Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do NiecoDziennika Zuzzy :)))


Aga J.G

Recommended Posts

Zuzza, budowę chcemy rozpocząć wczesną wiosną. Na dzień dzisiejszy walczę z papierologią. Mamy już warunki techniczne wszystkich mediów, w przyszłym tygodniu jadę do "prądu" oddać podpisaną umowę z ZE. Projekt się adaptuje, tzn. mam nadzieję, że będzie gotowy na ten poniedziałek. Czeka mnie jeszcze odlesienie i dowiedziałam się, że niektórzy występują o pozwolenie na zjazd z działki - no to jeszcze chyba to muszę załatwić i będzie niedługo wsio. Fachowiec wstępnie dogadany - właściwie to może zrobić prawie wszystko (opróćz więżby,dachu, elektryki i gazu).

 

Moje dziewczyny są wieku 6 i 4 lata aktualnie troszkę podziębione bidulki - ale wiadomo przedszkole.

 

Pzdr.Dominka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 824
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Tosinku, Łazienka wkrótce ;-) Dziś wklejam pokój Dalii - Dalia wyjechała, dało się posprzątac ;-)

 

 

Głowac -mamy ocieplenie standard -12cm na ścianach, ale za to 15 na podłodze. A właściwie pod podłogą.

 

Dominko, moja córa też chora.. Do wiosny, masz bardzo dużo czasu - spokojnie zdązysz wszystko pozałatwiać i poprzygotowywac :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekną? Cholera, z moich okien leje się strumieniami. Jak pada i wieje to biegamy ze szmatami bo całym domu, a stres jest niemiłosierny... bo tych okien cała masa. A pod oknami albo parkiet albo drewniane parapety... Echhhhh....

 

Panowie podumali pojechali i wrócą około 10 listopada... To już druga tura dumań, teraz przyjechali wazniejsi....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://i57.photobucket.com/albums/g218/cornuss/P1010004-1.jpg

 

Zuzza,

A balustradę na balkonie nad wejściem planujesz zrobić?

Pytam, bo planuję dość podobne ogrodzenie (dziwne :wink: nie? ale planowałam takie nim zobaczyłam Twoje...) i o ile wiem już na 90% jak ma wyglądać o tyle nie mam najmniejszego pojęcia jak ma wyglądać pasująca balustrada na balkonie :(. Może masz jakiś pomysł i mnie natchniesz, może nawet masz jakies inspirujące zdjęcie? Bo póki co jeżdżąc samochodem rozglądam się na prawo i lewo w poszukiwaniu odpowiedniej inspiracji, ale nie znalazłam... tylko zagrożenie ruchu drogowego powoduję...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Misiowo,

 

Balustrady? .... He he.. Kiedyś będą... Na razie niestety nie mamy kafli na balkonach, ani na schodach wejściowych i zrobimy to dopiero na wiosnę. Balustrady będą później.

 

Co do wzoru, to ja planuję zrobić coś zupełnie innego niż ogrodzenie. Chyba by to nie wyglądało zbyt dobrze gdyby były takie same. Moja balustrada ma być taka:

 

http://i57.photobucket.com/albums/g218/cornuss/P1010143-1.jpg

 

Muszę tylko znaleźć stolarza, który ją zrobi, bo moim stolarzom się już nie chce tego podejmować... Za daleko do Wawy...

 

 

Pozdrawiam!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zuzza prześledziłam jak powstawał twój dom i jestem pod wrażeniem. Powiem szczerze, że na początku mi się wcale nie podobał, ale jak to dużo robi wykończenie, teraz to taka mała rezydencja. Super!! Trzeba naprawde mieć wszystko przemyślane. Te okna, opaski wokół nich .... ach...

Ty, Motyczka i ostatnio odkryta Sobotkowa jesteście moimi autorytetami jeśli chodzi o urządzenie domu. Macie styl i klasę. To widać w doborze kolorów, wzorów... Naprawde super. Gratuluję domku!

 

Czy mogłabyś mi napisać jakiej firmy macie drzwi wewnętrzne i jaki kolor? I jeszcze jaki kolor schodów (tzn stopnic)? No i z pewnością nikt by się nie obraził jeśli zamieściłabyś trochę więcej zdjęć, głównie chodzi mi o śliczną kuchnie i łazienkę.

Pozdrawiam serdecznie i miłego mieszkania!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zuzza pokój córeńki prezentuje się wspaniale !!!

Niesamowita przestrzeń - jak widać meblami z Ikei zdziałałaś cuda - sam bym taki pokój chciała mieć :lol:

Z przyjemnością pozawracałabym Ci głowę i pokazała naszej kluseczce jak wygląda mała dzidzia ale my cały czas chorowite jesteśmy i lepiej, żeby Marynia nie miała kontaktu z Waszą kruszynką - dla jej dobra :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AŚG, bardzo dziękuję ;-) Powiem Ci że mój dom też mi sięz początku nie podobał ;-) Założeniem było, że ma być funkcjonalny w środku, a bryła nie ma znaczenia. Dlatego wyszła stodoła, ale pokoje w środku są komfortowe.

 

Co do drzwi wewnętrznych i schodów, to jest to produkcja chałupnicza zdolnych stolarzyz pod Gdańska. Co do koloru to nie mam pojęcia... Mieli trzy próbki i ja wybrałam taki jaki mieli nasi znajomi... Głęboki ciemny brąz - tyle mogę pomóc ;-)

 

Zdjęcia postaram się.. postaram...

 

Głowacu, niestety u mnie też choroby w domu. Obie córki są chore. Najbardziej żal mi Małej, bo ona się męczy z kaszlem i katarem... Niestety starsza ją zaraziła... Mam nadzieję, że i Wy się szybko z chorobami uporacie. Życzę zdrowia ! :-) Cieszę się , że Daliowy pokój Ci sie podoba ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mi przykro, ze dziewczynki są chore :cry:

Ostatnio odkryłam zbawienną moc inhalatora - właściwie nebulizatora.

W CMLIM robili Maryni pierwszą inhalację z soli fizjologicznej a teraz powtarzam je w domu - daje po stokroć lepsze efekty niż masa antybiotyków, wszystkie syropy i krople do nosa razem wzięte.

Początkowo młoda strajkowała a dziś nawet laluni robiła inhalację - bardzo jej się spodobało - inhalujemy się wszyscy w domu - córcia nas inhaluje :wink:

Bardzo polecam i zdrówka życzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś już jakby lepiej z chorobą Małej ,a gorzej z chorobą Dużej... Mała już nie ma kataru i nie kaszle - ciekawe.. przeszło jej po dwóch dniach. Chyba witamina C pomogła :-) Za to Dalia kaszle jakby płuca miała wypluć... A do tej pory nigdy nie chorowała... Ale doprawiła się na obozie... Ech...

 

Poczytam o tych inhalatorach, o nawilżaniu powietrza też trzeba będzie pomyśleć... Ale na razie wilgoci jest raczej za dużo ;-)

 

Pozdrawiam!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założeniem było, że ma być funkcjonalny w środku, a bryła nie ma znaczenia. Dlatego wyszła stodoła,

 

.... też bym chciala mieszkać w takiej stodole... :lol: A tak poważnie to naprawde domek jest piękny, prezentuje sie super.

Życzę zdrówka twoim skarbom, trzymajcie sie cieplo!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Zuzza, czytałem o Waszych problemach z kominem, jestem przerażony i współczuję :( Nie wypowiadam się w tamtym wątku, bo nie wiem co można doradzić. Ale się wystraszyłem, właśnie hydraulicy są w trakcie podłączania kominka z płaszczem wodnym i do czasu uruchomienia gazu też chcemy tylko nim grzać. Daj znać co Ci poradzi kominiarz.

 

Pozdrawiam

Brzuzens

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...