zewnętrzne jest znacząca - CAL były droższe o około 1100zł przy sośnie i ponad 1600zł przy drzwiach dębowych. W obu przypadkach porównuję koszt samych drzwi, bez montażu, klamek, zamków itp.

 

Pozdrawiam

Brzuzens

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, może nieuważnie czytam. Droższe o 1600 od których, tych co zamawiasz w Łomży, czy moich z Cala?

 

Może ja nieuważnie piszę... :) Zrobiłem wyceny drzwi zewnętrznych w kilku firmach. Mam nietypowy otwór w murze, skrzydło "100" + poszerzona ościeżnica, montaż w ścianie 3-warstwowej. Oferta z CAL (najdroższa ze wszystkich zebranych) była droższa od oferty Tikmaru o 1100zł w sośnie i 1600 w dębie...

 

no dobra, nie zaśmiecajmy Zuzzie komentarzy, bo się na nas pogniewa :D

 

Pozdrawiam

Brzuzens

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

 

Ależ bardzo mi miło poczytać o drzwiach :-) Ten temat mnie żywo interesuje :-)

 

. Brzuzens, będę miała do Ciebie jeszcze jedną prośbę ;-) O namiary na ten punkt z drzwiami w Wołominie.... Tam się na pewno wybierzemy :-)

 

Tak się zastanawiam co oznacza klejonka obłogowana drewnem... Czy to nie jest to samo co drzwi fornirowane? Bo właśnie się zastanawiam jaka jest tak naprawdę różnica pomiędzy fornirowanymi a z litego drewna. Bo chyba w wyglądzie zewnętrznym zadna??? Jestem totalnym drzwiowym ignorantem ;-)

 

Grazia, mój parkiet będzie kosztował 173zł, cena obejmuje materiał, chemię, robociznę i listwy. Gatunek II. Nie wiem czy to ten sam gatunek co Twój... Nasza druga klasa jest na tyle ładna, że wybierzemy z niego pierwszą klasę na salon, a reszta pójdzie na górę. Pewnie wymiary klepek też mają znaczenie my mamy 30x6.

 

Pozdrawiam !!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

 

Ależ bardzo mi miło poczytać o drzwiach :-) Ten temat mnie żywo interesuje :-)

 

. Brzuzens, będę miała do Ciebie jeszcze jedną prośbę ;-) O namiary na ten punkt z drzwiami w Wołominie.... Tam się na pewno wybierzemy :-)

 

Tak się zastanawiam co oznacza klejonka obłogowana drewnem... Czy to nie jest to samo co drzwi fornirowane? Bo właśnie się zastanawiam jaka jest tak naprawdę różnica pomiędzy fornirowanymi a z litego drewna. Bo chyba w wyglądzie zewnętrznym zadna??? Jestem totalnym drzwiowym ignorantem ;-)

 

Pozdrawiam !!!!

 

Firma, w której sprzedają produkty Tikmaru nazywa się Jakdrew, tu jest ich strona: http://jakdrew.neostrada.pl/ - jeśli będziecie mieli problem z trafieniem na miejsce, mogę podesłać Ci mój numer telefonu i podpowiedzieć którędy dojechać.

 

Czym się różnią drzwi obłogowane od fornirowanych? Też nie wiem :D Z opisów mam wrażenie że to to samo, ale mogę się mylić. Ludzie z Tikmaru mówili mi w czasie wizyty, że drzwi z litego dębu byłyby koszmarnie drogie, ciężkie i mogłyby się wypaczać. Klejonka pracuje inaczej, jest robiona tak, że naprężenia drewna (np. pod wpływem wilgotności) nawzajem się niwelują, dzięki temu drzwi nie są tak wrażliwe na zmiany temperatury i wilgotności w pomieszczeniach. A wygląd jest taki sam. Jedyna wada jaka mi przychodzi do głowy, to ewentualne uszkodzenie krawędzi drzwi - warstwa dębu to około 1mm i można sobie wyobrazić paskudne uszkodzenie, pod wpływem którego zewnętrzna okładzina dębowa zaczyna odłazić... ja bynajmniej nie zamierzam niszczyć swoich drzwi, a na lite dębowe drzwi od stolarza raczej nie byłoby mnie stać.

 

PS. Tak zmieniając na chwilę temat - wczoraj odebrałem jedno okno, na wzór koloru. Fajna ta afromozja :D

 

Pozdrawiam

Brzuzens

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam trzymam kciuki, zeby sie wszystko poukladalo i udalo. Bradzo stylowa wasza ibudowa kominka - Tarnava to dobry wybor :wink: Fasolce powiedz, zeby nie szalala, o jak chce mieszkac w "panskich" warunkach to niech sie nie wypuszcza na ten swiat przedwczesnie :wink: Bardzo jestem ciekawa twojej kuchni 8)

A najbardziej wspolczuje glazurnika :evil: Nienawidze takich patafianow :evil: Nie wiem- my stracilismy ponat 2 tysiaki ale wywalilismy naszego - teraz inni koncza za niego, co ma ten munus, ze stale narzekaja i podkreslaja, co poprzednik zrobil zle :p Tak wiec idalaem byloby, zeby wasz jednak wam wszystko zrobil i to w mozliwie wczesnym terminie :wink: Trzymam kciuki optymistko! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opis stolarskiego efektu drzwi pasuje mi do stolarza spod Rucianego- Nida, tylko odległość od Warszawy inna. Jutro właśnie mam pomiary na wszystkie drzwi wewnętrzne, natomiast zewnętrzne już produkuje CAL.

 

Napisz coś o parkiecie, cena kompleksowej uslugi, materiału, rodzaj drewna.

Dotychczas mam propozycje dąb gestreife całość (poza listwami bocznymi) 193 zł za 1 metr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grazia - Stolarz jest z okolic Trójmiasta ;-) Już do niego zadzwoniłam - niestety dopiero pod koniec czerwca może się w Warszawie pojawić. Trudno - chyba poczekam. Jego drzwi i schody znam i wiem, że są tak idealne jak kuchnia stolarza z Ełku :-)

 

Dobrze, że ta Polska taka mała :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...