Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do NiecoDziennika Zuzzy :)))


Aga J.G

Recommended Posts

Zuzza, to chyba nie jest źle, prawda? Dobrze że nie kazał Wam rozbierać komina... Mam nadzieję że się wszystko dobrze zakończy.

 

Co do 8mp drewna - nie dziwi mnie to wcale. Ja kupiłem brykiet, nie mieszkam, więc nie musi się palić "widowiskowo" ważne żeby było ciepło. Kominek z płaszczem wodnym. Przez 2 tygodnie palenia poszła prawie tona :o a miałem na początku nadzieję, że jakieś 3 tony starczą na zimę, tak żeby utrzymać w środku 10-15 st. C. Ale budynek nie wygrzany i na początku palenia sporo ciepła idzie w ściany, podłogi itp. U Ciebie tak samo, później zużycie spadnie.

 

Pozdrawiam

Brzuzens

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 824
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Taa, z kominem nie jest tak źle, już siętak nie martwimy. Najbardziej się bałam, że ten paskudny zapach zostanie nam w domu na wieki. Ale teraz już nic nie czuć. Plamy też się nie pojawiają żadne. Te co są naprawimy na wiosnę. CO do demontażu kominka - to trzeba będzie rozwalić zabudowę z kartongipsu, żeby jakoś włożyć do komina trójnik i połączyć go z rurą wychodzącą z wkładu. Można by zrobić dziurę z tyłu, ale wtedy musiałaby być wielka, a ja już widzę jak nam się ten komin wali na łeb ;-)

 

Co do słupów to można się przyzwyczaić, ja ich już prawie nie zauważam...

 

Pozdrowienia!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zuzza,

 

najważniejsze, że zapachu nie ma i nowych plam także.

Szkoda, że trzeba demontować obudowę, bo demolka w nowym domu to dla mnie ból serca :-?

I oczywiście ze względu na małą, to niewskazane....

 

Jak się rozwiązała sprawa z oknami?

 

Mam jeszcze prośbę: Gdybyś znalazła choć chwilę czasu na zamieszczenie zdjęć kuchni w użytkowaniu - byłabym bardzo wdzięczna :D :D :D

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem jeszcze przed zakupem hurtowym tych lamp, więc troszkę podłamałas mnie mówiąc, że to kosztuje majątek.. :( :o

A tych pynktów świetlnych jest od czorta u mnie w domu.... Na zewnątrz chyba z 5.. a wewnątrz... :o

 

To jak masz ustawionego pilota? Jednym przyciskiem otwiera się brama wjazdowa i brama do garażu? A to w zimę nie będzie za długo otwarty garaż? :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zuzza - piękny dom i choć kłopoty cię nie omijają jestem pewna, że jak już wszystko będzie na tip top - przez wiele lat będziesz z ogromną satysfakcją i zadowoleniem mieszkać w swoim cudnym domku. Nie ukrywam, że z prezentowanych na forum domków ten wywarł na mnie największe wrażenie.

 

Ja jeszcze w powijakach z wnętrzami - ale nie ukrywam, że liczę w cichości ducha, że wspomożesz mnie namiarami na swojego czarownego stolarza i na wiosnę będę miała szansę pochwalić się też łaadną kuchnia. A kuchnia spędza mi najbardziej sen z powiek - bo pięć lat temu jak zaamowiłam kuchnie do mieszkania - to facet mi jej nie skończył, zniknął z zaliczką i przez 3 miechy byłam z nieskończoną kuchnią, bez sprzętu AGD i lodówki - i chyba ta inwestycja wywołuje u mnie największe dreszcze, dlatego wolalabym skorzystać z usług kogoś wypróbowanego. Byłabym ci bardzo zobowiązana za namiary na tego fachowca.

 

Jeszcze raz pozdrawiam i zazdroszcze zaawansowania prac i tego co udało ci się zrobić - bo to piękne i przemyślane wnętrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aga, to Tobie też się tak komin załatwił? U nas pewnie też trzeba będzie tynk w pokoju skuć.... Ale to dopiero na wiosnę. A może uda się tylko zamalować? Bo plamy w pokoju nie wyszły na wierzch. To tylko takie cienie pod farbą. Dobra farba może ;-) Co do zapachu to już prawie nie czuć....

 

 

Kze, nasz pilot ma cztery przyciski, czyli odrębne przyciski będą na wjazdową i garażową, i jeszcze można zaszaleć z dwoma pozostałymi, żeby otwierały trochę lub coś jeszcze innego robiły ;-)

 

Z lampami to jest rzeczywiście bardzo ciężko... Znaleźć coś ładngo to cud. Może inaczej, jest duży wybór lamp nowoczesnych. Ale ja nie lubię nowoczesności... Chciałam klasyczne, mosięzne tu nie ma żadnego wyboru...

 

U nas będą takie lampy:

 

http://kutek.com.pl/fs.php?plik=rovatonewD.jpg

 

Nie wklejam bo za wielkie. Kolor patyna. Oczywiście już rok temu wiedziałam, że innych nie uda mi się znaleźć...

 

Co do zdjęć to przepraszam Was bardzo... Z Młodą jest u nas taki rozgardiasz, że nie da się tego złapać w obiektyw... Ale... Muszę zrobić idealny porządek wszędzie na czwartek, więc to wykorzystam do obfotografowania wszystkiego. Druga taka okazja to Święta ;-) Będzie i kuchani i łazienka i cała reszta.

 

Gafinko, bardzo mi miło :-) A stolarz naprawdę jest solidny. Ostatnio dzwoniłam do niego, spytać o producenta i kolor oleju, którym wykańczał blaty, bo mam stołki barowe do pokolorowania. A on na to, że mi podrzuci puszkę, żebym się nie trudziła szukaniem. Podrzuci - z Ełku do Warszawy :-)

 

Pozdrawiam, Was wszystkich BARDZO! Chciałabym częściej zaglądac, ale jakoś mi się nie udaje....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieliśmy jazdę z kominem ponieważ mój szanowny małżonek :lol: nie słuchał zony tylko wykonawcy ( i co prawda nasza ekipa była świetna ), ale na paleniu w kominku z płaszczem nie za bardzo się znała :evil: U nas niestety nie obeszło się bez zbijania tynku i wycięcia kawłka płyty g-k ale udało się wszystko naprawić i teraz nie ma ani sladu ani smrodku :)

Bardzo ładne lapmy, będa pasowąły do Waszych wnetrz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zuzza może postaram ci sie dzić wkleić lapmy własnie klasyczne mosiężne w różnych stylach - to jest mały producent i lampy ma inne niż gdzie indziej. Sporo niezłych lapm klasycznych w wyglądzie widziałam też w takim duzym salonie oświetleniowym vis a vis Ikea w Jankach i w bardzo przyzwoitych cenach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...